EDY: '08 Honda S2000, Deep Burgundy

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Softul nu ai de ce sa il modifici ca este ok, insa poti schimba serpisori pentru castig de cuplu.
    Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
    Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

    ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
    ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

    Comment


    • #77
      Am fost la Nick (racingnick) si mi-a recomandat evacuarea invidia N1 dar fara serpisori pentru ca ar costa o gramada de bani si nu obtii decat 1 cal in plus si am inteles ca ar scadea cuplul.
      www.xpt.ro - usi de garaj si automatizari - www.usigaraj.com

      Comment


      • #78
        Da cu catback scade cuplu, insa de la serpisori eu am castigat cuplu.
        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

        ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

        Comment


        • #79
          Depinde si de masina; este posibil ca fn2-ul sa se comporte altfel decat s2000.
          www.xpt.ro - usi de garaj si automatizari - www.usigaraj.com

          Comment


          • #80
            Salutare
            Urgia pe 4 roti este de vanzare. Mai multe detalii o sa postez la rubrica de anunturi!
            www.xpt.ro - usi de garaj si automatizari - www.usigaraj.com

            Comment


            • #81
              Salut baieti; am gasit un filmulet super despre s2000 pe youtube si am vrut sa-l vedeti si voi: YouTube - Top Gear: Which is the better sports car.
              www.xpt.ro - usi de garaj si automatizari - www.usigaraj.com

              Comment


              • #82
                Dupa ce am postat ce am scris mai sus m-am gandit ca ar fi bine sa mai scot un pic "s-ul" la plimbare si am ajuns la 10300 de km facuti cu el! Efectiv nu te mai poti satura, curba dupa curba, masina asta devoreaza kilometri cu atata usurinta si precizie incat te trezesti la destinatie fara sa te gandesti macar odata sa opresti! Dupa ce am bagat-o in garaj, la intoarcere, nevastamea a vazut sclipirea din ochii mei si zabetul tamp afisat pe fata..." nici sa nu te gandesti cumva sa o tii, am hotarat ca luam masina de familie!". Daca nu ar fi vremurile astea economice nu as fi renuntat la s2000 nici in ruptul capului; chiar si asa am dubii daca ar trebui sa o dau sau nu; oricum, constat ca nu este o masina care se vine usor si o sa continui sa-i zic nevestemii "nu draga, nu a sunat inca nimeni..."
                www.xpt.ro - usi de garaj si automatizari - www.usigaraj.com

                Comment


                • #83
                  Imi place foarte mult cum scrii despre masinutza man intradevar s2000 pt mine inseamna roadster ul suprem cu toate ca statisticile nu arata asa .

                  Oricum masina asta isi merita totzi banii

                  Comment


                  • #84
                    Bine ai venit pe forum; vad ca am onoarea ca primul post al tau sa fie la mine in rubrica, drept pentru care iti multumesc! Eu scriu cu inimadespre acesta masina dar sunt interpretat gresit de alti colegi forumisti ca si cum ma laud ca eu am s2000 si ei nu...; ma rog, fiecare cu ce il doare!
                    www.xpt.ro - usi de garaj si automatizari - www.usigaraj.com

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by edy View Post
                      Bine ai venit pe forum; vad ca am onoarea ca primul post al tau sa fie la mine in rubrica, drept pentru care iti multumesc! Eu scriu cu inimadespre acesta masina dar sunt interpretat gresit de alti colegi forumisti ca si cum ma laud ca eu am s2000 si ei nu...; ma rog, fiecare cu ce il doare!
                      Cu riscul de a fi rautacios, colegii aia au nimerit intr-o Honda printr-o simpla intamplare si n-au cum sa inteleaga adevarata pasiune.

                      Comment


                      • #86
                        Intradevar numai cineva care detine o asemenea masina poate sa spuna adevarul despre ea

                        Cat despre faptul ca esti acuzat de ceva eu zic sa nu dai importanta si mai bine te focalizezi pe urmatoarele randuri despre minunatia asta a ta

                        Comment


                        • #87
                          Originally posted by akebono View Post
                          @Te mai necajim si noi ca prea ai vorbit lumii de sus si ai dat in dreapta si-n stanga cu vorbe aiurea. Ultimele mesaje parca le-ai scris cu lacrimi in ochi ca nu-ti recunoaste lumea valoarea s2k-ului - asta e, lume rea si invidioasa.
                          Asta este numai un exemplu si nu numai akebono ci si dinoc; eu incerc, mai poetic este adevarat, sa redau in cuvinte ceea ce simt cand sunt cu s-ul. Totusi acesta este un topic "My s2000", nu? Bogdan are dreptate: cred ca acestia au nimerit din intamplare in posesia unei honde sau pe acest forum...
                          Am cumparat aceasta masina pentru ca mi-am dorit-o mult, poate si de aceea pun mult entuziasm in descriere, pentru ca este o masina ce te "scormoneste" la emotii si trairi. Asa ma pricep eu sa descriu, nu ma dau mare cu masina...
                          O sa mai scriu despre ea!
                          www.xpt.ro - usi de garaj si automatizari - www.usigaraj.com

                          Comment


                          • #88
                            Asa sa faci asteptam cu nerabdare sa traim alaturi de tine macar pe forum experientele intalnite la volanul unei masini incredibile

                            Comment


                            • #89
                              Asa o sa fac! Apropos, caut un set de jantepe 16 care sa le echipez cu cauciucuri de iarna pentru s2000 pentru ca as vrea sa ies sa ma distrez cu el si pe zapada; iarna trecuta a stat frumusel sub husa in garaj...
                              www.xpt.ro - usi de garaj si automatizari - www.usigaraj.com

                              Comment


                              • #90
                                Astaziam fost sa facem o spalatorie in detaliu; este incredibil cum isi pastreaza luciul in timp, dar totusi cred ca un polish profesiolnal la primavara tot o sa primeasca. Ce am observat ca nimeni la spalatorie nu are initiativa sa stearga si copertina pe interior de praf. Dupa ce mergi decopertat ceva vreme praful se depune si cand pui plafonul te trezesti cu el inauntru; nu strica odata la 2-3 luni cu o carpa moale si umeda sa se stearga tot interiorul copertinei de panza. Gata, vremea ei s-a cam dus, trebuie sa intre la culcare in garaj sub husa dar daca mai nimerim o zi mai calda cu soare...de ce nu...
                                www.xpt.ro - usi de garaj si automatizari - www.usigaraj.com

                                Comment

                                Working...
                                X