CVX: '02 Honda Civic Type-R, Satin Silver

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • bafta man!

    Comment


    • Fain fain , IPS cams cumva ? Ai gasit basemap K-Pro pt ele ?

      Comment


      • IPS K2, da
        Prima data sa le achizitionam, dupaia ne stresam cu hartile
        "I felt my vanos pulling, but i guess his vtec pulled harder, stronger, faster"

        Comment


        • Un mic fleac, shifter bushings.
          "I felt my vanos pulling, but i guess his vtec pulled harder, stronger, faster"

          Comment


          • Le-ai montat ? Cum se simt ?

            Comment


            • Nu le-am montat, tot adun pe maruntaie, luna viitoare le montez
              "I felt my vanos pulling, but i guess his vtec pulled harder, stronger, faster"

              Comment


              • Inca un mic update pe care tot l-am amanat pana acum.

                "I felt my vanos pulling, but i guess his vtec pulled harder, stronger, faster"

                Comment


                • Am pus bujiile, parca e ceva mai vioaie masina. Tot NGK IR am scos din ea, deci cine a facut service-ul inainte sa o iau eu se pare ca nu s-a tiganit. (asta daca au fost schimbate vreodata)

                  Am pus cele 8 bucse metalice la schimbatorul de viteze, se simte o oarecare diferenta, dar nimic iesit din comun. M-am chinuit cu ele de mi-a venit sa sparg tot bordul, dar asta din cauza ca nu am avut nici sculele necesare (tubulara cu prelungitor calumea), si nici nervi si rabdare (ora 9 seara bezna totala, doar lumina de la plafoniera ) )


                  In alta ordine de idei, trebuie sa bag masina in service marti pt schimbat de ceva simering sau ce, si as vrea sa inlocuiesc si placutele de frana (fata+spate)
                  Ceva recomandari?? Tineti minte ca e buget de criza, altfel probabil as fi inlocuit si discurile.
                  "I felt my vanos pulling, but i guess his vtec pulled harder, stronger, faster"

                  Comment


                  • DS2500 ... si m-au tinut mai mult ca cele stock

                    ma bate gandul si pe mine la garniturile alea...
                    The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                    DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                    Comment


                    • cum s-au comportat DS 2500 la tine? la mine scartaie acum ca un tren...
                      am facut "rodajul" recomandat si nu au scartait insa dupa o sesiune in pista acum scartaie la greu. cand sunt foarte reci sau bine incalzite nu mai scartaie.

                      Comment


                      • Ferodo DS2500 sa fie!
                        Azi le iau
                        "I felt my vanos pulling, but i guess his vtec pulled harder, stronger, faster"

                        Comment


                        • Din ce review-uri am citit eu DS2500 nu prea ar rezista la temp ridicate...

                          Comment


                          • si eu zic tot ds2500. am petrecut / petrec ceva vreme CTRO unde ma informez despre diverse chestii. toate ep3-urile care sunt "track built" sa zic asa sau care sunt duse regulat la track days ruleaza pe ds2500. proprietarii au numai cuvinte de lauda despre ele.

                            eu rulez de anul trecut pe un set de 2500 care nu l-am luat de nou iar franele pot spune ca sunt mult mai bune decat ce a fost pana atunci.
                            retroid, si la mine e la fel. am montat placutele nu a fost nici un scartz, am mers la hungaroring si de atunci sperii pietoni si soferi cu sunetele mele :|

                            desigur ca si cu orice obiect, exista pareri pro si contra
                            R 40510 - Cosmic Grey Ep3
                            hsnracing.blogspot.com

                            Comment


                            • Originally posted by Corse View Post
                              si eu zic tot ds2500. am petrecut / petrec ceva vreme CTRO unde ma informez despre diverse chestii. toate ep3-urile care sunt "track built" sa zic asa sau care sunt duse regulat la track days ruleaza pe ds2500. proprietarii au numai cuvinte de lauda despre ele.

                              eu rulez de anul trecut pe un set de 2500 care nu l-am luat de nou iar franele pot spune ca sunt mult mai bune decat ce a fost pana atunci.
                              retroid, si la mine e la fel. am montat placutele nu a fost nici un scartz, am mers la hungaroring si de atunci sperii pietoni si soferi cu sunetele mele :|

                              desigur ca si cu orice obiect, exista pareri pro si contra
                              Oare scartaitul ala nu e din cauza ca s-au copt nu le-am folosit deci numai intreb nu dati cu pietre

                              Daca ar fi maine sa le schimb as luat Dixcel - discuri si placute

                              Comment


                              • Am luat ds2500, tre sa ajunga luni/marti
                                "I felt my vanos pulling, but i guess his vtec pulled harder, stronger, faster"

                                Comment

                                Working...
                                X