MARUTA: '07 Honda Civic Sedan 1.8 i-VTEC ES M/T, Nighthawk Black

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    SP Sport Fast Response nu... sunt cam mediocre. Eu as zice Proxes sau GY Eagle F1 Assymetric
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #62
      Originally posted by ticker View Post
      SP Sport Fast Response nu... sunt cam mediocre. Eu as zice Proxes sau GY Eagle F1 Assymetric
      Da, nu stiu de ce nu m-am gandit si la Goodyear pana acum. Am auzit lucruri bune despre ele. Dar nu siu unde sa gasesc Asymmetric pe la noi....
      CR-V e:HEV
      JAZZ GD1 CVT
      Ex: CR-V RE6

      Ex: RDX TB1
      Ex: Civic FD1

      Ex - JAZZ GD1
      Ex - ACCORD Type-R
      Ex - DEL SOL EH6

      Comment


      • #63
        Le gasesti pe un site faimos care aduce cauciucuri direct din Germany (click pe linkul de mai jos pt detalii):

        Goodyear
        Cauciucuri de vara EAGLE F1 Asymmetric

        225/45 R17 94Y XL asymmetric
        *cu doar 440,50
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #64
          Eu zic sa te uiti si la Brigdgeston Touranza ER 300 (atentie, ER 300, nu ER 30).

          uite un link cu niste review-uri obiective la diferite anvelope pentru tine (205/55/R16 91V):

          http://www.adac.de/Tests/Reifentests...rcePageID=8772

          Eu personal asa ceva as pune pe masina.
          '08 Civic Sedan 1.8 M/T New Red Pearl

          Comment


          • #65
            Acum am vazut ca ai sedan, asa ca rectific preturile: Eagle Assymetric nu au la dimensiunea ta


            Toyo
            Cauciucuri de vara PROXES T1-R

            205/55 ZR16 91W cu protecţie de jantă leiste
            *
            doar 328,00 Lei noi





            Bridgestone
            Cauciucuri de vara Turanza ER 300



            205/55 R16 91V KZ NEU
            doar 368,90 Lei noi




            Bridgestone
            Cauciucuri de vara Turanza ER 300-1 RFT



            205/55 R16 91V runflat, * NEU
            doar 477,30 Lei noi




            Cauciucuri Run flat
            Bridgestone
            Cauciucuri de vara Turanza ER 300-1 RFT



            205/55 R16 91W runflat, LZ,*, Rollwiderstandsoptimiert NEU
            *
            doar 505,90 Lei noi
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • #66
              Multumesc pt info, desi nu prea am motiv sa le schimb acum sunt foarte utile sugestiile tale pt viitor, toyo alea chiar imi fac cu ochiul, asa ca senc iu veri maci.

              Comment


              • #67
                Originally posted by _ADN_ View Post
                Eu zic sa te uiti si la Brigdgeston Touranza ER 300 (atentie, ER 300, nu ER 30).

                uite un link cu niste review-uri obiective la diferite anvelope pentru tine (205/55/R16 91V):

                http://www.adac.de/Tests/Reifentests...rcePageID=8772

                Eu personal asa ceva as pune pe masina.
                Am o parere buna despre ER 300 dar as trece de la Turanza la Potenza, adica la o clasa superioara.

                ticker multumesc pentru informatii. Acum vin din Targ Vitan; m-am dus croit sa-mi iau Goodyear dar dupa ce am cautat putin si pe internet am descoperit ca Asymmetric nu se fac pentru 205/55 R16. Am gasit doar Eagle F1 GS D3, bune si astea, dar erau facute in Tailanda...ma mai gandesc la ele.
                Vanzatorul incerca sa ma convinga la niste Dunlop SP Sport 01; erau foarte bune la pret, facute in Germania....si despre astea am informatii destul de bune.

                Vestitul site din Germania nu mai este asa bun pentru mine, cu toate ca se pot aduce cu ajutorul lui anvelope la preturi foarte bune. S-ar putea sa apelez tot la el pana la urma dar ultima mea experienta nu e prea multumitoare.
                Am comandat niste cauciucuri cu protectie de janta, mi-au venit foarte repede, le-am pus pe masina de la firma si am observat ca sunt fara protectie de janta - de fapt mecanicul mi-a spus dupa ce l-am rugat eu sa-mi arate cum este protectia asta de janta. Pe cele vechi le-am aruncat pentru ca nu se mai puteau folosi.
                Am facut reclamatie si mi-au spus ca ori le trimit anvelopele inapoi pentru a le primi pe cele bune ori imi dau diferenta de bani inapoi. Nu mai puteam sa le trimit cauciucurile inapoi pentru ca le aruncasem pe cele vechi. Cu toate ca diferenta de bani era foarte mica, le-am cerut-o pentru ca m-a deranjat incurcatura.
                Nici pana astazi nu am primit nimic.
                CR-V e:HEV
                JAZZ GD1 CVT
                Ex: CR-V RE6

