Noua Honda CR-V Gen 4 - 2012 & Facelift 2015

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Se vede si dupa culorile interioare ca nu e model EUDM, mai degraba e import USDM sau EADM.
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • Originally posted by KMR View Post
      Varianta aia de care zici, are frānă de mānă electrică?

      L.E. Īn State sigur există cu frānă de parcare electrică, pe modelele care au Hill Assist
      https://www.youtube.com/watch?v=Zf4yXQDermU
      Nu toate modelele incepand cu 2013 au Hill Assist (Hill Holder)?
      Parerea mea esta ca modelul din poza este de pe continentul american, acoperitoarea de pahare cat si frana electrica sunt specifice..

      Comment


      • Am auzit ca motorul 1.6 de 160 cp diesel are mari probleme cu filtrul de particule. Cineva cunoaste mai multe detalii ?
        '14 Honda CR-V 1.6 i-DTEC Elegance 2WD, Passion Red Pearl

        Comment


        • am citit despre asta pe forumuri afara
          dar deocamdata nimic substantial
          "Ethics. That's always so inconvenient."
          Cal Lightman

          Comment


          • Eu am gasit discutia asta: http://forum.softpedia.com/topic/102...facelift-2015/
            '14 Honda CR-V 1.6 i-DTEC Elegance 2WD, Passion Red Pearl

            Comment


            • Aia e o "discutie" ipotetica. Omul nu a aratat nici un act care sa ii valideze povestea...

              din punctul meu de vedere e un troll.
              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

              sigpic

              Comment


              • Omul ala e o fantoma. Nu l-a vazut nimeni pe la Asko.

                1.6 are probleme cu FAP (DPF) in aceeasi masura in care au toate tractoarele, de la toate marcile.

                Comment


                • Asta s-a mai scris si aici: http://arhiblog.ro/legea-aplica-doar-cand-nevoie/ si s-a si comentat pe forumul nostru. In plus, a aparut pe forumul reno, clubkia, dacia, samd.
                  "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                  "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                  Comment


                  • Cred ca e un frustrat, posesor de VW TDI, care viseaza la un CR-V, dar nu stie exact cum arata ! Dupa facelift 2015, au aparut semnale/imagini cu CR-V V, are cineva vreo informatie ?!
                    Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                    "Gāndiţi pentru voi īnşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Cānd rămāi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui pānă la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să īţi urmezi visele." Soichiro Honda
                    "Vreau să ştiu cum gāndeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                    Comment


                    • Inca nu. cand aflu ceva vesti despre cr-v 5 dau de veste
                      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                      sigpic

                      Comment


                      • Dar la noi pe forum de ce nu s-a discutat despre asta? Trebuia sa vuiasca forumul de chestia asta.
                        '16 Honda Civic Sedan 1.8 M/T
                        '07 Honda CR-V 2.0 M/T

                        Comment


                        • Nu ne-am gandit. Ai dreptate, o sa dam ban o luna la toti membrii forumului.

                          PS: s-a discutat.
                          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                          Comment


                          • Pentru ca nu avem un astfel de user care sa fi avut o astfel de problema.

                            Parerea mea e ca e doar un troll care inventeaza povesti. Nici pe celalalte forumuri nu sunt dovezi (poze cu factura / talon). Asa oricine poate inventa chestii.

                            Iar faptul ca totcmai pe forumul Honda nu e denota ca e o minciuna. E mult mai usor sa fii prins cu fofarlica de oameni care stiu ce vorbesc si cunosc masinile respective.
                            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                            sigpic

                            Comment


                            • Poate omul nu stie cum se utilizeaza o masina cu dpf. Indiferent de marca, regula de baza este aceeasi la toate. Trebuie sa mearga pe distante mai lungi pentru regenerarea filtrului de particule.
                              Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                              Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                              ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                              ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                              Comment


                              • Omul nu vorbeste prostii s-ar parea. Stiu deja aici doua masini, una la 7k si alta la 10k km, cu aceeasi problema. S-a lăsat cu schimbarea DPF-ului si cu o nouă actualizare a softului.
                                '14 Honda CR-V 1.6 i-DTEC Elegance 2WD, Passion Red Pearl

                                Comment

                                Working...
                                X