ZAGADO26: '09 Honda Accord Sedan 2.4 A/T, Executive, Crystal Black Pearl (CU2)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc, astept sa pun fotografia cu 100.000!
    '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

    Comment


    • Cum era sa pierd o pereche de casti Bose pentru ca nu stiu ce marca de masina am !

      Azi m-am oprit pentru o mica pauza la benzinaria OMV din Codlea.

      La un moment dat am auzit un angajat al statiei intreband: Cine e cu Hyunday-ul negru ca am gasit o borseta langa ea?

      Evident ca neavand aceasta marca de masina mi-am vazut de treaba mea, constand intr-o cafea !

      La un moment dat, probabil dupa ce a facut o mica ancheta il vad pe om ca vine langa mine si-mi spune: Cred ca borseta asta e a dv.!

      Cand vad castile mele, pe care sotia le pusese in usa si cand a deschis-o au cazut, fara sa-si dea seama!

      A fost randul meu sa-mi cada fata si i-am multumit omului pentru gest.

      Si uite cum am aflat ca de fapt nu conduc o Honda ci un Hyunday!
      '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

      Comment


      • Pai d-aia pierzi lucrurile, ca daca aveai si tu o Honda ca oamenii seriosi, asa ceva nu se intampla...!
        O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

        Comment


        • Eu stiam de mult ca am Hyundai... ma rog o chinezeasca d'asta...
          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

          Comment


          • In Buzau, si mie imi spune ca am un Hyunday. Bine ca v-ati recuperat borseta.

            In alta ordine de idei, ne-ati promis poza de 100K.

            Comment


            • @nicolaefrv - Mai e de asteptat!
              '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

              Comment


              • Originally posted by Delphi View Post
                Eu stiam de mult ca am Hyundai... ma rog o chinezeasca d'asta...
                Hyundai e coreeana

                Eu m-am obisnuit de la statie. Colegu cu hyundai in sus si-n jos, pana a zis unu numaru de la masina...de atunci...sunt si eu cu hyundai

                Sent from my SM-N910F using Tapatalk
                Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                Comment


                • Serios? N-am stiut pana acum, toata lumea asa zice...
                  "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                  "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                  Comment


                  • Probabil nici situatiile de genul acesta nu ajuta prea mult....



                    Doua intamplari mi-au ramas in memorie cu Accordul.

                    Prima... parcare de supermarket, ma indreptam catre masina cu sotia. Cativa metri mai in fata, un alt cuplu+fetita(~4ani cred) se indreptau la randul lor catre masina. Cand ajung in dreptul masinii noastre fetita exclama in cel mai simpatic mod: "Hoondaaaa!". Ma pufneste rasu... parintii se uita la ea.. se uita la noi.. si rad la randul lor. Isi continua drumul si la cateva masini mai departe era masina lor. Un Crv.

                    A doua.. eram la masa cu niste amici. Sotia unuia fusese la karting, iar unul intreaba daca karturile erau cumva Honda. Un altul incepe a rade si zice... "hai ma... ai vazut tu femeie sa se priceapa la masini.. sa stie si ce marca conduce?".... Acelasi individ, int-o alta conjunctura, intre o discutie cu mine si cu inca cineva... mentioneaza ca eu conduc un Hyunday Accord. Ma pufneste rasul.
                    BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

                    Comment


                    • Si inca o cifra rotunda! Facuta fix in fata la Asko!
                      Click image for larger version

Name:	DSC_0001.jpg
Views:	1
Size:	33.1 KB
ID:	722937
                      zagado26
                      Senior Member
                      Last edited by zagado26; 07-09-16, 12:55.
                      '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                      Comment


                      • doar ca nu se-ncarca
                        '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                        Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                        Comment


                        • *spoiler* 88.888km *spoiler*

                          Comment


                          • Acum cred ca e bine.
                            '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                            Comment


                            • N-am mai scris demult pe aici pentru ca nu am avut ce. Masina se comporta ireprosabil si asteptam cat de curand sa ajungem la 100.000 km (acum suntem la 99.000).

                              Intre timp, venind de la munte, am oprit la intrarea in Bucuresti sa alimentez si desi pe CB imi arata autonomie de 52 km. au intrat 64,63 litri din cei 65 cat are rezervorul (stiu ca mai era ceva si pe conducte)!
                              '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                              Comment


                              • Se umflase rezervorul, de la caldura...!
                                O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                                Comment

                                Working...
                                X