LODRPR: '08 Acura RDX, Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu cred ca te lasa sufletul s-o vinzi, desi ai alte planuri, tu stii, bafta in continuare si un an mai bun !
    Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
    "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
    "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

    Comment


    • avem si un update de pret
      '08 Acura RDX

      Comment


      • Pret pentru vanzare 23500 EUR.

        Exista si posibilitatea de preluare leasing; mai sunt de plata 11 rate de 450 EUR (tva inclus); valoare reziduala 0; CASCO nu este inclus in rata. Pentru preluare pretul e 19000EUR.

        Accept si unele schimburi + diferenta/preluare leasing.
        '08 Acura RDX

        Comment


        • oh boy, poate multi l-ati vazut, dar sunt 15 minute de pasiune&emotie&traire, in stil de mare campion: Senna

          http://mylifeatspeed.com/archives/6936
          '08 Acura RDX

          Comment


          • N-ai mai spus nimic de vreo doi ani, ai vandut-o ?
            Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
            "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
            "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

            Comment


            • Salutare, nu prea am mai intrat pe forum pentru ca nu prea am ce sa povestesc despre masina. Nu am vandut-o pentru ca nu gasesc ceva comparabil la banii care se ofera pentru ea. Merge excelent, nu am avut nici o problema cu ea, asa ca pe principiul "daca ceva merge bine atunci nu schimba" ramanem impreuna
              '08 Acura RDX

              Comment


              • Daca totul e ok, macar mai pune niste poze actuale, sa ne mai clatim si noi ochii cu o masina deosebita!
                O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                Comment


                • Originally posted by LoDRpR View Post
                  Salutare, nu prea am mai intrat pe forum pentru ca nu prea am ce sa povestesc despre masina. Nu am vandut-o pentru ca nu gasesc ceva comparabil la banii care se ofera pentru ea. Merge excelent, nu am avut nici o problema cu ea, asa ca pe principiul "daca ceva merge bine atunci nu schimba" ramanem impreuna
                  Ma bucur sincer sa aud asta, aveam o banuiala si, din fericire, s-a confirmat !!....de-aia am si lansat intrebarea asa, ca in spatiu' cosmic, fara certitudini pt un raspuns...e de bine !...bafta in continuare !
                  Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                  "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                  "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                  Comment


                  • Ca un mic update, aseara a primit incaltari noi, un set de Pirelli Scorpion Verde All-season.

                    Pe net am gasit review-uri foarte bune pentru aceste gume (cele de vara au in schimb review-uri foarte proaste), iar primele impresii sunt pozitive. Vedem cum se comporta in timp
                    '08 Acura RDX

                    Comment


                    • Este OK ca o pastrezi. Oricum piata auto nu este propice pentru tranzactii

                      Comment


                      • intrebare.... e posibil sa vin si eu in vara sa vad Bucegii... ce fel de benzina folosesti in Romania pentru RDX? ce cifra octanica .. si daca ai facut incercari cu mai multe tipuri benzina... care e mai buna ? intreb ca cel putin baba mea reactioneaza diferit la calitatea benzinei...
                        numai bine

                        Comment


                        • Vii cu masina din Arizona?
                          "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

                          '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

                          Comment


                          • Originally posted by mdx'07 View Post
                            intrebare.... e posibil sa vin si eu in vara sa vad Bucegii... ce fel de benzina folosesti in Romania pentru RDX? ce cifra octanica .. si daca ai facut incercari cu mai multe tipuri benzina... care e mai buna ? intreb ca cel putin baba mea reactioneaza diferit la calitatea benzinei...
                            numai bine
                            Nu stiu daca merita costurile de a veni cu masina din US pana in Romania, ai oricand alternativa mai avantajoasa de a inchiria ceva aici; dar te las sa faci tu calculul si sa decizi

                            In cazul in care vii cu Acura aici: eu folosesc benzina de la OMV, de 95; daca nu am in drum, sunt multumit si cu Rompetrol 95. Si eu am simtit diferente (in rau) cand am folosit (ocazional) benzina de la Petrom (cu toate ca teoretic este aceeasi) sau Mol.
                            Tin minte ca mi-a spus importatorul sa nu folosesc cifra octanica mai mare, au avut cateva cazuri de catalizatoare busite cu utilizatori care au folosit 98-100.

                            Distractie faina, banuiesc ca nu vei rata Transfagarasan si Transalpina .
                            '08 Acura RDX

                            Comment


                            • da.. o aduc in romania ... aici deja e batrana si merita o pensie in garaj in Ro... plus ca vreau sa arat la fiumeu tara lui si sa alergam putin prin munti.probabil in vara daca nu ... la anul garantat. are deja 160.000 mile la bord si merita o pensie linistita la cate a indurat aici. decat sa o vand aici si sa scot cateva mii mai bine o am in romania sa ma plimb cateva luni

                              Comment


                              • stiu ca o sa sune nebunesc dar... cu baba mea am curaj sa ma bag si in iad.. as prefera baba decat inchiriata si costurile nu sunt mari.. cam 900 $ pana in spania sa o aduc iar de acolo spre romania mai vedem si cate ceva . iti multumesc de sfaturi caci... esti unicul care ma putea indruma.transfagaraseanul i stiu ca pe buzunar .. transalpina decat numele... nu exista atunci cand eu bantuiam prin tara. oricum doia ani nu au ce sa imi faca comunistii lui copy ponta ca e inregistrata aici platit asigurare si numarul de arizona... cand imi expira numerele daca se merita o inscriu in romania daca nu trec la bulgari ca sunt vecin cu ei sau in alta tara unde e mai ieftin.. asta daca mai vin peste doi ani ... oricum ... zilele astea am condus masina unui tigan roman... bmw... ca de.. asta stie lumea de bmw si audi.. concluzia? jenant! prefer acura fara discutie! ca sa nu zic ca ma intreaba prietenii din ro ce masina conduc si le zic matiz! daca zic acura nici nu cunosc sau zic honda o dau cu chinezarie... si e liniste cand le zic ca am peste 300000 km si nici o problema... dar mentalitatea e jalnica !vezi ca rdx si mdx au probleme cu releul de aer conditionat ... sa il schimbi pe la 130000 km sau 6 ani ca sa nu te trezesti ca ramai fara ac.si curata senzorul de aer .. ala de e dupa filtru .. e un sprey special pentru asta. iar ca ulei ... valvoline sau mobil1 full syn... la 5000 mile cel mult sau 3 luni de cand ai pus... stiu ca o sa ma omoare toti ca zic asa dar uleiul de la astia de aici cel putin e garantat decat 3 luni de zile dupa deschiderea bidonului (oxideaza.. )sau 5000 mile in caz de sintetic... si un magnet pus pe filtrul de ulei honda ... uite 160000 mile pe bord fara probleme(stiu ca in ro e scump dar aici cu 120 lei schimbi lejer acasa ). numai bine la toti

                                Comment

                                Working...
                                X