ACHIM: '05 Honda Civic Type-R, Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ceva pareri pt intentia mea de proiect "de vara" :lol: ?!
    The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



    DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

    Comment


    • Mie imi place Nu prea inteleg ce este cu dunga aceea alba din spate, dar steagul e frumos... si scrisul de pe prag. In orice caz arata bine si deosebit, cred ca o sa ti-o zgaraie cu toate prilejurile invidiosii...
      "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
      "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

      Comment


      • Subscriu 100% postului de mai sus!
        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

        Comment


        • Dunga e ca o prelungire sa nu se termine asa brusc steagul... o sa fac si o varianta fara dunga, da' nu stiu cat de bine ar arata :roll:

          Cat despre zgarieturi... mai bine imi zgarie un vinil dekt masina in sine :?
          The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



          DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

          Comment


          • eu vs. RX8 vs. A4 2.0 TFSi quattro vs. Golf 5 GTi

            :arrow: filmarea e facuta din GTi 8)
            The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



            DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

            Comment


            • L-ai batut pe Tentean cu 2 masini sau te-a batut el? :? Felicitari pt kill-uri. :twisted: Eu mereu am afirmat ca CTR da de pamant cu RX8, dar nu m-a crezut nimeni.
              Da, am fost, dar n-am avut timp sa trec pe la Honda.

              Comment


              • Bravo, mi se pare mie, sau A4 ti-a luat-o inainte cam cu cat i-ai luat-o tu Golfului?

                Ref. la dunga de pe masina, poti sa-i faci, da' as crede ca ceva care se ingusteaza (sau se largeste) spre spate, asa ca si cum se pierde in urma din cauza vitezei, merge mai bine.
                "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                Comment


                • Quattro e quattro, n-ai ce sa-i faci la start, cursa de recuperare e singura optiune. :wink: De-or pune si SH-AWD pe vreo varianta mai dopata de CTR nou...

                  Comment


                  • L-am batut eu pe tsentean cu 2 masini :lol:

                    Cat despre audi, din mers suntem exact la fel pana undeva pe la 230 (nu mai aveam linie dreapta), dar asta inseamna ca de pe loc nu mai pot remonta avantajul pe 400 de m (inainte sa isi faca chip il prindeam). Oricum, a recunoscut toata lumea ca masina aia fuge de rupe, printre victime numarandu-se Mustang GT (Kemal), Infinity G35, BMW M3 pisica (DSD) :roll: Oricum, nu mi-a dat nici pe departe cat i-am dat eu GTi-ului. In cursa filmata e distanta de cam 1 masina - 1 masina si putin intre noi la finish.

                    Acum am venit de la MasterTuner de la dyno. O sa pun fisa putin mai pe seara, sa o scanez 8)

                    Ah, si Tsentean cu NOS tocmai l-a batut pe un M3 cabrio cu evacuare Supersprint (acelasi binecunoscut MFF) :wink:
                    The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                    DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                    Comment


                    • da, misto filmu'
                      da chiar asa mare rusine isi ia GTI-ul de la CTR ???? nu credeam ca este asa de slab GTI-u sau asa de potent CTR-u , nu stiu pe ce parte sa o iau , da cert este ca e mare diferenta . m-am mai uitat inca odata sa vad daca am citit bine "filmarea a fost facut din GTI"
                      \_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_
                      I'd Rather Push A Honda Than Drive A Volkswagon
                      _/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/

                      Comment


                      • hai mane ca neai facut curiosi cu dyno-u ala ! baga pozna sa vedem cati ponei ai
                        Vtec Junkie B16a2.

                        Comment


                        • Uite si fisha mea :roll:



                          Herr Tsentean a reusit sa scoata o cifra de 193 de cp pe dyno, asta cu catback Supersprint si Unichip, fiind nemultumit de harta de Unichip ops:

                          si scuze ca arata kiar asa poza da' din pakte nu imi merge scanneru... o sa revin si cu o varianta mai buna...
                          The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                          DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                          Comment


                          • Eu nu inteleg de ce si-a facut Unichip, cand pt K-pro de la Hondata nici nu tb sa trimiti ECU tau, pur si simplu iti dau ei unul nou. O fi peste 1000 E, dar decat sa-mi fac un Unichip de 300 E si sa nu ma ajute cu nimic, mai bine ma las.

                            Comment


                            • Baetsii... eu sambata dimineata plec inspre Paris, dar taica-miu s-a gandit ca daca tot ii ramane lui masina pe mana sa o scoata o tura pana la Timisoara, asa ca veti avea okazia sa o "admirati" prin oras :lol: Sa va purtati frumos cu tata si sa nu il provocati 8)
                              The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                              DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                              Comment


                              • ce familie plimbareata dom'le :P
                                crezi ca vrea o liniutsa ?
                                Vtec Junkie B16a2.

                                Comment

                                Working...
                                X