PICUTEX: '08 Honda CR-V 2.2 i-CTDi Executive, Alabaster Silver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • PICUTEX: '08 Honda CR-V 2.2 i-CTDi Executive, Alabaster Silver

    Hristos a Inviat!
    Dupa aproximativ 1 an si cateva luni de condus diverse pseudo masini , (Skoda Fabia 1,4i , Opel Astra 1,4i ) ma intorc cu drag la motorul 2,2 i-cdti dar cu caroserie schimbata , din Accord in CR-V !
    Inca imi lipseste Accord-ul , sportivitatea lui...dar parca nici autobuzu' nu e asa rau...
    Ca dotari...navigatie Ro cu harti originale , piele, blustutz' ,trapa panoramica, mp3, camera spate...dar si extra ..bare portbagaj, trepte laterale, eleron portbagaj, carlig remorcare...un fel de extra full cum s-ar zice prin targ!
    Momentan nu am decat cateva zile cu ea, deci pareri nu prea sunt, insa de observat ar fi diferenta de consum la Accord mai mica cu 2 litri la 100km nu este de neglijat.
    Despre fostul proprietar numai de lauda, un profesor care a respectat masina si nevoile ei. Chiar a fost o faza amuzanta , masina fiind luata de la fostul dealer Honda ATI Motors in urma unui buy -back , interesandu-ma de ea si spunandu-mi ca a fost masina unui profesor m-a busit rasul imaginatia zburdandu-mi spre samsari si celebra bunicuta din Germania care vinde masina ca nu mai poate conduce. Gandurile cu samsarul disparand in momentul in care am ajuns sa il cunosc pe proprietar, chiar profesor si chiar un tip deosebit!
    Poze pot sa le pun doar pe cele de pe site-ul de unde am vazut-o , altele nu am facut momentan!
    La capitolul observatii momentan am o mica lipsa de lichid de servo dar in curand se va rezolva pt ca oricum masina e programata la o revizie totala imediat dupa sarbatori.
    Parere personala , momentan masina are jante pe 18 si ma gandesc sa imi iau pe 17 unde si anvelopele sunt mai usor de gasit, mai ieftine si balon mai mare, corect?
    Sarbatori luminate in continuare.
    Attached Files

  • #2
    Sa ai noroc de ea!

    Multi km umblati prin tara de dom'profesor. Ma asteptam sa fie mai putini.
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3
      Mai bine asa decat cu km originali de 150.000 decat cu "REALI" - 80.000 ! Macar stii ce iei si la ce sa te astepti. Cand am dat Accordul multi fugeau ca avea 200000...dar masina era in mintile ei si totul functiona ca in prima zi...
      S-a intrebat cineva de ce masinile de la noi sunt mai ieftine ca in Germania si au km mai putini ca acolo desi sunt aduse de o luna??? Oare le convine samsarilor sa piarda bani sau masinile se reintineresc pe drum??
      Oricum daca cauti CR-V in Germania de prin 2008 tot pe la 11000 il gasesti si trebuie sa mai platesti si drum si rar si taxa de poluare aprox 2500 euro. Pai de diferenta schimb ce vreau cu piese originale, ca la motor nu prea ai ce umbla...

      Comment


      • #4
        Asta asa e. Doar ma mir de nr de km cand tatal meu face doar vreo 5000 pe an
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #5
          S-a stapanesti sanatos !
          Arata bine cu treptele laterale, ii mai lipseste un bull-bar si e gata de lupta !
          '07 Honda Accord 2.0 i-Vtec A/T, Executive

          Comment


          • #6
            Frumoasa, puternica dar totusi blanda!
            S-o stapanesti sanatos si sa te plimbi cu ea cel putin cat cu Accord-ul!
            A mea este cam la fel, tot din 2008, doar culoarea difera si faptul ca am bullbar in loc de praguri.
            Acum am aproape 100k, dar eu fac peste 30k pe an, asa ca te ajung din urma repejor....!
            Cu anvelopele nu te sfatuiesc sa iei de vara pe 17, ramai cu cele pe 18 (225/60 R18), sunt mai usoare si te lipesti de drum, dar ia-ti pe 17 (225/65 R17) de iarna, ca te ajuta la eventuale obstacole neprevazute.
            O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

            Comment


            • #7
              Felicitari pt achizitie !
              Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
              "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
              "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

              Comment


              • #8
                Multumesc la toti pentru urari!
                @ro861 nu te gandi ca asta o sa scape mai putin...tot pe acolo bat si eu , nu intentionez momentan decat sa o tin max 3 ani , si sa astept vremuri mai bune sa fac un leasing la una 0 km!
                As face un sondaj la modelul nostru 2007-2011 cate ambreiaje au cazut si la ce km, personal eu zic ca al meu nu o sa faca nazuri desi de la ATI mi s-a spus sa ma astept pe viitor!
                @balaurul nu ma impresioneaza treptele chiar ma gandesc sa le dau jos pentru ca se depune mereu mizerie pe ele si nu spal masina la 2 zile din cauza treptelor!

                Comment


                • #9
                  ....
                  Click image for larger version

Name:	IMG_1909.jpg
Views:	1
Size:	44.7 KB
ID:	717978

                  Comment


                  • #10
                    @balaurul nu ma impresioneaza treptele chiar ma gandesc sa le dau jos pentru ca se depune mereu mizerie pe ele si nu spal masina la 2 zile din cauza treptelor!

                    Lasa treptele acolo....gasesti cate unul care se suie si pune talpa fix pe rama de la portiera. Fostul propietar daca era mai in varsta stie de ce le-a luat. Masina este inalta..ajuta si treptele alea. Ce-mi mai doresc si eu unele.....cateodata...
                    Sa o stapanesti sanatos.
                    Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                    Comment


                    • #11
                      Multumesc...
                      Inca nu i-am facut revizia totala de filtre, ma gandesc sa ii fac cadou de 1 iunie un kit de ambreiaj de pe cox...si atunci sa ii aduc si filtre si uleiuri sa fie full insa in card cam bate vantul momentan.
                      A schimbat careva la CR-V kit de ambreiaj complet cu volanta luat de la cox, au fost ceva probleme?

                      Comment


                      • #12
                        A trecut aproape o luna... am facut si primul drum mai lung ..aprox 600km, masina se comporta exemplar , sta perfect in curbe , se lipeste de drum...singurul lucru deranjant e ambreiajul , insa a ajuns pachetul de la Cox si va fi incurand inlocuit...a, mai erau enervante si stergatoarele ca nu isi faceau datoria...dau au sosit si astea noi !
                        Consumul in oras aprox 8,5, acum la dum lung a stat intre 6,8 si 7, multumitor zic eu....

                        Comment


                        • #13
                          Eu nu pot sa scot 8.5 in oras nici batut. Iar la drum intins am o medie de 8. Probabil am talpa mai grea

                          Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk

                          Comment


                          • #14
                            Observ ca ai model 2010. Eu zic sa faci un plin la urmatorul drum, sa resetezi ambele consumuri A si B si sa mergi medie 100-120 (daca poti) ))) !

                            Comment


                            • #15
                              Eu vorbeam de crv, care e identic cu al tau.

                              Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk

                              Comment

                              Working...
                              X