SOAVA: '08 Honda Accord 2.0 i-VTEC ?/T echipare?, Nighthawk Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Nu au de 65 in stoc, au de 60. Si vreau sa iau de 60 si 38 de la ei ca am ceva bonus anul trecut de cheltuit. Sunt Valeo si ma costa 59ron.

    Comment


    • #92
      Doar la Civic difera in cazul in care exista senzor de ploaie.

      Comment


      • #93
        Ce difera, nu inteleg? Am si eu senzor de ploaie ca mai sunt momente cand il tin pe auto.

        Comment


        • #94
          Vrei cumva sa ai o jumatate din suprafata parbrizului nestearsa? Daca da atunci 600/380 e solutia pentru tine, poate chiar mai putin. Doar te rog sa postezi aici cind scoti masina sa stiu s-o ascund pe-a mea

          Ia-le pe-astea si gata: http://www.stop.ro/shop/produs/set-s...osch-650-400mm
          Io si Ea
          Senior Member
          Last edited by Io si Ea; 06-01-16, 16:17.
          "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

          Comment


          • #95
            Ştergătorul care trece pe deasupra senzorului de ploaie trebuie să fie suficient de lung ca să... treacă pe deasupra.
            '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

            Comment


            • #96
              Salutare,

              Acum pe zapada asta mare, am cam tras de masina, la plecare, la parcare. La un moment dat a fost un miros ciudat, probabil ambreiaj, este vreo problema?

              Comment


              • #97
                În mod normal nu. Poate fi şi de cauciuc (anvelopă), nu e neapărat ambreiaj.
                Ai decuplat VSA-ul înainte de plecarea de pe loc?
                '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                Comment


                • #98
                  Nu am decuplat nimic. Nu umblu la sisteme. Sper sa fie ok masina. E cam naspa cu parcarea pe vremea aceasta, dar cand mai trece dau ture cu ea sa vad daca s-a schimbat ceva. Nu sunt familiarizat cu mirosul de ambreiaj incins sau cauciuc.

                  Comment


                  • #99
                    Si mai am o intrebare, salut din nou Daca ma apropii de semafor si o trec pe liber din a 3-a sau a 2-a pana sa opresc, e ok? Cum e recomandat?

                    Comment


                    • Mecanic nu vad nici o problema pai daca scoti din viteza din 3 sau 2 direct in neutru.
                      Doar ca ai putea sa te foloseti de frana de motor pentru a incetini.
                      Scotand pe neutral, motorul practic merge la relanti, asa ca o sa iti consume benzina cat masina aluneca pana la semafor. In frana de motor, unitatea de control a motorului si nu mai baga benzina sa o arda => consum real 0.
                      Daca poti, mai bine e sa folosesti o combinatie de frana de motor la inceput si apoi frana normalasa te opresti e de tot.

                      Comment


                      • Salut, a schimbat cineva pana acum filtrul de benzina la Accord? Am vazut in schema ca apare la 120 000km, eu am 130 000, sa il schimb? Am inteles ca este in rezervor amplasat.

                        Comment


                        • Am schimbat eu la Asko. Se rabateaza bancheta și se accesează filtrul de pe pompa de benzina din rezervor, sub mocheta.
                          2008 Honda Accord 2.0 i-VTEC M/T SSE Carbon Bronze Pearl

                          Comment


                          • Este filtru sau sita, cat te-a costat?

                            Comment


                            • Un gen de sita, dar trebuie data pompa jos și demontat ceva pe la ea. A durat cam vreo ora+montat și demontat. Cu prețul revin mâine ca sa ma uit pe factura, dar a fost decent parcă.
                              2008 Honda Accord 2.0 i-VTEC M/T SSE Carbon Bronze Pearl

                              Comment


                              • Era ceva murdar, infundat pe sita sau nu ? La cati km ai schimbat, de ce?

                                Comment

                                Working...
                                X