LILU : '04 Honda Civic Hybrid Sedan 1.3 IMA Grey (ES9)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    sa imi spui cum faci sa incape in bord si eu eram tentat sa pun o tableta de 6 inch in bord.Cumperi un adaptor sau faci tu ?

    Comment


    • #92
      din ce am potrivit eu asa din ochi s-ar potrivi la fix. acum sa vad daca o prind pe deasupra plasticului din consola sau in spatele ei. am gasit tutoriale pe net cu carul, in special pe xda . daca pastrezi unitatea audio cum fac eu in mare iti trebuie doar cabluri si soft, iar daca vrei sa scoti unitatea audio complet mai ai nevoie de niste echipamente pentru filtrare sunet si altele. cand am update-uri postez
      My cars:
      07' Honda CR-V 2.0
      88' Honda Prelude 2.0
      Ex:04' Honda Civic 1.3 hibrid

      Comment


      • #93
        revin cu update-uri !
        tableta inca n-am montat-o pentru ca mai astept niste adaptoare, cabluri prostii, cartela 3g de net... deci mai dureaza.
        intre timp am renuntat la subwoofer, in final am si eu spatiu "ca tot omu" in portbagaj si cu ocazia asta am schimbat si lampa de iluminare din interior si i-am pus pe aceleasi fire doua "eagle eye" - leduri cu lupa care lumineaza foarte bine.
        urmeaza sa-mi upgradez boxele stock din masina si sa-mi mai pun doua si in portierele din spate ( deocamdata am pus mana pe un set de pioneer ts-e1702i ce par a fi destul de bunicele ) dar tot trebuie sa caut si ceva de bass.
        am dat o comanda pe ebay.com din state pentru niste "jucarii" : deflectoare de aer pt geamurile laterale, tot un soi de deflector de aer dar pt luneta si un set de stopuri led pe care abia le astept.
        poze: http://imgur.com/a/888uT
        My cars:
        07' Honda CR-V 2.0
        88' Honda Prelude 2.0
        Ex:04' Honda Civic 1.3 hibrid

        Comment


        • #94
          au venit jucariile din state !!
          stopurile cu led si deflectoarele pt geamurile laterale si luneta au sosit si le-am si montat !
          Sunt foarte multumit de ele insa totusi ar fi cateva mici nemultumiri :
          -chiar daca s-au montat foarte bine ( cu banda dubla adeziva 3m ) deflectoarele laterale mi-ar fi placut mai mult daca se montau in canalul geamului si nu pe exteriorul lui
          -stopurile ( fiind pe model us ) nu au semnalizarea portocalie, ci rosie asa ca am un motiv in plus acum sa se ia "la policia" de mine ...

          pe langa cele de mai sus am refacut legaturile pentru luminile laterale din spoilerul spate si acum o faza se aprinde cand am pozitia si cealalta cand pun frana

          poze : http://imgur.com/a/EtHP1
          My cars:
          07' Honda CR-V 2.0
          88' Honda Prelude 2.0
          Ex:04' Honda Civic 1.3 hibrid

          Comment


          • #95
            Haha ... f frumos cainele! Vreau si eu unul putin mai incolo. Si masina e frumoasa. Sunt curuos cu se vad stopurile noaptea.

            Sent from my LG-E455 using Tapatalk
            Ex: Honda Civic 1.8 i-VTEC

            Comment


            • #96
              Arata foarte bine cu noile stopuri, dar top-modelul blanos este frumos . Ii place sa pozeze.

              Comment


              • #97
                Recunosc ca m-am uitat mai mult la caine. E superb

                Comment


                • #98
                  haha mersi mersi ! Ea este Ivy, catelusa noastra labrador, de 10 luni si cu treat-uri o motivezi sa faca orice ( chiar si stea la pozat ) )
                  My cars:
                  07' Honda CR-V 2.0
                  88' Honda Prelude 2.0
                  Ex:04' Honda Civic 1.3 hibrid

                  Comment


                  • #99
                    Cred ca ti-am vazut masina azi in trafic, pe la gara. Ti-am sesizat farurile spate

                    Comment


                    • Super

                      Sent from my C6603 using Tapatalk

                      Comment


                      • mersi ! trebuia sa dai si tu un flash ceva @richie )
                        My cars:
                        07' Honda CR-V 2.0
                        88' Honda Prelude 2.0
                        Ex:04' Honda Civic 1.3 hibrid

                        Comment


                        • Data viitoare

                          Comment


                          • intrebare intrebatoare, tocmai ce am bagat de seama ca de la ultima revizie ( martie anul acesta, 2015 ) cand am schimbat ulei, filtre si niste bucse ... au trecut 12 000 km ... eu pana acum i-am facut revizia la 10 000 km sau un an dar se pare ca am cam depasit anul asta. ce ziceti, e necesara o revizie si un schimb de filtre si ulei ? sau pot sa o mai intind pana la anu in martie ? ms !
                            My cars:
                            07' Honda CR-V 2.0
                            88' Honda Prelude 2.0
                            Ex:04' Honda Civic 1.3 hibrid

                            Comment


                            • Depinde ce ulei ai în mașină. Teoretic, la Civic-ul meu, revizia este la 20.000 km sau un an
                              I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                              My cars:

                              '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                              '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                              '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                              '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                              EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                              EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                              EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                              EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                              EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                              EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                              Comment


                              • am ulei Repsol 0w20 http://www.pieseauto.ro/poze/ulei-re...-0-0-0-0-0.jpg
                                My cars:
                                07' Honda CR-V 2.0
                                88' Honda Prelude 2.0
                                Ex:04' Honda Civic 1.3 hibrid

                                Comment

                                Working...
                                X