SODO: '97 Honda Civic Hatchback 1.4, culoare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Multumesc

    Comment


    • #17
      in acest caz acest drum mai are un avantaj ca poti traversa Slovenia fara sa platesti vigneta, e o portiune de vreo 30-50 km drum national unde nu este nevoie de vigneta,

      Belgrad(Sr)-Zagreb(Hr)-Rijeka(Hr,in care nu intri ci mergi spre Trieste(It), drumul de care iti spuneam se numeste E61, ca sa nu-l ratezi cumva baga Materija(Slo) pe gps dupa Trieste sau dupa Rijeka(Hr) in functie de unde vii.
      InjectoR
      Senior Member
      Last edited by InjectoR; 24-08-14, 01:00.
      Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

      … Jazz do it ...

      Comment


      • #18
        O sooper multumesc de informatie

        Comment


        • #19
          mai sa fie ! e groasa atunci....
          pai la nemtia nu-ti dau nr provizorii si asigurare pe o luna minim ? nu poti incerca varianta asta ?
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/sparco78/

          Comment


          • #20
            InjectoR multumesc de unformatie.Sparco78 daca nu are tuv masina nu cred ca iti dau nr pe 1 luna inca nu am fost sa vad 100%ca merg numai la sfirsitu lui septembrie ca atunci termin lucru o sa scriu eu aici pe forum cind stiu 100% care sunt formalitatile.

            Comment


            • #21
              iti dau alta solutie pe are o stii deja ,dar care nu vrei sa o iei in calcul... pe remorca !!!!
              dupa ce-i pui nr de romania ai sa ai tot timpul sa o conduci. vezi ca amenzile pe afara is undeva la 250 de euro si te poti alege cu dosar penal...
              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/sparco78/

              Comment


              • #22
                numere pt 15 zile sau o luna se dau numai daca TUv ul este valabil,cel putin eu asa am luat cand mi am adus ep ul din germania
                sigpic

                Comment


                • #23
                  Da mam gindit prima data sa vin cu ea pe remorca dar tre sa merg in italia sa imi iau prietena de acolo si dupa vin acasa sper sa nu platesc vreo amenda SPER.Marius Tuv nu mai are masina de 2 luni.

                  Comment


                  • #24
                    Culoare e Negru Metalic.

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by Sodo View Post
                      Multumesc,stiu de ungaria de aia vreau sa merg prin croatia ca trebui sa ajung si prin italia am putin de mers, motoru merge sooper are 109mi km masina o fost a unei femei ce nu imi place ca nu am turela si geamuri electrice
                      Tu ai luat-o direct de la femeie, sau de la altcineva?
                      "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                      "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                      Comment


                      • #26
                        Da de la o femeie,in 2008 masina avea 92500km am toate hirtiile cind o fost facut tuv-u si schmbu de ulei.
                        Attached Files
                        Last edited by Sodo; 07-09-14, 12:23.

                        Comment


                        • #27
                          De ce e unul din cablurile de bujii de alt fel? De obicei astea se schimba cu tot setul.
                          Eticheta aia de Valvoline nu este de la ulei? Ce scrie pe ea?
                          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                          Comment


                          • #28
                            Pe aia de la valvoline parca scrie cind o fost facut schimbu de ulei si cablu ala albastru numa ala o fost schimbat nu stiu dc asa am luat masina avea inauntru pinza de paianjeni.

                            Comment


                            • #29
                              Am revenit cu primele nelamuriri:am parcurs deja 1400km din germania pina in italia fara incidente politie etc dar masina in treapta 5-a nu merge numai in jur de 4200 rotati cu pedala lipita de podea si la deal nu prea vrea sa traga.Deabia astept sa vin acasa sa o duc la un medic sa imi zica un verdict ceva si sper sa ajung acasa.Primele trepte merge peste 7000 de ture si a 4 cred dar a 5-a nu vrea mai mult de 4200 nici so bati

                              Comment


                              • #30
                                mergi 7000 cu 4 si da-i a 5-a o sa ramai undeva la 6000+

                                Comment

                                Working...
                                X