RADU_BV88: '95 Honda Civic Hatchback, Aztek Green (EG3)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    pentru modelul eg dimensiunea maxima este de 195 55 15

    Originally posted by radu_bv88 View Post
    Salut!

    Am intrebat la RAR ce pot sa fac ca sa imi treaca in carte si alte dimensiuni de anvelope (ca sa evit eventuale probleme la ITP sau daca ma opreste politia sa ma intrebe de sanatate) si mi-au spus ca trebuie sa merg la reprezentanta Honda si daca ei spun ca pe modelul asta de Civic se pot pune si alte dimensiuni in afara de cele specificate deja in carte, fara a afecta siguranta masinii, sa imi dea o hartie in sensul asta si atunci se poate adauga acea dimensiune in carte la rubrica "Modificari ce nu afecteaza performantele si caracteristicile de folosinta ale vehiculului".

    O sa va tin la curent
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Serial_no/

    Comment


    • #32
      Mersi de info dar unde ai gasit dimensiunea asta? Exista in cartea tehnica a masinii? Eu am carte, dar culmea, este de EJ. Am nevoie de ceva oficial sa arat la RAR. Poate este de ajutor si altcuiva informatia asta nu doar mie.

      Comment


      • #33
        pe cartea de identitate a masinii, aia de afara este un cod care contine toate datele despre seria eg, si printre date apar si toate dimensiunile de roti si cauciucuri disponibile pt model. pe cartea mea chiar si scrie toate dimensiunile 13, 14, 15 si dimensiunea anvelopelor. iar la 15 ti-am spus care e 195, 55

        bine asa se procedeaza afara.. la noi mi-au trecut dobitocii numai jantele care le aveam atunci cand am facut raru, cu toate ca le-am mentionat si le-am aratat cartea din austria pe care scria toate dimensiunile, dar nu s-au sinchisit sa mi le treaca si pe alea.. asa ca tre sa fac itpu, sau la orice vizita la rar tre sa am jantele pe 13 la mine
        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Serial_no/

        Comment


        • #34
          Salutare!

          Un mic update dupa weekend-ul asta: am citit pe undeva pe forum acum mai mult timp cum ca s-ar putea folosi si pasta de dinti pt polisat faruri. Asa ca intr-un moment de contemplare si plictiseala in weekend am zis sa fac o incercare. Am luat pasta de dinti, o carpa, un bidon cu apa si m-am pus pe frecat stopurile
          Iata si rezultatul:
          Click image for larger version

Name:	Before and after.jpg
Views:	1
Size:	47.9 KB
ID:	716190

          Comment


          • #35
            Nu vad bine pe telefon dar pentru o diferenta trebuia cu masina de polish asa am incercat si eu dar nu am fost multumit.
            http://www.youtube.com/watch?feature...&v=3Oq0ui_C-NU

            Comment


            • #36
              Se vede diferenta in bine, felicitari pentu munca depusa.
              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

              Comment


              • #37
                Salut! Sa stapanesti masina sanatos si fara incidente, am avut ocazia sa vad masina de cateva ori prin oras parcata, am si eu un civic eg3 tot 1.3 16v unul argintiu, vii la intalnire la nationala? cand o sa dau de tine in trafic dau un semn

                Comment


                • #38
                  O sa incerc sa ajung de vineri dar nu promit...in schimb sambata sigur o sa ajung!
                  Regretul meu cel mai mare e ca masina n-o sa apuce nationala asta in conditia optica pe care as fi vrut-o, dar, asta e...vedem la anul ce-o sa fie.

                  Am vazut si eu de cateva ori un civic argintiu dar nu stiu daca era al tau sau altul....ultima oara era parcat la cafeneaua aia de vizavi de fantana de la Zizinului cred ca saptamana trecuta, tu erai?

                  Comment


                  • #39
                    Al meu e, nu mai am numere la masina momentan si vreau sa o inscriu dar nu am timp sa ajung acasa la Onesti, vreau sa ii scot numere saptamana viitoare.

                    Comment


                    • #40
                      Pai multa bafta si sa o stapanesti si tu sanatos si fara evenimente neplacute!
                      Daca vi, ne cunoastem la nationala!

                      Comment


                      • #41
                        ti-am vazut masina in seara asta sub Tampa

                        Comment


                        • #42
                          Pai o parchez in fata la Unirea, pe Michael Weiss sau sub Tampa...

                          Comment


                          • #43
                            Salutare!
                            Vreau sa va intreb ceva, poate s-a mai facut treaba asta sau stiti pe cineva care a facut-o...deci: se poate pune instalatie electrica de VTEC (instalatie electrica OBD1, delcou, ECU, galerie admisie, sonda lamda, instalatie interior, instalatie motor etc.) de pe un D15Z1 pe un D13B2?

                            In cazul in care stiti, poate imi dati si niste sfaturi utile, la ce trebuie sa fiu atent, ce alte componente imi mai trebuie etc.

                            Comment


                            • #44
                              Da , se poate , dar trebuie schimbată şi chiuloasă . Ţi-ar mai trebui şi rezervorul cu pompă . Baftă.
                              Honda Civic EG3

                              Comment


                              • #45
                                Asa ma gandeam si eu. Cred ca ies mai ok daca fac un swap cu D16Z6 la o adica. Oricum, mersi de info!

                                Comment

                                Working...
                                X