CORSE: '05 Honda Civic Type-R, Cosmic Grey

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • dar e mai inalta decat cu arcurile sufletului?
    The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



    DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

    Comment


    • Arata foarte bine jantele pe ea

      Comment


      • Da foarte bine contrastul alb-gri! Sa le invarti cu placere!
        Toda-AEM-Volk Racing-H&R-Idol Motorsport

        Comment


        • thanks for the nice words

          @ retroid: am dat o scurta parere in postul meu de mai sus in legatura cu prima impresie. mai trebuie sa merg cu masina si sa incep sa ma joc cu ea. nu mai e de zi cu zi iar acuma cum a tot plouat a stat pe dreapta mai mult.

          in legatura cu inaltimea ar fi cam la - 30 pe spate. intenionez sa o mai ridic totusi parca. urmeaza sa ajunga un camber kit si voi vedea atunci ce si cum.'

          achim, acuma e putin mai inalta decat cu arcurile.
          R 40510 - Cosmic Grey Ep3
          hsnracing.blogspot.com

          Comment


          • mdap... credeam ca doar eu am avut problema asta
            The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



            DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

            Comment


            • am reusit sa ma scap si de jantele de iarna si am gasit niste ACT-uri pe 16 cu 8.5J et 28. am zis ca nu strica pentru lookul de iarna. poate si un hellaflush look coborata la linie pe aceste jante :P
              trebuie sa ma scap de gumele actuale 245/45/16 pentru ca nu pot sa mut masina ca freaca in aripa.
              revin cu noi detalii





              R 40510 - Cosmic Grey Ep3
              hsnracing.blogspot.com

              Comment


              • ai PM man
                "I felt my vanos pulling, but i guess his vtec pulled harder, stronger, faster"

                Comment


                • smecheeeer vreau si eu
                  The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                  DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                  Comment


                  • Foarte bine dau jantele pe ea, poti sa folosesti niste gume mai inghuste si sa o cobori un pic peste ele

                    Am cautat si eu ceva jante mesh pt a mea dar nu am gasit nimic ce sa imi placa iara BBS LM'S costa o caruta de bani.

                    Comment


                    • felicitari pentru timpul obtinut la kkl ....frumos 14.02 best et

                      Honda Civic 1.6 vti (eg6) 160hp
                      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Milad+VTi/

                      Comment


                      • multumesc
                        intradevar am fost foarte aproape de tinta mea de 13.9x in configuratia actuala pacat ca mi-am dat seama de "problema" abia inaintea run-ului care a fost si ultimul pentru mine, daca mai aveam 2-3 sanse poate reuseam sa trec de bariera asta de 14. planuiesc ca urmatoarea data cand merg sa am montat atat de necesarul k-pro

                        in alta ordine de idei, masina a trecut de pragul de 100k si ma bucur sa vad ca e in mintile ei. drept cadou ii voi schimba uleiul (am 9000km cu el si are o culoare aproape de nou), filtrele si bujiile de care nu m-am atins niciodata.

                        teaser







                        rotile verzi a fost un "film" mai vechi care abia acuma am putut sa-l dezvolt. nu raman pe vecie, dar pe moment cam asa stam :mrgreen:
                        Corse
                        Senior Member
                        Last edited by Corse; 25-04-10, 18:42.
                        R 40510 - Cosmic Grey Ep3
                        hsnracing.blogspot.com

                        Comment


                        • Foarte frumoasa masina,se vede ca o ingrijesti asa cum ar trebui sa facem toti.
                          Ai fost la Honda Meeting Ungaria?

                          Comment


                          • multumesc
                            dap am fost acolo ieri cu inca 2 honde

                            crx sir - JDM b series inside = 170 hp stock + modificari. a mers foarte bine reusind un 13.9



                            s2000 - mici modificari + r888 a reusit un timp de 13.6

                            Corse
                            Senior Member
                            Last edited by Corse; 25-04-10, 19:00.
                            R 40510 - Cosmic Grey Ep3
                            hsnracing.blogspot.com

                            Comment


                            • Arata foarte bine jantele pe verde

                              Comment


                              • De ce nu ii inviti pe forum?

                                Comment

                                Working...
                                X