GETICUL: '13 Honda Civic 5D 1,8 Sport A/T, Crystal Black Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Stiu ...doar de mine este pus. Am sa intreb si la ASKO cat ar costa si daca este f f f scump fac comanda, cu livrare in Anglia la la Londra..am acolo pe cineva ...si mi-l trimite cu posta normala care e mult mai ieftina...te bagi...????


    Sent from my iPhone using Tapatalk 2
    Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

    Comment


    • #47
      E mai ieftinache aici: http://www.ebay.com/itm/WINDSHIELD-W...8040f3&vxp=mtr
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • #48
        Mrc dl Ticker...nu-i grabă, cel putin dpmdv. Că tot ne întâlniră'm...inchide te rog fromos August la CRV-ei..să dăm drumul lui sept..si poate ne onorezi si pe noi cu prezenta dvs......ce zici..???


        Sent from my iPhone using Tapatalk 2
        Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

        Comment


        • #49
          Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
          Stiu ...doar de mine este pus. Am sa intreb si la ASKO cat ar costa si daca este f f f scump fac comanda, cu livrare in Anglia la la Londra..am acolo pe cineva ...si mi-l trimite cu posta normala care e mult mai ieftina...te bagi...????


          Sent from my iPhone using Tapatalk 2
          pentru una bucata de plastic e totusi scump sa dai 25 lire. ca nu o avea aur. butelcuta aia de guma de mestecat e inca buna si isi face treaba. ai intrat si tu in randul posesorilor de butelcute de guma de mestecat pe post de capac de butoi cu apa? )

          Comment


          • #50
            Not yet...mai am vreo 3 pastile in ea. Momentan sunt la "capac borcan muraturi"....vintage...cu zgârci....:-)


            Sent from my iPhone using Tapatalk 2
            Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

            Comment


            • #51
              scuzaţi-mă dar am o nedumerire...
              Cum de v-a căzut căpacelul?
              la voi nu e aşa?
              Click image for larger version

Name:	uploadfromtaptalk1378024022473.jpg
Views:	1
Size:	53.9 KB
ID:	716558

              Sent from my Samsung Galaxy Tab 10.1 GT-P7500 using Tapatalk 2
              HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
              CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

              Comment


              • #52
                La mine nu-i asa...ma refer sistem prindere. Se prinde din exterior pe gatul vasului. Fiind plastic asta iarna la ger a pocnit . M-am tot ținut sa-i fac o prindere cu naylon gros de pescuit..dar am tot amânat...până l-am pierdut. Probabil cand am pus lichid am uitat de el sa-l mai pun si cine stie unde o fi cazut. Daca a fost pus undeva pe motor am sanse sa-l gasesc in scut. Scutul e mare ca si suprafata , metalic, daca a cazut acolo il gasesc. Daca l-am pus undeva in exterior....pa ...nu mai am nici o sansa sa-l recuperez.


                Sent from my iPhone using Tapatalk 2
                Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                Comment


                • #53
                  ok...şi la mine se prinde gen "capac de bere" pe gâtul "sticlei/bidonaşului" dar am acel "tub" (care intră în "bidonaş")care-l ţine şi nu-i dă voie să cadă...E lipit de capac...
                  HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
                  CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
                  http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

                  Comment


                  • #54
                    la mine e un capac ca de borcan care il scot si il pun pe motor pana imi rezolv treaba. m-am grabit atunci la il pun si in graba l-am scapat intre bidon si aripa. daca e pe scut il gasim. dar daca l-a luat vantul cand mergeam, adios.

                    Comment


                    • #55
                      Salut! Ma bucur sa vad colegi de pe mitsu.ro, acum posesori de Honda. Felicitari pentru achizitie si sa o stapanesti sanatos multi km fara incidente. Si felicitari pentru alegearea A/T-ului. Si a mea pe Civic sedan modelul precedent e A/T si ma bucur in fiecare zi de asta, chiar daca uneori mi-as dori sa pot schmba din padele si pe D cum este posibil la noua cutie de pe Civic. Sa te bucuri de ea pentru ca ai facut o alegere excelenta in clasa compactelor hatchback. In viitor preconizez sa o schimb cu a mea cu una asemanatoare dar tourer, familia fiind mai numeroasa. Drumuri lungi fara probleme.
                      “Masina a devenit sanctuarul secular al individului, templul inchinat lui insusi.”

                      Comment


                      • #56
                        cand te indragostesti de o japoneza te uiti in continuare tot dupa una. chiar o clasa mai sus.

                        Comment


                        • #57
                          capacul tip borcanel pentru bidonul cu apa pentru stergatoare, este inca la locul lui. asa o sa ramana poate pe veci.

                          am inceput sa ma uit dupa setul de iarna.

                          un cunoscut imi spunea ca pot sa pun anvelope de 17 si sa schimb caucioacele pe jantele care au venit din fabrica. asta din punct de vedere financiar, sa nu mai cumpar set de jante.

                          eu stiam ca e cel mai bine sa ai set separat de vara si de iarna.

                          ce mi-a placut ca janta ar fi modelul asta:




                          si ca anvelopa mi s-a recomadat Nokian D3. M-am uitat pe net putin si am vazut numai referinte bune despre ele.

                          niste comentarii de la cei care cunosc?

                          Janta este alutec shark. nu prea am gasit de unde e compania asta, alutec, decat cand a fost infiintata, 1996.

                          Comment


                          • #58
                            Deci, jante negre pe masina neagra e cam no-no.

                            Nokian sunt OK, dar daca vrei ceva mai bun ai la dispozitie marcile premium (Continetal, Good Year, Dunlop, Michelin si Pirelli).

                            Ai doua optiuni:

                            1. anv iarna buna 17 toli ~ 700-850 lei/buc * 4 = 2800-3400 lei
                            Dezavantaje mari: - face galme usor (eu am facut 3 deja) -> alti bani pe anvelope noi.
                            - zgarie janta originala
                            - platesti mai mult la cele 2 schimburi anuale (ma rog.. datul jos de pe janta si punerea inapoi)
                            - iarna e recomandata anvelopa mai ingusta

                            2. set anvelope iarna + jante pe 16 toli
                            - 4 anv 16 ~ 450 lei + 4 jante 16 ~ 400 lei(daca nu ai pretentii gasesti si la 350 lei) = 750/800 *4 = 3400-3600 lei
                            (exemplu concret jante + anvelope = 1430+1760= 3190)

                            - mai economisesti ceva la schimburi
                            - sanse de galme mai mici si anvelope mai ieftine
                            ticker
                            Administrator
                            Last edited by ticker; 13-09-13, 13:27.
                            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              De ce Nokian sunt doar OK?
                              Eu tot din astea vreau sa-mi iau inainte de iarna asta.
                              De ce zici ca celelalte marci enumerate de tine sunt mai bune? De ce "premium"? Continental poate doar la pret.
                              Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


                              Comment


                              • #60
                                http://www.tyretrade.ie/index.php/no...tyre-test/5635
                                Mai exact e pe locul 1 in testul asta:
                                http://www.sportauto.de/testbericht/...t-4074136.html

                                Eu cred ca celalalte teste sunt platite de Continental :P
                                Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


                                Comment

                                Working...
                                X