CIOBOTARU MIHAI: '08 Honda FR-V Executive 2.2 i-CTDI, Sparkle Grey

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    nu s-a vandut pentru ca romanul nu e obisnuit cu astfel de masini. "ce e dom'ne cutia aia cu trei scaune in fata?"
    civic 2.2 5D FK3
    CR-V 2.2 AT RE6

    Comment


    • #17
      Originally posted by chipson78 View Post
      nu s-a vandut pentru ca romanul nu e obisnuit cu astfel de masini. "ce e dom'ne cutia aia cu trei scaune in fata?"
      nu numai de asta...totusi cate reclame/clipuri tv ati vazut voi cu Honda ?
      '18 BMW X1 18xd
      '15 BMW i3 range extender
      ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

      Comment


      • #18
        poti sa ne spui mai multe despre achizitie...?

        merci

        LE
        numai diesel... naspa
        prima si singura (cred) am vazut-o la paris. ma uitam ca la alien. am simtit ca e o honda cand ma apropiam, dar nu stiam cu ce se mananca...

        bravo, esti special.
        totolino
        Senior Member
        Last edited by totolino; 10-09-09, 13:18.
        nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

        Comment


        • #19
          Felicitari Mihai, si mie imi place extraordinar de mult masinuta asta. Ultima oara am stat juma de ora in ea (cat imi faceau revizia la Civic) si m-am tot minunat singur, de zicea lumea din show-room ca-s nebun.
          Acum daca tot esti in Sibiu poate te inoportunez odata cu o bere fara alcool si astfel sa o si simt mergand masina, ce zici.
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

          Comment


          • #20
            Originally posted by chipson78 View Post
            nu s-a vandut pentru ca romanul nu e obisnuit cu astfel de masini. "ce e dom'ne cutia aia cu trei scaune in fata?"
            Nu-i vorba numai de Romania. Problema a fost peste tot. Cred ca este vorba despre o proasta strategie de marketing. Ba chiar inexistenta. Ma uitam ca au bagat ceva reclame pe tv, dar comunica destul de prost si ineficient, dupa parerea mea. Zice ca a implinit Honda Trading nu stiu cati ani in Romania, apare putin dintr-un Civic (asta stiu eu ca era Civic pt ca am idee despre marca) si s-au inghetat preturile in lei pe chestia asta...Honda. The Power of Dreams. Asta e tot. Cu asa ceva nu poti vinde. Nici macar brand awareness nu este. Bani aruncati degeaba. Ce intereseaza publicul larg ce este HTR? Daca asa s-o intampla si pe afara, atunci mare mirarea ne va fi cand vom fi cumparati de Toyota sau alt rival.


            Originally posted by dumiflo View Post
            nu numai de asta...totusi cate reclame/clipuri tv ati vazut voi cu Honda ?
            corect!

            Originally posted by toto View Post
            poti sa ne spui mai multe despre achizitie...?

            merci

            LE
            numai diesel... naspa
            prima si singura (cred) am vazut-o la paris. ma uitam ca la alien. am simtit ca e o honda cand ma apropiam, dar nu stiam cu ce se mananca...

            bravo, esti special.
            In ceea ce priveste achizitia...masina are 25000 km, este din 2008, mai are 2 ani garantie, este luata in leasing Impuls pe 5 ani, achizitionata prin Asko.

            Recunosc ca mi-ar fi placut pe benzina, dar nu motorul de 1.8. Masina este destul de grea. A fost, la un moment dat, dotata cu motorul de 2.0 litri.

