SODO: '97 Honda Civic Hatchback 1.4, culoare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    k poate ca si turatie. in treapta a5-a la 4200 r/min ai trebui sa ai in jur de 140-150 km/h, asa este ?
    este greu sa treaca de viteza asta in treapta a5-a. este treapta de drum lung si economie de carburant. in plus pt 75 cai pe cartea tehnica honda da viteza max de 160 km/h.
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/sparco78/

    Comment


    • #32
      eg3 merge 180 fara probleme

      Comment


      • #33
        ai dreptate Toyboy !!!! am condus una la Iasi de al unui coleg de pe forum dar.... vorbim de alta generatie !!!
        nu stiu de ce dar cu trecerea anilor in loc sa fie mai performante am impresia ca involueaza i loc sa evolueze motoarele. poate din cauza si la toate normele de poluare, si greutatea majorata, electronica de te doare parul, clima, etc
        tu cu al tau CRX gasesti un echivalent la ora actuala, ma refer la masini produse dupa 2010... eu cred ca nu !!!!
        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/sparco78/

        Comment


        • #34
          Da corect acolo urca 140-150.Iam dat a4-a si merge 150 plus si eram si plin de bagaje.
          Originally posted by sparco78 View Post
          k poate ca si turatie. in treapta a5-a la 4200 r/min ai trebui sa ai in jur de 140-150 km/h, asa este ?
          este greu sa treaca de viteza asta in treapta a5-a. este treapta de drum lung si economie de carburant. in plus pt 75 cai pe cartea tehnica honda da viteza max de 160 km/h.

          Comment


          • #35
            O venit timpu sa duc masina la mecanic si nu stiu ce marca sa cumpar :
            Curea distributie cu tot cu role(tot setu nici nu stiu din ce e format)+culele aditionale 2 ce sunt la vedete pentru clima sau pentru ce sunt alea
            Placute frine fata
            Filtru benzina
            Filtru aer.
            Zicetimi si voi daca stiti un magazin online unde sunt mai accesibile(ieftine dau o bere la aia din arad)multumesc.

            Comment


            • #36
              Tu esti in Arad? Ai mai avut Honda? Stiu un magazin bun aici. Online gasesti la e-piesa sau vb cu adilau de pe forum pt orice piese.Placute gasesti bune Ferodo Premier sau Ate desi la jumate de pret iei Japanparts la fel de bune. Distributia e curea si intinzator(rola) . Atat , fara pompa de apa daca nu curge. Curea distributie(alternator.servo)Gates si intinzator(rola) Koyo sau NSK. Filtre ia sa fie
              _41_
              Senior Member
              Last edited by _41_; 16-10-14, 23:13.
              No signature

              Comment


              • #37
                Nu am mai avut alta un prieten de al meu o avut un coupe rosu de acolo mi se trage love for honda.Multumesc de raspuns.

                Comment

                Working...
                X