RAZVAN82: '07 Honda CR-V 2.2 i-CTDI Executive, Deep Violet Pearl

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Te referi la cardul din dotare, de deasupra CD. Accepta orice mp3. Eu am 8 Gb de muzica, am schimbat-o cum a vrut familia si n-am avut niciodata probleme. La CD, la fel, inghite orice. La Navi, pui doar Navi si-atat, ultima varianta e 3.90 2014-2015 !
    Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
    "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
    "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

    Comment


    • #62
      Originally posted by WillyCR-VFAN View Post
      Te referi la cardul din dotare, de deasupra CD. Accepta orice mp3. Eu am 8 Gb de muzica, am schimbat-o cum a vrut familia si n-am avut niciodata probleme. La CD, la fel, inghite orice. La Navi, pui doar Navi si-atat, ultima varianta e 3.90 2014-2015 !
      Salut. Inseamna ca la mine e o problema, Am ultima varianta pentru Navi, dar cardul pe care il am eu nu vrea de nici un fel sa imi accepte orice tip de mp3 (((. Formatul cardului tau este fat32? Eu am pus pe el niste melodii luate de pe youtube si convertite cu niste un converter online. Si din pacate nu merg (. Am incercat sa redenumesc si melodiile (sa fie cat mai scurte - m-am gandit ca poate nu-i convin titlurile prea mari, dar degeaba ( ). O sa mai studiez.

      Multumesc mult pentru reply.

      Comment


      • #63
        Incearca melodii de pe zippyshare. Formatul e fat32 intradevar. Daca merg mp3uri in general nu e nicio problema. Solutia ta cu conversia de pe youtube pare dubioasa.
        Incearca sa formatezi cardul din nou si sa pui mp3uri ok.
        '08 Honda CR-V 2.2 i-CTDi Executive, Nighthawk Black Pearl

        NU mai folositi luminile de ceata atunci cand nu trebuie!

        Comment


        • #64
          Si mie imi merg fara probleme mp3-uri facute rip din wav-uri, sau luate ca atare de la prieteni.
          O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

          Comment


          • #65
            Originally posted by razvan82 View Post
            Salut. Inseamna ca la mine e o problema, Am ultima varianta pentru Navi, dar cardul pe care il am eu nu vrea de nici un fel sa imi accepte orice tip de mp3 (((. Formatul cardului tau este fat32? Eu am pus pe el niste melodii luate de pe youtube si convertite cu niste un converter online. Si din pacate nu merg (. Am incercat sa redenumesc si melodiile (sa fie cat mai scurte - m-am gandit ca poate nu-i convin titlurile prea mari, dar degeaba ( ). O sa mai studiez.

            Multumesc mult pentru reply.
            N-am umblat la muzica de vreun an si de-aia m-am dus in parcare pe "cancerul" asta ca sa-mi amintesc...e vorba de un card Lexar Professional CompactFlash 133 cu Adaptor, luat atunci la inceput, de pe undeva la intersectia Stirbei cu Uranus, stiu ca l-am gasit greu. Repet, n-am avut niciodata vreo problema !
            Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
            "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
            "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

            Comment


            • #66
              Multumesc mult pentru sfaturi. Voi mai face cateva incercari si voi revenii cu detalii.

              Comment


              • #67
                Revin cu o intrebare - exista vreo optiune "ascunsa" care sa asigure blocarea automata a usilor cand se depaseste un anumit nr de rotatii (spre exemplu la Skoda daca depasesti 2000rpm, usile se blocheaza automat).

                Comment


                • #68
                  Da... la alte masina [emoji2] [emoji2] [emoji2] .
                  Razvan, ti-ai luat Honda nu vreo germana.
                  '08 Honda CR-V 2.2 i-CTDi Executive, Nighthawk Black Pearl

                  NU mai folositi luminile de ceata atunci cand nu trebuie!

