DOZER: '11 BMW 535d, Havana Metallic

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Honda Accord CU2 2.4 AT
    "Never drive faster than your angels can fly"

    Comment


    • #62
      Scaunele alea...uof...

      Macar pot sa zic ca nu-mi place ceva, ba chiar detest ca inca se păstrează la toate masinile nemtesti. Roata aia de aprins luminile.

      Sent from my nokia3310 using Tapatalk
      Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
      Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

      Comment


      • #63
        ))) Unora chiar le place. Are farmecul lui cred, clasic, desi personal nu pot spune ca ma intereseaza prea mult. Singura data cand am umblat la el a fost cand am venit in tara(pentru HU si RO), in rest nu-l ating niciodata... sta numai pe auto )).

        O chestie care imi place mult e faptul ca masina poate avea setari diferite in functie de cheie. Retine setari radio, climatizare si pozitie scaune, oglinzi, volan, plus alte setari.
        BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

        Comment


        • #64
          Super masina Dozer,sa o stapanesti sanatos.Asta DA BMW!

          Comment


          • #65
            Salut. Sa o stapaniti sanatosi(ma gandesc ca o conduce si sotia ta) , de aia am spus"stapaniti", daca unora nu le plac, ba ca e diesel,ba ca touring, ba...etc.... pentru altii o masina de genu e doar un vis. Mie imi place.

            Comment


            • #66
              @dantt / @kyturelm: multam` de urari

              @kyturelm: a condus-o si sotia, dar momentan foarte putin. Probabil putin comic... dar cel putin momentan nu este extrem de extaziata de cutia AT ). In schimb nu a avut nici o problema cu gabaritul masinii.

              In alta ordine de idei, anvelopele de iarna Michelin Pilot Alpin PA4 nu sunt intocmai ceea ce doream eu. Pe Accord am avut Alpin A5, de care am fost foarte multumit, iar de la Pilot Alpin speram sa fie asemanatoare, dar aparent au nevoie de temperaturi mai scazute de lucru.
              BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

              Comment


              • #67
                Sa mai facem un mic update pe aici.
                Am strans ceva km cu anvelopele Michelin Pilot Alpin PA4 245/45/18, am avut ocazia sa le testez si pe zapada(desi nu foarte mare), si asfalt uscat/umed si temperaturi scazute si per total sunt multumit. Nu am intampinat probleme la plecari de pe loc(fie si in panta) si atat timp cat nu abuzam pedala de acceleratie nu se intampla nimic deosebit. Spre deosebire de Alpin A4 am observat ca pe la temperaturi mai ridicate(spre 7-10grade) acestea devin ceva mai "gumoase" si pierd mai usor aderenta.

                In rest, a trecut de perioada "grea" a iernii bine, fara incidente. Dupa ce m-am intors cu ea din tara am observat ca parbrizul are o mica ciupitura fix in coltul dreapta sus. Se vede doar din exterior, deoarece este fix in coltul geamului. Am sa-i contactez pe cei de la asigurari sa vad daca il pot schimba pe asigurare doar pentru atat, dar mai mult prin prisma faptului ca as dori sa schimb parbrizul cu unul cu banda verde/albastra pentru protectia solara. Tot la capitolul service, vreau sa-mi fac o programare la BMW, deoarece primisem undeva prin Noiembrie-Decembrie o invitatie pe la ei pentru o verificare destul de amanuntita, in mod gratuit(valabila pana Aprilie daca imi aduc bine aminte). In schimb momentan trebuie sa ajung cu cealalta mica la service, pentru ca de ceva timp geamul stanga fata face un zgomot ciudat si se deplaseaza cu greutate.

                Cum se face vremea putin mai frumoasa, vreau sa-i fac o curatare amanuntita la interior si sa curat covorasele. Per total as zice ca nu este chiar atat de dificil de mentinut interiorul curat, fara un efort suplimentar fata de cum l-am intretinut pe cel din Accord.
                Si tot pentru cand se face vremea frumoasa i-am pregatit si un mic cadou...

                Click image for larger version

Name:	$_122.JPG
Views:	1
Size:	16.9 KB
ID:	722248
                BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

                Comment


                • #68
                  Intre timp am reusit sa mai fac o ciobitura in parbriz. Nah ca daca tot mi-am cautat de lucru cu el, acuma am.

                  Azi am ajuns acasa si ma astepta cuminte afara pachetul de mai sus. Totul a fost foarte bine impachetat, de m-am plictisit la desfacut.


                  In principiu as fi dorit ceva pe 20", dar nu prea am gasit multe modele care sa imi placa ca aspect, sa nu fie nici foarte grele. Daca la Accord eram hotarat ce model vreau, la asta nu prea ma puteam hotara. Singura idee legata de aspect era ca imi doream ceva concav. Pana la urma am optat pentru modelul M345 care zic eu(sper eu) ca se vor aseza bine pe masina.

                  De acum urmeaza sa ma hotarasc la anvelope, dar din ce am mai cautat si eu pe net, plus in urma unei discutii cu cineva de pe aici pot spune ca sunt suficient de hotarat asupra modelului. Mai am totusi ceva mai bine de o luna sa ma hotarasc si intre timp poate numai bine apar si ceva oferte... macar un montaj gratuit cum am prins la cele de iarna si tot este bun. Fostele anvelope de vara le-am bagat la vanzare si poate intre timp scap si de ele sa mai eliberez din spatiu.
                  Dozer
                  Senior Member
                  Last edited by Dozer; 25-02-16, 23:16.
                  BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

                  Comment


                  • #69
                    Foarte faine jantele. Sa le porti cu placere! La ce gume te-ai gandit?
                    Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                    Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                    ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                    ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                    Comment


                    • #70
                      Pentru gume m-am gandit la PSS.

                      Sent from my SGP611 using Tapatalk
                      BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

                      Comment


                      • #71
                        Eu pe X3 am pus Goodyear Eagle F1 Asymetric 2 si sunt multumit de ele.
                        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                        ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                        Comment


                        • #72
                          M-am uitat si eu la ele, dar pentru spate nu am gasit(275/35/19).... sau cel putin nu am gasit pe site-urile pe care ma uit in general dupa anvelope.

                          Sent from my SM-G920F using Tapatalk
                          BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

                          Comment


                          • #73
                            Are vecinul meu tipul asta de Jante pe 530i , arata super
                            ....

                            Comment


                            • #74
                              Ai putea sa te uiti te rog ce dimensiune are la anvelope(din curiozitate)? Jantele sunt pentru modelele M, deci sunt putin diferite fata de cele standard.

                              Le-am vazut si eu montate, cu anvelopele standard 245/40 pe fata si 275/35 spate, in schimb masina(un sedan) desi avea pachetul exterior M, nu avea suspensia M(ce este mai joasa).

                              Sent from my SM-G920F using Tapatalk
                              BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

                              Comment


                              • #75
                                Ma uit cand o scoate din service, momentan si-a luat M5 si asta veche o pregateste de vanzare
                                ....

                                Comment

                                Working...
                                X