DARTHMAUL40: '17 Honda Civic Comfort 1.0 VTEC Turbo M/T, White Orchid Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
    DarthMaul40
    Senior Member

  • DarthMaul40
    replied
    Da, prima are chiar look de headunit OEM, s-ar integra perfect, iar faptul ca e cu butoane fizice e un mare plus.

    Leave a comment:

  • dantt
    Senior Member

  • dantt
    replied
    Prima arata mult mai bine,īnsă cu siguranță se aude mai prost daca esti mai pretențios la sunet.Pe de alta parte,niciuna nu are buton rotativ de volum,chestie la care n-aș renunta.

    Leave a comment:

  • DarthMaul40
    Senior Member

  • DarthMaul40
    replied
    Nu am gasit inca nici un video pe youtube cu modelul asta, insa in clipul de mai jos, tipul respectiv si-a instalat o varianta fara butoane, de la acelasi producator si se pare ca toate functiile sunt pastrate:


    Cat despre variante de la producatori renumiti, ar fi cateva, dar arata ca naiba, gen:
    Click image for larger version

Name:	IMG_2667.JPG
Views:	143
Size:	39.8 KB
ID:	848496

    Leave a comment:

  • dantt
    Senior Member

  • dantt
    replied
    Īți garantează că funcționează perfect cu toate funcțiile mașinii?Ventilație,camera etc? Mie-mi place mai ales că are buton de volum.Pe de alta parte,dacă ar apare ceva similar de la Kenwood/Pioneer as schimba-o pe asta originala instant.Esti sigur că nu au apărut de la cei 2 producători?

    Leave a comment:

  • DarthMaul40
    Senior Member

  • DarthMaul40
    replied
    Īntre timp am tot căutat īnlocuitori la head unitul meu sărăcăcios și aseară am dat peste jucăria asta.
    Ce īmi place la el:
    - plastic mat, la fel ca și cel original - mai puține amprente
    - īnălțimea identică cu HU original - nu obturează ventilația
    - butoane fizice pentru funcțiile importante
    - modul 4G cu WiFi hotspot
    - bluetooth (nici nu cred că mai exista HU fără)
    - suport pentru OBD2 (modul care se cumpără separat)
    - screen mirroring
    Ce părere aveți? Știu, e chinezească, toate HU dedicate aftermarket sunt așa...

    Click image for larger version  Name:	kirinavi.png Views:	1 Size:	372.3 KB ID:	848492
    DarthMaul40
    Senior Member
    Last edited by DarthMaul40; 01-09-18, 08:14.

    Leave a comment:

  • DarthMaul40
    Senior Member

  • DarthMaul40
    replied
    Filmările pe timp de noapte sunt de proastă calitate, camera se īncinge foarte tare, are o grămadă de "hot pixels"
    Motivele pt care am ales Aukey - nr mare de review-uri foarte favorabile, calitatea filmărilor pe timp de noapte/zi (sunt destule filme pe youtube care demonstrează asta) și faptul ca e kit dual camera. Iar prețul e foarte bun (109 euro)
    DarthMaul40
    Senior Member
    Last edited by DarthMaul40; 01-09-18, 08:15.

    Leave a comment:

  • Jozsi
    Senior Member

  • Jozsi
    replied
    De ce?

    Leave a comment:

  • DarthMaul40
    Senior Member

  • DarthMaul40
    replied
    Am returnat camera și am comandat Aukey DR02 D. Ajunge luni cică.
    DarthMaul40
    Senior Member
    Last edited by DarthMaul40; 01-09-18, 08:15.

    Leave a comment:

  • ady_uaic
    Senior Member

  • ady_uaic
    replied
    cum am mai tot zis, o amarata de dashcam aukey filmeaza f bine noaptea, pt 40£, mai ales ca se pot distinge cu usurinta nr de inmatriculare, chiar daca farurile bat in masina.
    Asta cu care ai filmat acum e ok-ish, insa in caz de un accident (Doamne fereste), inafara faptului ca distingi masina, nu stiu ce alte detalii mai capteaza (esential pentru mine este nr de inmatriculare).

    Leave a comment:

  • BV26CAT
    Senior Member

  • BV26CAT
    replied
    Mi se pare ca filmeaza foarte fain noaptea. Ti se pare ca e jegoasa calitatea din cauza orasului si a iluminatului stradal. Camera saraca face si ea ce poate. Iar dovada ca poate e al doilea film. Poate intr-adevar are ceva post-procesare...

    Leave a comment:

  • iulianm
    Senior Member

  • iulianm
    replied
    Pai compara cu altele puse de utilizatori nu de producator.

    Orice video oficial de prezentare trece printr-un soft de editare pentru diverse ajustari. Clipul e si intr-un loc mult mai luminat decat al tau plus ca viteza e mai mica; ala sta mai tot timpul pe loc si cu cat imaginile sunt mai statice, cu atat compresia ajuta mai mult si calitatea e mai buna.

    Leave a comment:

  • DarthMaul40
    Senior Member

  • DarthMaul40
    replied
    De exemplu mie mi se pare ca filmarea mea e jegoasa fata de asta, care e facuta cu acelasi model de camera:

    Leave a comment:

  • iulianm
    Senior Member

  • iulianm
    replied
    Mie nu mi se pare ca e atat de proasta calitatea pentru un dashcam in bugetul asta.

    Cam asa filmeaza si camera mea care e alta marca dar tot din bugetul asta.

    Leave a comment:

  • DarthMaul40
    Senior Member

  • DarthMaul40
    replied
    Cred ca am luat o teapa cu camera. Filmarile de noapte sunt jalnice, comparativ cu ce am vazut de la altii pe Youtube... Am cerut sa o returnez.
    Pun un screenshot cu articolul, ca sa nu se pacaleasca si altii. E pe Amazon.de
    Asta e camera:
    Click image for larger version

Name:	Viofo.jpg
Views:	1
Size:	44.2 KB
ID:	726532
    Mi s-a parut de la inceput ciudat ca scrie RTTech Viofo A119, dar ma gandeam ca e o alta denumire a firmei, dar acum am impresia ca m-am pricopsit cu o clona, desi upgrade-ul de firmware cu fisierul de pe site de la VIOFO a mers fara probleme. Daca si chinezii se cloneaza intre ei, e jale...

    Am urcat si un video cu filmare pe noapte
    DarthMaul40
    Senior Member
    Last edited by DarthMaul40; 04-08-18, 11:31.

    Leave a comment:

  • Raulitto
    Member

  • Raulitto
    replied
    De atins nu cred sa atinga, atata ca nu e ce scrie in talon, dar daca nu participi la curse I guess it's ok

    Leave a comment:

Working...
X