            Originally posted by Den1GRator View Post
            Felicitari Mihai, si mie imi place extraordinar de mult masinuta asta. Ultima oara am stat juma de ora in ea (cat imi faceau revizia la Civic) si m-am tot minunat singur, de zicea lumea din show-room ca-s nebun.
            Acum daca tot esti in Sibiu poate te inoportunez odata cu o bere fara alcool si astfel sa o si simt mergand masina, ce zici.
            Te-am vazut, ti-am dat flash-uri (pt ca nu-mi place sa claxonez; desi vad ca si sibienii au innebunit) dar ai ramas insensibil. Admit ca FR-V-ul nu este o masina care sa atraga priviri, dar nici chiar asa.
            Ramane stabilit cu berea, dar daca tot conduci tu, poate fi si cu alcool pt mine. Iti dau PM cu numarul meu si vorbim.
            '04 CIVIC 5D 1.6 VTEC (EU8), alabaster silver
            ex '08 FR-V 2.2 Executive, sparkle grey
            ex '07 Civic 5D 1.8 M/T Executive, neagra
            CONVERSE pe http://www.frogs.ro

            Comment


            • #21
              Felicitari, Mihai, sa te bucuri de ea. O masina cu adevarat speciala, dar mai ales practica si extrem de versatila.
              Insuccesul FR-V in Europa si nu numai se datoreaza exclusiv Honda. La fel ca si in cazul S2000, au avut pe mana ceva deosebit si cu mare apetit pt succes dar si-au batut joc de el. Nu tu campanii, nu tu imagine, nimic. Doar fanii Honda stiu de FR-V. N-am inteles niciodata de ce, dar se pare ca departamentul lor de marketing e de-o indolenta si-o prostie rar intalnite. In afara unor idei exceptionale ca The Cog, Choir sau Hate Something, Change Something, in rest au dat-o rau in bara.
              Cat despre reclama autohtona, e jenibila, ca sa nu zic altfel. Ma uit la "placerea de a conduce la BMW" - reclama pt toata gama care este pur si simplu exceptionala prin simplitatea ei, si-mi vine sa rad cand ii vad pe-aia cu balonase printre masini la Honda. Pur si simplu, mi se face rusine. Asta e, poate vor sa comunice ideea de 'sissy automaker' si nu stim noi.

              Comment


              • #22
                Originally posted by Ciobotaru Mihai View Post
                Voi reveni cu poze cât de curând.
                vreo speranta sa le vedem? stiu ca a trecut doar o zi dar ma gandeam....
                sigpic http://hondafan.etp.ro/gallery/v/danp/Jazz/

                Comment


                • #23
                  Originally posted by BogdanCTR View Post
                  Felicitari, Mihai, sa te bucuri de ea. O masina cu adevarat speciala, dar mai ales practica si extrem de versatila.
                  Doar fanii Honda stiu de FR-V. N-am inteles niciodata de ce, dar se pare ca departamentul lor de marketing e de-o indolenta si-o prostie rar intalnite.
                  Multumesc, Bogdan. Cat despre Honda, poate se doreste o strategie mai anonima.


                  Originally posted by danp View Post
                  vreo speranta sa le vedem? stiu ca a trecut doar o zi dar ma gandeam....
                  Exista o speranta. Imi cer scuze, dar sunt foarte prins in perioada asta si nu am apucat s-o spal.
                  '04 CIVIC 5D 1.6 VTEC (EU8), alabaster silver
                  ex '08 FR-V 2.2 Executive, sparkle grey
                  ex '07 Civic 5D 1.8 M/T Executive, neagra
                  CONVERSE pe http://www.frogs.ro

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by Ciobotaru Mihai View Post

                    Te-am vazut, ti-am dat flash-uri (pt ca nu-mi place sa claxonez; desi vad ca si sibienii au innebunit) dar ai ramas insensibil. Admit ca FR-V-ul nu este o masina care sa atraga priviri, dar nici chiar asa. .
                    Sa imi fie rusine, promit ca nu o sa se mai intample. Din cauza ca in SB nu prea aveam cu cine sa mai dau cate un flash (de fapt doar cu Remy ce ma mai flah-uiam) nu sunt prea atent, da de-acum o sa casc ochi cat cepele.
                    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                    Comment


                    • #25
                      cu intarziere insa niciodata nu e prea tarziu..Sa o stapanesti sanatos si fara incidente ! Cat despre FR-V pot sa spun ca e o masina superba .. Pacat ca au scoso (sau va urma in cel mai scurt timp) din productie

                      LE:Asteptam pozel
                      I don't care about other cars , i just love my Honda