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by catalind View Post
                    Da... la alte masina [emoji2] [emoji2] [emoji2] .
                    Razvan, ti-ai luat Honda nu vreo germana.
                    Nu regret si nu voi regreta nici macar 1 milisecunda ca mi-am luat honda (din punctul meu de vedere este o masina extraordinara si din acest motiv m-am gandit ca poate are ea vreo optiune pe care eu nu am gasit-o). Am intrebat acest lucru pentru ca in spate aproape 2 timpul ma insotesc 2 "gagalici" si la un moment dat "gagalicea" cea mare mi-a facut o surpriza placuta pe autostrata - la 130km/h m-am trezit ca a deschis usa ( . A fost cea mai mare spaima pe care am tras-o de cand am permis . Din acel moment am blocat usile si nu se mai deschideau decat din afara. La Honda imi place ca se pot bloca din buton si nu mai pot fi deschise (nu pot sa spun ca acelasi lucru este valabil la skoda).

                    Comment


                    • #70
                      Pai ce vrei tu e altceva. Are safety lock pentru copii. Il folosesc si eu. E un plastic alb langa incuietoarea de pe usa pe care il dai in sus sau in jos. Blocarea automata imseamna ca nu se poate deschide usa din exterior nu din imterior.
                      P.S. cumpara si un cronometru ca nu-ti arata cat faci de la servici pana acasa spre exemplu... asa de sofisticat e computerul de bord [emoji2] .
                      catalind
                      Senior Member
                      Last edited by catalind; 06-04-15, 16:39.
                      '08 Honda CR-V 2.2 i-CTDi Executive, Nighthawk Black Pearl

                      NU mai folositi luminile de ceata atunci cand nu trebuie!

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by catalind View Post
                        Pai ce vrei tu e altceva. Are safety lock pentru copii. Il folosesc si eu. E un plastic alb langa incuietoarea de pe usa pe care il dai in sus sau in jos. Blocarea automata imseamna ca nu se poate deschide usa din exterior nu din imterior.
                        P.S. cumpara si un cronometru ca nu-ti arata cat faci de la servici pana acasa spre exemplu... asa de sofisticat e computerul de bord [emoji2] .
                        Pana la servici fac 5 minute, pe jos ) .

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by razvan82 View Post
                          Revin cu o intrebare - exista vreo optiune "ascunsa" care sa asigure blocarea automata a usilor cand se depaseste un anumit nr de rotatii (spre exemplu la Skoda daca depasesti 2000rpm, usile se blocheaza automat).
                          La ford-ul mamei i-am pus un modul si cand pune contactul se blocheaza toate usile.
                          La accord am un buton langa cele de geamuri, dar nu stiu daca blocheaza si usile. Geamurile sigur da.

                          Vezi in pagina 179: http://www.hondatrading.ro/uploads/m...a_CR_V_old.pdf
                          Sindrom
                          Senior Member
                          Last edited by Sindrom; 06-04-15, 18:40.
                          Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                          Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                          Comment


                          • #73
                            La CR-V exista butonul de blocare voluntara a usilor langa cel de blocare a geamurilor, pe modulul de pe usa soferului.
                            Cu blocare automata la punerea in miscare nu stiu sa existe un asemenea sistem la acest model.
                            Dar cred ca se poate adauga, cum zicea cineva mai sus.
                            O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by Sindrom View Post
                              La ford-ul mamei i-am pus un modul si cand pune contactul se blocheaza toate usile.
                              La accord am un buton langa cele de geamuri, dar nu stiu daca blocheaza si usile. Geamurile sigur da.

                              Vezi in pagina 179: http://www.hondatrading.ro/uploads/m...a_CR_V_old.pdf
                              Originally posted by ro861 View Post
                              La CR-V exista butonul de blocare voluntara a usilor langa cel de blocare a geamurilor, pe modulul de pe usa soferului.
                              Cu blocare automata la punerea in miscare nu stiu sa existe un asemenea sistem la acest model.
                              Dar cred ca se poate adauga, cum zicea cineva mai sus.
                              Salut, butonul acela de langa butonul de blocare a geamurilor l-am folosit, dar ma intrebam daca nu exista cumva o optiune, neactivata din fabrica, care sa iti blocheze usile automat atunci cand masina este pusa in miscare. De exemplu la cealalta masina am activat ulterior (nu era activa In momentul in care am achizitionat masina) optiunea de a deschide/inchide geamurile din cheie.

                              Inca o data va rog sa nu ma intelegeti gresit, nu caut nod in papura masinii, doar eram curios.

                              Comment


                              • #75
                                Nu exista optiunea asta, insa orice alarma auto ar trebui sa aiba si acesta optiune inclusa.
                                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X