BARTZOLE: '14 Honda CR-V 1,6 i-DTEC 2WD, Lifestyle, Orchid White Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Cand am adus o in Romania am sunat la ASKO si mi au zis ca la seria mea ei nu au rechemare.
    Oricum, tipul de acolo parea cam aerian cand l am intrebat. A verificat in istoric si mi a zis ca masina a fost in service pe la cca 40 kkm dar nu a stiut ce i au facut.
    Cum as putea sa mi sau seama dc are senzorul MAP schimbat? Unde este pozitionat?
    Oricum, turbina MADE IN ROMANIA m a dat gata.
    1.6,white, lifestyle.

    Comment


    • #62
      Senzorul e pozitionat in galeria de admisie dupa clapeta de acceleratie. Mai e si integrat in ECU dar nu e cazul.
      Si noi am ramas asa cand am vazut ''Made in Romania'' .

      L.E.: http://hondakarma.com/threads/map-se...nly.11838/live
      '14 Honda CR-V 1.6 i-DTEC Elegance 2WD, Passion Red Pearl

      Comment


      • #63
        In conditiile in care Honeywell Garret Romania are capacitatea de 5 mil de turbosuflante pe an, ganditi-va putin . Nu mai stiu daca PSA le face tot in Ro, dar VAG, Honda, Jaguar, Land Rover, mai ales generatiile noi sunt in mare masura facute la noi
        Sindrom
        Senior Member
        Last edited by Sindrom; 02-09-15, 21:05.
        Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
        Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

        Comment


        • #64
          Lasa ca dati o bere la portar si va scoate una in plasa. Unde mai cumperi turbina pe o bere?

          Trimis de pe al meu HTC One folosind Tapatalk
          "Singurul lucru necesar pentru ca raul sa triumfe este ca oamenii buni sa nu faca nimic" - Edmund Burke

          Comment


          • #65
            De-ar fi fost asa usor ))))
            Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
            Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

            Comment


            • #66
              Senzorul este situat inspre parbriz, ca sa il vezi trebuie scoasa protetia de plastic a motorului.
              La mine este cel bun, este identic ca si cel vechi, aceeasi marca-Bosch-, difera doar ultimele 3 cifre, in loc de 320 sunt altele dar nu imi mai amintesc, parca ceva cu 176, oricum informatia se gaseste pe net daca ai timp sa cauti.
              1.6,white, lifestyle.

              Comment


              • #67
                Astazi am mers la Targoviste si la intoarcere am reusit sa resetez comp de bord (pentru ca merg cu inca o masina nu am invatat inca meniul) dupa ceva incercari.
                Intrucit nu ma grabeam, am mers ''batraneste'', viteza media 75 km/ora, in coloana, am facut numai 3 depasiri tot drumul, AC inchis ca nu era tocmai cald (25 de grade)
                Consumul? 3.7%!

                https://www.dropbox.com/sc/hp2r8wbya...k4Ch8RWDLpLzBa
                1.6,white, lifestyle.

                Comment


                • #68
                  Asa consum la ditamai masina e chiar de necrezut
                  sigpic

                  Comment


                  • #69
                    La vale.

                    Comment


                    • #70
                      Si cu vantul care il īmpingea de la spate si sa nu
                      uitam ca poza e "photoshopata".

                      Felicitări pentru consum. Noi n-am reusit sa scoatem un consum sub 5.4 l/100 km si acum nu mai scade sub 6.5 l/100 km.
                      TeoH
                      Senior Member
                      Last edited by TeoH; 16-09-15, 21:57.
                      '14 Honda CR-V 1.6 i-DTEC Elegance 2WD, Passion Red Pearl

                      Comment


                      • #71
                        Targoviste -Bucuresti e la vale bine de tot chiar. Sunt 200m diferenta de altitudine. Eu fac drumul ala destul de des si scot in mod constant 5.2-5.3 la intoarcere, cu clima pe automat intotdeauna. Cu accord 2.0 benzina
                        Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                        Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                        ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                        Comment


                        • #72
                          E acelasi lucru ca si pe DN1 la intoarcere dinspre Campina spre Bucuresti. Eu aveam si diferenta de ~1L intre drumuri (dus-intors).
                          Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                          Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                          Comment


                          • #73
                            Romanul tot roman (chiar daca e in Spania), se gandeste mereu la tepe...(no offence TeoH). Poza este facuta cu telefonul si a fost micsorata doar dimensiunea, in rest nu a fost modificata de nici un fel.

                            In alta ordine de idei, daca imi poate confirma careva, la schimbatul vitezelor (mai bine zis la cuplatul cutiei cu motorul), daca dau drumul mai brusc la ambreiaj, se aude un zgomot care nu stiu daca este nomal sau nu.
                            In comparatie cu I40 ul care este perfect siletios la aceasta treaba.
                            1.6,white, lifestyle.

                            Comment


                            • #74
                              Sunt de acord cu romanul tot romān rămāne dar ati interpretat gresit postarea mea. Partea aia era pentru CatalinP care a zis "la vale".
                              Daca am zis ca n-am scos sub 5.4 l/100 km nu inseamna ca nu sunt de acord cu faptul ca masina asta chiar poate sa scoată consumuri foarte bune asa cum cred altii si vorbesc fara sa meargă cu un CR-V 1.6 i-DTEC zi de zi.
                              In fine...
                              '14 Honda CR-V 1.6 i-DTEC Elegance 2WD, Passion Red Pearl

                              Comment


                              • #75
                                Si, e la deal?

                                Comment

                                Working...
                                X