DR_VLAD: '07 Honda Civic Type-R Plus, Milano Red

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Catback-ul e catback, diferente majore nu vei vedea ca e toda, supersprint, invidia...etc... Conteaza doar diametrul din interiorul tevii.
    Nu te zgarci la galeria de evacuare, care dupa parerea mea face cea mai mare diferenta.

    Ai facut o alegere buna cu placutele alea, eu am avut EBC Redstuff inainte de Ferodo, si iti spun sincer, erau groaznice. Le-am scos afara arse, crapate, etc.... Gunoaie, nu alta.

    Cine iti softeaza ECU?
    "I felt my vanos pulling, but i guess his vtec pulled harder, stronger, faster"

    Comment


    • #92
      Tu bag de seama ca vrei sa copiezi CTR-ul meu. Ai deja de la mine, ecu, final drive, volanta, axe. Urmeaza si softul pe care l-am avut eu pe masina si deja esti in grafic.
      Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
      Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

      ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
      ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

      Comment


      • #93
        Deja ti-a raspuns Doc unde imi fac resoftarea.
        Ce pot sa mai spun acum Doc, decat ca ai avut niste modificari care sunt si pe placul meu.
        Honda Civic Type R
        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/DR_Vlad/?g2_page=2

        Most people shout "f**K " just before they lose control of a car... but i say "Hold my beer and watch this!"

        Comment


        • #94
          La ce folosesc axele cu came TODA in utilizare stradala?
          sigpic

          HONDA - THE POWER OF DREAMS
          Honda Civic Type-R FN2

          Comment


          • #95
            Axele Toda A3 sunt pentru utilizare stradala si iti dau ofera o plaja mai mare de putere. Daca cu Hondata injectia este taiata la 8600RPM asta nu inseamna ca punctul de putere maxima va urca la aceasta valoare. Cu axele de la Toda, poti creste puterea incepand cu 5500-6000RPM si ridica punctul ei maxim dupa 8000RPM, fata de 7800RPM cum este cu axele stoc.
            Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
            Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

            ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
            ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

            Comment


            • #96
              nu iti trebuiesc axe ca sa faci putere maxima si peste 8000rpm
              "I felt my vanos pulling, but i guess his vtec pulled harder, stronger, faster"

              Comment


              • #97
                discuri incearca Galfer sau EBC

                Comment


                • #98
                  Gata am montat toate jucariile. A durat ceva mai mult decat ma astemtam , dar a iesit foarte bine per total.
                  Acum referitor la comportament. In primul rand sunt multumit ca dupa ce am pus CAI-ul si RRC-ul nu am flat-spoturi. Pina in 4000-5000 de ture nu e mare diferenta, in schimb peste 6000 se schimba situatia. Cu a doua de exemplu pierde aderenta pina la 8600. Sunetul de asemenea a devenit mai baritonal si parca sa zic si mai puternic.
                  Cu ocazia asta vreau sa ii multumesc si lui Doc care m-a ajutat cu softul.
                  Honda Civic Type R
                  http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/DR_Vlad/?g2_page=2

                  Most people shout "f**K " just before they lose control of a car... but i say "Hold my beer and watch this!"

                  Comment


                  • #99
                    Da' o fi bine ca pierde aderenta?
                    sigpic

                    HONDA - THE POWER OF DREAMS
                    Honda Civic Type-R FN2

                    Comment


                    • Pai de ce sa nu fie bine???
                      Asta se rezolva cu niste anvelope mai bune...
                      www.MobShop.ro www.Mobila-online.ro

                      Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

                      EX - Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red
                      Honda .:. Injen : HKS : CPL Racing : EXEDY : Quaife : Mugen : Hondata : BLoX : OMP : Recaro : Yokohama : OZ : JVC : DLS : Alpine : Focal : 3M : Ferodo .:. Type-R

                      Comment


                      • Sau cu LSD
                        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                        My cars:

                        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                        Comment


                        • Originally posted by KMR View Post
                          Sau cu LamboStyleDoor's
                          Am corectat pentru tine

                          Comment


                          • Da, multumesc pentru ca ai corectat
                            LSD - limited slip differential
                            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                            My cars:

                            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                            Comment


                            • LSD-ul este urmatorul pe lista de prioritati. Sper ca pana in vara sa il pun si daca tot dau cutia jos sa ii pun si un ambreiaj sport.
                              Dr_VLAD
                              Senior Member
                              Last edited by Dr_VLAD; 10-04-10, 11:38.
                              Honda Civic Type R
                              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/DR_Vlad/?g2_page=2

                              Most people shout "f**K " just before they lose control of a car... but i say "Hold my beer and watch this!"

                              Comment


                              • Am facut si cateva filmulete.

                                YouTube - Civic Type R FN2 Exhaust Supersprint sound

                                YouTube - Civic Type RFN2 Exhaust sound

                                YouTube - FN2 Exhaust Sound
                                Honda Civic Type R
                                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/DR_Vlad/?g2_page=2

                                Most people shout "f**K " just before they lose control of a car... but i say "Hold my beer and watch this!"

                                Comment

                                Working...
                                X