LILU : '04 Honda Civic Hybrid Sedan 1.3 IMA Grey (ES9)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bune poze !
    Vad ca ai numarul prelucrat dupa ultimele trend-uri. Cu ce l-ai lipit?
    Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

    Comment


    • numarul de inmatriculare? asa era de mult timp. marginea neagra am sters-o cu acetona si apoi in spatele numarului am pus o banda de cauciuc ca sa nu stea direct pe spoiler si de prins l-am prins cu 2 negrese
      My cars:
      07' Honda CR-V 2.0
      88' Honda Prelude 2.0
      Ex:04' Honda Civic 1.3 hibrid

      Comment


      • Doua negerese? Ce sunt alea?
        Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

        Comment


        • Autofiletante pt rigips si au culoarea neagra
          sigpic

          Comment


          • Păi dacă nu ştii ce sunt negresele... nu exişti! (în materie de bricolaj)
            '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

            Comment


            • Culmea, stiam dar am sperat sa nu fie ce cred eu
              Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

              Comment


              • daca aveam doua negrese la indemana, nu-mi mai trebuia sa fac "improvizatia" in discutie ))
                My cars:
                07' Honda CR-V 2.0
                88' Honda Prelude 2.0
                Ex:04' Honda Civic 1.3 hibrid

                Comment


                • salut salut !

                  update-uri de la ultima postare:

                  - incep sa ma obisnuiesc cu suspensia noua, pe drumuri denivelate clar este dificila dar unde e strada buna se cunosc imbunatatirile fata de cea oem, sau cel putin asa le simt eu. sta mai bine in viraje, este mai precisa, etc
                  - urmeaza sa trec pe rotile de iarna si va trebui sa vad daca mai trebuie inaltata sau nu
                  - pe spate se aud niste zgomote, batai ca sa fiu mai precis, la denivelari mai accentuate.. urmeaza sa investighez cat de curand
                  - tot cat de curand programez o revizie ( ulei filtre si alte consumabile )
                  - aripile spate trebuiau putin roluite asa ca am improvizat cu o metoda mai ghetto - am ridicat masina pe cric hidraulic, am bagat cine-stie-cate-ziare si apoi am trantit-o ) -> aripi "semi-roluite" .. pentruu moment it does the job
                  My cars:
                  07' Honda CR-V 2.0
                  88' Honda Prelude 2.0
                  Ex:04' Honda Civic 1.3 hibrid

                  Comment


                  • Zgomotul probabil vine de la faptul ca mergi prea low, ce suspensie ai pus ?

                    Comment


                    • salut, zgomotul se aude mai sus, deasupra rotilor din cate imi pot da eu seama. e o suspensie fk.
                      My cars:
                      07' Honda CR-V 2.0
                      88' Honda Prelude 2.0
                      Ex:04' Honda Civic 1.3 hibrid

                      Comment


                      • Originally posted by Lilu View Post
                        salut, zgomotul se aude mai sus, deasupra rotilor din cate imi pot da eu seama. e o suspensie fk.
                        Da, ai ajuns la capatul tijei amortizorului si iti loveste cand ai denivelari mai mari.

                        Comment


                        • Si ce ar fi indicat sa fac? inafara de a cumpara o alta suspensie ?)

                          Probabil ar trebui sa mai cobor suspensia pe spate, pentru a avea o cursa mai lunga ? dar totodata vor fi mai inclinate rotile pe spate si pentru asta ar trebui sa iau un camber kit..
                          My cars:
                          07' Honda CR-V 2.0
                          88' Honda Prelude 2.0
                          Ex:04' Honda Civic 1.3 hibrid

                          Comment


                          • Daca cobori, cursa e mai scurta.
                            Dacă ești foarte coborât tre sa o urci si sa vezi daca mai face.

                            Comment


                            • Hello all,

                              Ma bate un gand nebun sa dau lluzaurul... m ati putea ajuta cu o sugestie de pret?

                              Ca idee, aceeasi masina, dar stock, cu 180000km ( eu am 230000), tot din 2004, e vreo 4500€....

                              Stiu ca e greu sa pui pret pe munca si orele investite si ca e greu sa vinzi o masina modificata nowadays dar vreau sa fac o incercare.

                              Am pus o deja pe net, la 5999€ dar nu as putea sa spun daca e ok sau daca e mult..
                              My cars:
                              07' Honda CR-V 2.0
                              88' Honda Prelude 2.0
                              Ex:04' Honda Civic 1.3 hibrid

                              Comment


                              • LLUzaurul e de vanzare !
                                In curand ii instalez un scut motor metalic + mici alte reparatii/inlocuiri de consumabile ...
                                My cars:
                                07' Honda CR-V 2.0
                                88' Honda Prelude 2.0
                                Ex:04' Honda Civic 1.3 hibrid

                                Comment

                                Working...
                                X