HDI: '09 Subaru Outback 2.0D AC, Black Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ms,ms!am primit contul de youtube a lui hondafan si voi pune un calup de filmuletze!sunt unele care pot fi facute publice!

    din pacate HILUX-ul a avut un mic damage!ornamentul boltii aripii dr fatza,ornamentul de la bodykit a cazut.....din vina mea,deoarece conduc extrem de preventiv si nu am lovit pe nimeni pana acum(am ~700k km parcursi)si am tras de volan sa-l evit!l-am lovit cu dr fatza!daca il trosneam frontal cu troliu,cabestan..ramforsare centrala suplimentara......avea dauna serioasa!si asta la un 40-50km/h!de fapt la viteza asta am calcat violent frana!cand l-am lovit pe individ probabil aveam mai putin..de fapt ce spun,daca mai facea 30-50cm nu il mai loveam!aici m-au pacalit franele!

    L.E.:la postul de politie omul incerca sa "o dea in prietenie" cu mine:"ce motor are,cat consuma",prostii de astea si raspunsuri pe masura:"consuma cat ii pui,cand nu-i mai pui nu consuma.."

    "eu aud un greiere in portiera dr spate dupa lovitura..."...eu:"oare????bine ca nu auzi prohodul baietzel,pt ca daca era un camion in locul meu cam asta ai fi auzit.."
    razvan p.
    Senior Member
    Last edited by razvan p.; 31-03-09, 22:50.
    ex CL7 AT 2006
    CN1 Sport 2005
    KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

    "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

    Comment


    • Dar tot n-am inteles cum l-ai lovit. Ai inceput sa-l depasesti si pe el dar venea ceva din fata si a trebuit sa te sui pe el ca intri la loc in banda ta? Bine ca au fost numai fiare strambe si un infractor mai putin pe sosele.
      Subaru Outback 2.0D AC - Peugeot 307 1.6 HDI
      Mandru posesor al uneia dintre ultimele KATANA autentice.
      "Unii au impresia ca au tractiune integrala altii chiar o au!"
      razvan p.
      http://bloghdi.anyhow5.com

      Comment


      • exact.eram f apropae de el fiind setat sa ii fac o depasire scurta.masina era in tr 2 si curgea in frana de motor eu pregatindu-ma sa-l atac....eram putin iesit mai pe stanga fata de el pt a avea vizibilitate totala si ma uitam "peste" el cand am zarit cu coada ochiului ca i se aprind stopurile de frana...daca nu frana pana la oprirea rotii nu il atingeam deloc insa el isi proteja masina fara sa se fi uitat in oglinda

        va puteti imagina ce ar face un asemenea exemplar pe o autostrada intr-o tara civizilata?si acolo se mai toarna covoare asfaltice noi.....

        da,rasul m-a pufnit cred ca tot datorita acelui sentiment pe care masina mi l-a dat.. iti da senzatia si ESTE aproape indistructibila!repet,daca nu il loveam pe coltul dreapta fata al meu si il loveam frontal...wow!il spargeam la propriu!

        revenind la masina!este senzationala!bine, abilitatile tractiunii integrale se vad in mod clar in offroad, pe cand la subaru 4WD o face regina soseleleor pe viraje dandui un comportament impecabil,aproape german la capitolul perfectiune!daca nemtii au un sistem de transmisie integrala atat de peformant....ma cam indoiesc insa..

        TOP GEAR au avut dreptate:HILUX este mitul industrictibiltatii in lumea auto!se spune ca arabii au bine intiparit in minte:TOYOTA=SUPRAVIETUIRE in desert!
        razvan p.
        Senior Member
        Last edited by razvan p.; 31-03-09, 22:50.
        ex CL7 AT 2006
        CN1 Sport 2005
        KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

        "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

        Comment


        • @razvan p. : este Hilux ( nu cu 2L ): http://www.toyota.ro/cars/new_cars/hilux/index.aspx
          I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
          My cars:

          '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
          '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
          '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
          '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
          EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
          EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
          EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
          EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
          EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
          EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

          Comment


          • da.ms.habar nu am de ce am rebotezato.gata,am facut corectiile necesare!
            razvan p.
            Senior Member
            Last edited by razvan p.; 31-03-09, 22:55.
            ex CL7 AT 2006
            CN1 Sport 2005
            KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

            "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

            Comment


            • FILMELEEEEEEEEE, please
              Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
              ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

              Comment


              • Ahh ce frumoasa e, chit ca e alba. Arata excelent echipata asa.
                Cre'ca te-ai distrat destul de bine cu monstrul.
                '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

                Comment


                • Noile Legacy/Outback.
                  Eu nu ma exprim. Daca vreti, ziceti voi.

                  http://www.subaru-global.com/special...ack/index.html
                  http://www.worldcarfans.com/9090409....ew-york-crowds
                  http://www.subaru-global.com/2009new_york.html
                  http://carscoop.blogspot.com/2009/03...tails-and.html
                  Subaru Outback 2.0D AC - Peugeot 307 1.6 HDI
                  Mandru posesor al uneia dintre ultimele KATANA autentice.
                  "Unii au impresia ca au tractiune integrala altii chiar o au!"
                  razvan p.
                  http://bloghdi.anyhow5.com

                  Comment


                  • Outback mai merge... Legacy in schimb ... :|

                    Cand aparuse generatia veche de Legacy mi se parea cea mai frumoasa masina. Acum in schimb noua generatie se pierde in multime... mi se pare prea comuna.

