M4R1U5: '05 Honda Civic Hatchback 1.6 Sport BAR Edition, Vivid Blue (EP2)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • multumesc spoon
    sigpic

    Comment


    • Salutare. Pt ca se matuisera iar farurile am decis sa le reconditionez,polish plus 2 straturi de lac special pt asa ceva. Lucrarea a fost facuta la un garaj aproape de locul de munca. A fost dat spoilerul jos,farurile,apoi au fost reconditionate date cu lac si tinute la cuptor. Sunt foarte multumit de rezultat desi se mai vad mici crapaturi daca te uiti dintr-un anumit unghi,iar unul din faruri are ceva pe interior. Totusi masina are 11 ani.
      inainte:

      dupa:

      sigpic

      Comment


      • Au ieșit super

        Trimis de pe al meu GT-I9505 folosind Tapatalk
        honda civic coupe EM2

        Comment


        • chiar ca au iesit bine !
          My cars:
          07' Honda CR-V 2.0
          88' Honda Prelude 2.0
          Ex:04' Honda Civic 1.3 hibrid

          Comment


          • Sint foarte misto, Marius. Bravo! De curiozitate ai pus si folie pe ele?
            Io si Ea
            Senior Member
            Last edited by Io si Ea; 21-05-16, 23:44.
            "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

            Comment


            • Multumesc.pretul e pe masura
              sigpic

              Comment


              • au iesit super bine,dar daca nu pui folie pe ele ai facut degeaba ....o sa se faca la loc

                Comment


                • Man sunt date 2 straturi de lac special pt asa ceva
                  Nu inteleg ce rol ar avea folia in cazul asta. Stiu ca daca doar le polishezi trebuie pusa folie. Farurile sunt facute pro .
                  M4R1U5
                  Senior Member
                  Last edited by M4R1U5; 22-05-16, 15:21.
                  sigpic

                  Comment


                  • Mi-am propus sa transform sri-ul in cai si in sfarsit mi au venit toate piesele. Acum trebuie doar sa imi fac timp sa pun totul impreuna.
                    sigpic

                    Comment


                    • Bv,foarte bine arata

                      Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk

                      Comment


                      • si cateva poze cu lucrarea gata:




                        asta am vrut sa copiez

                        intre timp am dat comanda si de un hydroshield aem avand in vedere pozitia filtrului.
                        sigpic

                        Comment


                        • Salutare
                          Doar ce am venit in tara dupa un drum de 2700 km,Franta-Belgia-Romania.Consum 6.7 mers destul de tare in Germania cu reprize de 160-170,Austria cat de cat in limite,Ungaria 140+ toate vitezele pe gps. Masina a mers super bine,dar mergand foarte mult intre 4500-5000 rpm a scazut uleiul de la maxim pe joja pana la jumatate,care nu stiu exact cat inseamna,dar avand in vedere varsta si km e foarte ok. Am fost placut impresionat de omv maxx motion 100+ .
                          Am stat umpic cu frica pt ca am prins portiuni cu ploaie destul de tare si am filtrul de aer destul de jos ,dar a fost ok.
                          Ca fapt divers undeva pe la jumatatea drumului mi a aparut chestia asta in bord:
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by M4R1U5 View Post
                            Masina a mers super bine,dar mergand foarte mult intre 4500-5000 rpm a scazut uleiul de la maxim pe joja pana la jumatate,care nu stiu exact cat inseamna,dar avand in vedere varsta si km e foarte ok.[/IMG]
                            Mie mi-a spus un mecanic că zona respectivă de pe jojă ar fi echivalentul unui litru de ulei. Deci, după teoria respectivă, ți-ar fi lipsă juma de litru.
                            Nu susțin însă că ar fi adevărat, doar așa mi s-a spus, tind însă să cred ce este aproximativ așa.

                            Comment


                            • [IMG] picture share[/IMG]
                              201500 am schimbat franele fata spate(fata ate spate brembo). Aveam un tremurat puternic in volan cand franam tare de la viteze mari.acum e ok.
                              Mi am vopsit si etrierii galben neon de la foliatec. Culoare e marfa dar e prea transparenta si daca nu dai stratul de primer cum trebuie,care este alb si cu o textura destul de aiurea.se vad toate defectele prin galbenul ala. La urmatoarea masina voi avea mai multa grija
                              Am schimbat si lichidul de frana cu ate 200 racing,cu ocazia asta am aerisit si ambreiajul.
                              Schimbat si bujiile dupa 30k km cu unele ngk si filtrul de polen.
                              Pt 200k km masina inca merge bine.
                              Weekend placut la toata lumea
                              M4R1U5
                              Senior Member
                              Last edited by M4R1U5; 22-07-16, 14:04.
                              sigpic

                              Comment


                              • Fusai ieri pana la Craiova si spalai masina la omv. Am spalat o singur cu fise ca afara. Apa calda cu spuma .clatire .ceara apoi apa demineralizata. Fiindca doar ce am schimbat franele am zis sa astept umpic pana o spal sa se mai raceasca discurile dupa un mers in oras destul de linistit. Am spalat masina fara sa dau cu jetul pe roti implicit pe discuri. La sfarsit discurile inca erau calde de nu puteai pune mana pe ele. Asa ca pt cei care nu stiu inca. mare grija la spalatorii.pt ca primul lucru care il fac baietii de acolo e sa dea cu jetul pe roti discuri.si apa de cele mai multe ori e rece. Si pot fi ele mama discurilor.pana la urma se staramba. In schimb masina a iesit foarte bine.fara sa o sterg.exact cum o spal eu in Francia.
                                O zi buna
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X