HUSKYUK (No.2):' 16 HONDA Civic Sedan ES 1.8 i-VTEC A/T, Polished Metal Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Ai primit becurile cu led de pe Aliexpress? Le ai montat si sunt OK?

    Comment


    • #62
      Nu, nu am primit nimic momentan... Astept...

      Am luat astea initial:
      https://www.aliexpress.com/item/2x-H...608.0.0.R2tFxZ
      Insa nu stiu daca sunt cu 2 faze W5/21W.. S-ar putea sa fie cu o singura faza, si atunci vor merge pe luminile de Reverse.

      Apoi am luat setul asta:
      https://www.aliexpress.com/item/Supe...608.0.0.R2tFxZ
      merg sigur pe 2 faze, si teoretic ar trebui sa arda mult timp fara probleme. Am mai avut model similar si la alta masina, si am fost multumit. Doar ca, fata de cele de mai sus, lumineaza o idee mai albastrui. Nu sunt albe perfect.

      Si am mai luat setul asta:
      https://www.aliexpress.com/item/7443...608.0.0.R2tFxZ
      Care sunt niste prostioare ieftine, dar am zis sa le incerc, in caz ca celelate 2 modele sunt prea puternice sau ceva.

      Comanda am dat-o pe 21 octombrie. Ma astept cam la minim o luna transport.

      Ideea cu LED-urile pe W5/21W este ca nu toate sunt facute la fel. Unele au polaritatea inversa, depinde de masina pentru care au fost gandite. La becul cu incandescenta, nu e problema, se aprind oricum, dar dioda nu se deschide daca are polii invers. Eventual se poate si arde.

      Comment


      • #63
        Click image for larger version

Name:	UT8UDixXHXXXXagOFbXy.jpg
Views:	1
Size:	110.4 KB
ID:	723153
        Oricum, atentie mare la toate LED-urile chinezesti, puse mai ales in faruri!
        Ca sa evitati treaba asta extrem de enervanta (foto) recomandarea este sa le intariti cu ceva adeziv serios (Bison, Loctite) la imbinarea intre socul de plastic si radiatorul metalic. Eu asa am facut la toate!

        Comment


        • #64


          Gata, are si placute, e oficiala!
          Imi place maxim cum merge masinuta, plus ca e confortabila si spatioasa ca un sedan mare, asta uimeste pe toata lumea cand intra in ea... Cand spui civic de obicei te astepti la ceva micut, compact.

          In alta ordine de idei, voua va merge album art-ul de la mp3-urile de pe stick?
          Am unele melodii care stiu sigur ca au album art! Incarcate pe telefon imi arata coverul albumului. Dar in masina nu...
          Si, da, am intrat in meniul ala source+menu 5 secunde si am verificat sa fie activat...


          Sent from my iPhone using Tapatalk

          Comment


          • #65
            Au venit si pozitiile/DRL-urile pe LED. Arata super! Sper sa si tina...









            Si comparativ cu lumanarile din fabrica:




            Sent from my iPhone using Tapatalk

            Comment


            • #66
              Arata f bine. Deci care e modelul de DRL luat?

              Comment


              • #67
                HUSKYUK (No.2):'16 HONDA Civic Sedan ES 1.8 i-VTEC A/T, Polished Metal Metallic

                http://www.aliexpress.com/item/32635...635892245.html

                Astea sunt cele montate.


                Sent from my iPhone using Tapatalk

                Comment


                • #68
                  Arată bine,bine...

                  Trimis de pe al meu HUAWEI GRA-L09 folosind Tapatalk

                  Comment


                  • #69
                    si ai intarit cu adeziv ledurile inainte de montaj?

                    Comment


                    • #70
                      Sincer, nu. Am incercat sa le desfac ca sa fac treaba asta si mi s-a parut imposibil. Asa ca le-am lasat exact cum sunt ele. O sa le monitorizez zilnic. Daca vad ca dau semne de deformare, le scot repede si le consolidez sau le schimb. Daca nu, inseamna ca a fost indemanatic chinezul si le-as facut bine!
                      In schimb ce am observat, e ca nu prea au 2 faze. Ori diferenta e insesizabila, ori chiar nu au. Lumineaza la aceeasi intensitate, chiar daca aprind farurile.

                      Comment


                      • #71
                        Si cele pe care ai vrut sa le comanzi prima oara erau la fel. D aia sunt 21/5w. Si au trei contacte. Ground si low si high

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by roval1972 View Post
                          Eu sunt mega incantat de cutia mea automata. Face toti banii. Confortul la volan e priceless.
                          M am inselat cu becurile. Alea comandate de mine nu sunt bune.
                          Trebuie sa comand precum ale tale.
                          Bej interior are toata lumea anul asta.
                          Am vazut un alt Sedan ieri cu jenti originale Honda argintii. Altele decat astea "comune".
                          Ai mai avut "automata " ?

                          Comment


                          • #73
                            Am mai condus automate. Diverse. Si pe drumuri scurte si rute lungi, gen Bucuresti - Munchen sau București - Venetia.
                            De ce intrebi?
                            Era tinta mea ca urmatoarea masina sa fie automata.
                            Daca mi as fi permis, as fi mers pe una electrica. Dar cea pe care o vreau e mult prea scumpa si inca nu e pentru Romania.
                            Dar masina de dupa acest Civic va fi electrica 100%
                            roval1972
                            Senior Member
                            Last edited by roval1972; 09-11-16, 19:06. Reason: Incomplete

                            Comment


                            • #74
                              Oricum la ralanti e ca si electrica! fata de dieselul vechi...

                              Celelalte becuri le am deja, sunt in torpedou. Le tin de rezerva. Nu am avut nervi sa le testez, la ce distractie e sa le schimbi... Foarte dubios sistemul pe la contraaripa pe acolo... Daca ai luat vreo balta ceva inainte, te faci ca porcul.


                              Sent from my iPhone using Tapatalk

                              Comment


                              • #75
                                Crede ma, aia electrica e senzatie! Ma refer la Tesla

                                Comment

                                Working...
                                X