SKAKIUR: '08 Honda Accord 2.0 SSE, Dark Mocha Pearl

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Uita-te aici, sa-ti faci o parere.http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Vr...rac-Xtreme.htm
    ex. Accord CL7 Executive 2,0 M/T Arctic Blue Pearl

    Comment


    • Originally posted by skakiur View Post
      guys am gasit oferta la Vredestein Wintrac Xtreme XL pt 225/45/17 sa le schimb pe cele vechi ori ba?
      sau dupa prima zapada sa ma decid?
      Am avut eu. Primele 3 ierni au fost ok in a 4-a nu mai ieseam din parcare. Bine, am mers vreo 50-60k cu ele pana sa faca galme si sa le schimb.
      Sfatul meu, in aceiasi bani, chiar mai ieftin, iei 4 jante de 16 si 4 anvelope, Nokian wra3 de exemplu. Nu exista comparatie intre feelingul pe 16 vs 17.
      I come in peace...
      Civic 2.2 ES - Milano Red
      EX - Accord 2.0 SSE - Dark Mocha Pearl

      Comment


      • eu as cam vrea sa pastrez jantele oem pt iarna si sa imi iau altceva mai usor pentru vara....so nu as prea vrea jante de 16.

        Originally posted by astrul View Post
        Am avut eu. Primele 3 ierni au fost ok in a 4-a nu mai ieseam din parcare. Bine, am mers vreo 50-60k cu ele pana sa faca galme si sa le schimb.
        Sfatul meu, in aceiasi bani, chiar mai ieftin, iei 4 jante de 16 si 4 anvelope, Nokian wra3 de exemplu. Nu exista comparatie intre feelingul pe 16 vs 17.

        Comment


        • Ciudata alegere. Eu n-as face asta in cazul tau. Stiu ce-nseamna gume late iarna (sanie), acum imi pare rau ca n-am facut treaba asta de la inceput.
          Mai cere si alte pareri, din ce-am citit, mai toti au facut rotatia 17-vara, 16 iarna, plus ca nici nu mai nenorocesti gumele la fiecare schimb de pe jante.
          I come in peace...
          Civic 2.2 ES - Milano Red
          EX - Accord 2.0 SSE - Dark Mocha Pearl

          Comment


          • astazi am ajuns la bv.
            am facut 2h a fost super liber, drum uscat, mai cald la munte vs bucuresti, ciudat...
            am alimentat cu mol evo, adio petrom 99.
            primele impresii:
            - urca mai usor in ture, chiar daca am fost incarcat
            - nu se mai simt cauciucurile de iarna atat de grele
            - vibratiile la relantii din cauza consumatorilor s-au redus
            - 260km rulati, din care 60 prin bucuresti, consum 9,5 mers lejer ( 110-120 autostrada, comarnic si pe unde se mai putea )

            Comment


            • lichiul de parbriz de vara a inghetat, am turnat peste el de iarna si nu reusesc sa spal parbrizul, please help cu cateva sfaturi.

              Comment


              • Nu forta motorasul de la stergatoare. Trebuie ca motorul sa mearga cat mai mult si doar prin caldura degajata sa dezgheata lichidul. Dupa accea il scoti pe tot si il inlocuiesti cu cel de iarna.

                Sent from my GS 4
                Curajul este virtutea care face posibile celelalte virtuti. Winston Churchill

                Comment


                • Sau te duci in vreo parcare subterana incalzita (auchan, promenada etc).
                  "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

                  '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

                  Comment


                  • Fa ce a zis octi_b
                    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                    My cars:

                    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                    Comment


                    • Am patit si eu la Civic, nu e grav. Am lasat masina in parcarea subterana de la Universitate si pana am terminat treaba in zona, s-a rezolvat problema.
                      Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                      2 roti

                      Comment


                      • In postul anterior spuneai ca esti pe la munte dar daca esti prin vreun oras bag-o in vreo parcare cum ti-a fost sugerat. Bafta!

                        Sent from my GS 4
                        Curajul este virtutea care face posibile celelalte virtuti. Winston Churchill

                        Comment


                        • am rezolvat, a stat in soare pana am facut cateva ture pe partie.
                          ms de sfaturi.

                          Comment


                          • am ajuns la `70k de km cu masina.
                            am reusit vineri seara sa scot masina dintre nametii de zapada, cam greu, pana am decuplat vsa-ul.
                            consum pe ultimii 500km, 8,9, din cei 500km 100 sunt facuti in bucuresti.
                            ultimele 3 plinuri au facute cu mol evo, benzina este peste petrom 99 si voi o vreme pe mol

                            Comment


                            • ma rezolva orice service honda ( gara, nord, expozitiei ) cu scartaitul pedalei de ambreiaj?
                              nu se merita drumul pana la asko.

                              Comment


                              • Legat de minunatul scart al pedalei de ambreiaj, mie mi-au curatat tot ansamblul si l-au gresat cu o vaselina de la Berner, cu ceva ceramic in ea. Pana acum nu am avut probleme, am parcurs mai mult de 6000 km, in aprox 1 an. Curatarea conteaza destul de mult, eu aveam in zona respectiva vreo 5 feluri de unsoare, de diverse tipuri. Strict subiectiv, mergi la Asko, acolo am fost eu. Bafta!(indiferent de alegere)



                                Sent from my WM8 using Tapatalk
                                Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                                Comment

                                Working...
                                X