ZILE: '09 Honda Accord Type-S 2.4 A/T, Black

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu cred că intră pe 16 , 2.4 CU2 are discuri mai mari decāt 2.0

    Comment


    • La CU2 duscurile sunt la fel de mari ca la CU3?Eu am jante de tabla pe 16 pe Accord-ul meu.P.S.-nu-ti lua jante de tabla ca arata naspa masina.Intr-adevar sunt mai safe la gropi,ca vorba aia,le dai un ciocan si gata,dar aspectul...

      Comment


      • CU2 are discuri frānă față de 320 mm. Garantat nu intră jante de 16

        Sent from my SM-G935F using Tapatalk
        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
        My cars:

        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

        Comment


        • super. ideea e ca nu ma intereseaza asa mult aspectul, vreau doar gume cu talon inalt pt iarna cum pe jantele pe 18 nu se poate, m-am gandit la cele de 16. am sa caut sa vad daca gasesc ceva pe 17

          Comment


          • Eu nu știu jante de tablă pe 17.

            Sent from my SM-G935F using Tapatalk
            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
            My cars:

            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

            Comment


            • Zile,daca gasesti jante pe 16 care se potrivesc,ti le recomand cu caldura.Dimensiunea anvelopelor e de 205/60/16 sau 215/60/16,nu mai stiu exact. Sunt mult mai confortabile decat cele pe 17,nu mai vorbesc de cele pe 18.Totusi,la dimensiunea discurilor pe care o are masina ta,ii dau dreptate colegului KMR,mult mai experimentat ca mine de altfel,nu cred ca vei gasi.

              Comment


              • Mica poveste despre "profesionistii " Honda Cluj. Dupa episodul cu piatra mare care mi-a lovit aripa, indoit stalpul si zgariat oglinda deoarece aveam programare la Honda Cluj pentru schimbat capsa pirotehnica la airbag am zis ca e o ocazie buna sa deschid dosarul de casco si sa ii pun pe ei la munca. toate bune si frumoase, dar cand am mers sa ridic masina am sesizat instant faptul ca erau niste particule de nisip probabil "prinse" sub vopseaua nou aplicata, probabil au vopsit masina in curte lol. Seful de la tinichigerie a zis sa nu spal masina o saptamana si dupa aceea sa merg la ei sa imi faca un polish "ca iese". vineri spal masina si constat cu uimire aparitia unor pete super dubioase in locurile unde au muncit minunatii vopsitori de la Honda Cluj. sub oglinda aveam o pata mare pe care am incercat sa o sterg crezand ca nu e clatita bina masina dupa spalat si pe aripa o pata de culoare ca si cand vopseaua a facut o reactie chimica cu vopseaua originala. Azi dimineata am mers la ei la service si dupa ce si-au tot pus mana in sold au constatat ca trebuie revopsita ( wow cata inteligenta ). Legat de pata mare de sub oglinda au zis ca e de la adezivul de la autocolant si "ca iese" . Intre timp am sunat la casco si au fost mai mult decat bucurosi cand le-am zis sa blocheze plata pana se rezolva problena.
                meseriasi de romania...

                Comment


                • Stai linistit, se intampla si la altii, tine de cat de serios te apleci asupra problemei. Important e sa o rezolvi cumva.


                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                  Comment


                  • noutati :
                    lunea trecuta iesind bucuros de la clinica, il anuntam pe tatal meu ca o sa fiu tata de baiat si cum dadeam cu spatele nu m-am asigurat si poc. am intrat intr-un alfa romo, revopsit aripa stanga spate si spoiler stanga spate. mai mult erau julituri dar imi stateau pe cap
                    am incalcat-o si cu papuci de iarna, am mers pe mana omului de la vulcanizare, sunt clientul lui de 9 ani, mi-a recomandat hankook pt iarna, deocamdata se descurca excelent. am luat si un set de jante, pana la urma de 17" , in rest benzina multa.
                    i-am retapitat si volanul si nuca de schimbator, urmatoarea data cand o duc la spalat ii pun poze aici

                    Comment


                    • Sa-ti traiasca dragalasul, sa fie sanatos si norocos!
                      Eu asta am retinut.

                      Comment


                      • updates, am facut revizia si am pus motul x clean 5w30 . am facut 1100 km cu el si am condus la fel ca si pana acum. surpriza, inca nu am martor in bord de ulei. pana acum si cu honda 0w20 si cu eneos sustina 5w30 aparea martorul in bord undeva la 900-1000 km interesante si masiniele astea, au personalitatea lor

                        Comment


                        • Este interesant faptul ca la Honda Nord, in garantie, nu am fost primit cu uleiul meu( Motul eco-clean 0w30, norma C2), ulei pe care il recomand, fata de uleiul Honda, care dispare f repede din baia motorului. Motul Eco-Clean 0w-30, C2, folosit pe motor N22B1, 2,2l, diesel, este un ulei bun!

                          Comment


                          • updates, am pierdut unul din cele 3 elemente cromate de la grila radiator, cel mare care sta mai sus de semnul honda. imi poate da cineva informatii unde pot gasi la pret rezonabil? honda cluj mi-a facut o oferta de nerefuzat la 510 lei ) mi se pare absurd pe o bucata de plastic sa dau atat

                            Comment


                            • poate-i timpul sa cauti o grila mugen
                              '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                              Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                              Comment


                              • am gasit-o asta http://www.ebay.com/itm/MV-Tuning-Fr...tWmJ15&vxp=mtr dar transportul e jumate din cat face piesa...


                                daca era vorba de o piesa nu stateam pe ganduri indiferent cat costa dar cand stiu ca vbim de o bucata de plastic...omg

                                Comment

                                Working...
                                X