                    HDI, acum ca am vazut modelul nou, te mai felicit odata pentru alegere
                    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                    sigpic

                    Comment


                    • Eu zic ca le-au "stricat" pe ambele
                      '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
                      Fosta:
                      '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
                      Javascript motherfucker in Iasi?
                      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

                      Comment


                      • Asa gandesc si eu.... Eu speram la un pas inainte. Si s-ar putea sa fie asa avand in vedere gusturile comune; mai multi isi cumpara Golf si mai putini Civic, mai multi isi cumpara Passat si mai putini Legacy sau Accord. Deci ne putem astepta la o crestere a vanzarilor....

                        Cateva detalii care ma nemultumesc:
                        -biblioteca din bord
                        -usile au rame la geamuri
                        -noul volan nu-mi place; il prefer pe cel vechi
                        -frana de mana e un buton
                        -clima se regleaza apasand butoane si nu rotind de ele....
                        -evacuarea ramane dubla dar nu se mai vede
                        -cu noile dimensiuni, Outback e mai mare decat Forester; noua garda la sol e de 220mm si masina per total e mai inalta cu 100mm!!! bye-bye tinuta de drum in curbe, bye-bye aerodinamica
                        -exterior juri ca-i un Opel sau un Chevrolet; silueta felina s-a transformat intr-un hoit umflat la soare.
                        -interior totul respira un aer ieftin si de lucru facut fara atentie la detalii (actualul model este asamblat impecabil-pt. clasa asta)

                        Sunt si chestii care vin sa completeze lipsurile actualei generatii insa sunt atat de putine si dezamagirea mea e atat de mare incat nici nu ma voi referi la ele. Mai e o speranta: sa o vedem pe viu si sa dam seama ca nu e fotogenica

                        PS: Multumesc din nou Ticker!
                        Subaru Outback 2.0D AC - Peugeot 307 1.6 HDI
                        Mandru posesor al uneia dintre ultimele KATANA autentice.
                        "Unii au impresia ca au tractiune integrala altii chiar o au!"
                        razvan p.
                        http://bloghdi.anyhow5.com

                        Comment


                        • outback-ul tau are garda la sol 200 mm , cred ca te-ai grabit cand ai scris ca diferenta e de 100 mm .
                          cand iti cumperi un subaru , indiferent de model , cred ca design-ul e ultimul lucru la care te gandesti .
                          civic EM2

                          Comment


                          • Era vorba de diferenta la inaltime, la garda e de 20 mm.

                            Outback e prea inalta, intr-adevar. Arata mai degraba a Santa Fe din lateral spate. Dar Legacy e ok, mie mi se pare a fi o evolutie de la actualul model.

                            Dar cel mai mult din noua familie Legacy imi place ..... Impreza 4D :-), nu vazusem modelul pina acum.
                            Honda Civic 2012 1.8 Executive + Navy M/T, Infiniti FX35 2007, ex-Honda Accord 2006 2.0 ES M/T, ex-Honda CR-V 2007 2.0 Elegance M/T,
                            Externalizare IT | Solutii Resurse Umane | BPM Software

                            Comment


                            • ai dreptate , eu m-am grabit si imi cer scuze .
                              civic EM2

                              Comment


                              • Originally posted by adiantonie View Post
                                cand iti cumperi un subaru , indiferent de model , cred ca design-ul e ultimul lucru la care te gandesti .
                                Mare vorba. Este corect. Eu mi-am luat Outbackul fara sa-mi placa cum arata. Am inceput sa o iubesc dupa ce am cumparat-o iar acum imi place de-a dreptul. N-as schimba-o pe nimic altceva (comparabil, evident).

                                PS: Outback-ul meu are garda la sol 195mm pt. ca e diesel. Benzinarele in schimb au 200mm.
                                Subaru Outback 2.0D AC - Peugeot 307 1.6 HDI
                                Mandru posesor al uneia dintre ultimele KATANA autentice.
                                "Unii au impresia ca au tractiune integrala altii chiar o au!"
                                razvan p.
                                http://bloghdi.anyhow5.com

                                Comment

                                Working...
                                X