                Ex: RDX TB1
                Ex: Civic FD1

                Ex - JAZZ GD1
                Ex - ACCORD Type-R
                Ex - DEL SOL EH6

                Comment


                • #68
                  Dunlop SP Sport 01 sunt sub Dunlop SP Sport Fast Response. Ca idee sunt echipare stanard pe masini de clasa mica (corsa, 206)
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                  sigpic

                  Comment


                  • #69
                    Daca vreo Potenza pe 225, atunci alea au iesit cel mai bine in testele alea
                    '08 Civic Sedan 1.8 M/T New Red Pearl

                    Comment


                    • #70
                      Au ramas doar 2 anvelope la care sa ma decid:
                      GOODYEAR EAGLE F1 GS-D3 vs TOYO PROXES T1-R

                      Amandoua sunt foarte apropiate in reviews, pret si profil.
                      http://ssl.delti.com/cgi-bin/reifenb...D39101&dsco=39
                      http://ssl.delti.com/cgi-bin/reifenb...119032&dsco=39

                      Ma duc in targ si vad acolo pe care le voi lua....
                      CR-V e:HEV
                      JAZZ GD1 CVT
                      Ex: CR-V RE6

                      Ex: RDX TB1
                      Ex: Civic FD1

                      Ex - JAZZ GD1
                      Ex - ACCORD Type-R
                      Ex - DEL SOL EH6

                      Comment


                      • #71
                        masina zgariata

                        Am gasit ieri masina zgariata: usa dr fata, usa dr spate + bandou.
                        M-am dus la politie seara pe la 10:40 crezand ca e mai liber. De unde, frate...am stat 3 ore.
                        Azi dimineata am fost la Asko, am facut constatarea, s-a deschis dosarul de daune...foarte, foarte rapid si eficient. Multumesc baieti!
                        M-am gandit sa-i fac o polisare sa vad ce iese si sunt multumit. Se mai vede o mica zgarietura din anumite unghiuri. Nu stiu daca se merita sa vopsesc cele 2 usi doar pentru atat. Cred ca mai astept...cel putin pana ma intorc din Grecia.
                        CR-V e:HEV
                        JAZZ GD1 CVT
                        Ex: CR-V RE6

                        Ex: RDX TB1
                        Ex: Civic FD1

                        Ex - JAZZ GD1
                        Ex - ACCORD Type-R
                        Ex - DEL SOL EH6

                        Comment


                        • #72
                          Sfatul meu mai mult decat prietenesc este sa NU LE VOPSESTI.
                          Nu stiu cum e cu vopsitul pe la voi, dar pe aici se vad de la o posta masinile revopsite, pot sa spun ca mi-am facut o manie din a le remarca...
                          Nu e vb numai de honda aici, am vazut de la CLS pana la Cielo sau ce vreti voi.
                          Nici la a mea nu pot sa zic ca sunt multumit de ce au facut cei de la service, dar macar e doar capacul de la portbagaj si nu prea se observa diferenta... daca era o usa sau aripa sigur se vedea si pe google earth.

                          LE: acum am vazut ca e neagra masina ta, poate aici e mai simplu sa "nimeresti" culoarea totusi

                          Comment


                          • #73
                            Zgariata: http://hondafan.etp.ro/gallery/v/mar...ag038.jpg.html
                            Polisata: http://hondafan.etp.ro/gallery/v/mar...ag041.jpg.html
                            CR-V e:HEV
                            JAZZ GD1 CVT
                            Ex: CR-V RE6

                            Ex: RDX TB1
                            Ex: Civic FD1

                            Ex - JAZZ GD1
                            Ex - ACCORD Type-R
                            Ex - DEL SOL EH6

                            Comment


                            • #74
                              Ti-a sters-o zdravan. Imi pare rau. Se cam vede si dupa polish, nu asa de rau, dar se vede.
                              "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                              "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                              Comment


                              • #75
                                Azi dimineata am vazuta ca a primit si a mea "botezul": are o zgarietura de cheie pe ambele portiere din fata pana in spate - pe partea stanga. A rezistat 9 luni nezgariata!!! O fi asta recordul?
                                Nu stiu ce s-ar fi intamplat daca il prindeam pe cel in cauza...probabil il omoram si acum eram in puscarie...mai bine ca nu am vazut.
                                Pozele tale ma incurajeaza sa cred ca o sa iasa la polish.
                                "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

                                '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

                                Comment

                                Working...
                                X