                      Comment


                      • #26
                        Oaaaa .... Mihai, servus!
                        Acum dau si eu de topicul tau plin ochi de vesti una mai buna ca cealalta. V-ati "tras" FR-V'u, v-ati mutat in Sibiu, vine si-o fetita .... Pffff ... apoi asta numeste eu viata! De mutatul la Sibiu ziceati voi ceva prin toamna, dar vad ca sunteti si practici, ati si actionat! Felicitari on the row, pentru primul FR-V (care by the way, este o minune de masina) de pe forum, pentru fetita care musai sa fie sanatoasa si frumoasa iar pentru ca v-ati lasat adoptati de Sibiu zic si eu (ca mandru sibian ce ma aflu ) no ase !

                        Toate urarile de bine si salutari doamnei!

                        P.s. cum zicea colegul YoZ ... poziliiiiiiiii!

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by YoZ View Post
                          cu intarziere insa niciodata nu e prea tarziu..Sa o stapanesti sanatos si fara incidente ! Cat despre FR-V pot sa spun ca e o masina superba .. Pacat ca au scoso (sau va urma in cel mai scurt timp) din productie

                          LE:Asteptam pozel
                          Multumesc, YoZ!

                          Originally posted by HonDanutzzz View Post
                          Oaaaa .... Mihai, servus!
                          Acum dau si eu de topicul tau plin ochi de vesti una mai buna ca cealalta. V-ati "tras" FR-V'u, v-ati mutat in Sibiu, vine si-o fetita .... Pffff ... apoi asta numeste eu viata! De mutatul la Sibiu ziceati voi ceva prin toamna, dar vad ca sunteti si practici, ati si actionat! Felicitari on the row, pentru primul FR-V (care by the way, este o minune de masina) de pe forum, pentru fetita care musai sa fie sanatoasa si frumoasa iar pentru ca v-ati lasat adoptati de Sibiu zic si eu (ca mandru sibian ce ma aflu ) no ase !

                          Toate urarile de bine si salutari doamnei!

                          P.s. cum zicea colegul YoZ ... poziliiiiiiiii!
                          Servus si tie! Vad ca nu esti tocmai in Sibiu, acum. Munchen asta pe unde este, prin marginimea Sibiului cumva?

                          Multumim de urari si o sa-i transmit si doamnei.

                          Iar cu pozele...ok, ok...ma duc azi si o spal, ca vad ca-n Sibiu e vreme frumoasa azi.
                          '04 CIVIC 5D 1.6 VTEC (EU8), alabaster silver
                          ex '08 FR-V 2.2 Executive, sparkle grey
                          ex '07 Civic 5D 1.8 M/T Executive, neagra
                          CONVERSE pe http://www.frogs.ro

                          Comment


                          • #28
                            scuze de offtopic insa a trebuit sa spun...Foarte tare situl (+ produsele) de la semnatura !Preturi ok ! Multa bafta pe mai departe
                            YoZ
                            Senior Member
                            Last edited by YoZ; 12-09-09, 15:54.
                            I don't care about other cars , i just love my Honda

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by YoZ View Post
                              scuze de offtopic insa a trebuit sa spun...Foarte tare situl (+ produsele) de la semnatura !Preturi ok ! Multa bafta pe mai departe
                              Multumesc
                              '04 CIVIC 5D 1.6 VTEC (EU8), alabaster silver
                              ex '08 FR-V 2.2 Executive, sparkle grey
                              ex '07 Civic 5D 1.8 M/T Executive, neagra
                              CONVERSE pe http://www.frogs.ro

                              Comment


                              • #30
                                Felicitari si de la mine, intradevar, frumoasa masina, am tot admirat-o de ceva vreme. Cat despre prezenta ei pe strazi, la noi este cam rara ce-i drept insa prin afara am vazut destule, chiar mai multe decat ma asteptam (eu holbam ochii dupa Civic/Insight dar cred ca am vazut Civic-uri 5D cate FR-V-uri )
                                '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
                                Fosta:
                                '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
                                Javascript motherfucker in Iasi?
                                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

                                Comment

                                Working...
                                X