Noua Honda CR-V Gen 4 - 2012 & Facelift 2015

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by alex2680 View Post
    Am un Cr-v in familie de 2ani, tot diesel. Chiar e o super masina,ft fiabila. Am zis doar ca in poze mi se pare uratel noul mode.l
    Deci stii foarte bine despre ce masina vorbim, cu design-ul...de-aia am spus ca depinde de gusturi...stii povestea cu Sf Graal, toti credeau ca e un potir de aur, stralucitor....nu era deloc asa, da' ce reprezenta el... !
    Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
    "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
    "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

    Comment


    • Cu tot respectul, ideea cu luminile din fatza si prelungirea aia a mastii motorului care intra peste pozitia portocalie cu coltzu` mi se pare o idee de designer care a tras cam mult sake si i-a alunecat pixu` de veselie... nu intra in conceptul de design unitar Honda... cel putin asa mi se pare.Click image for larger version

Name:	2012-Honda-CR-V-EX-L-AWD-head-light.jpg
Views:	1
Size:	44.1 KB
ID:	710647
      cerevelu
      Senior Member
      Last edited by cerevelu; 25-02-12, 05:59.
      Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
      Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
      Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

      Comment


      • Acu', daca asta ar fi singurul motiv pt care nu m-as baga la un moment dat...mi-as calca pe suflet si as trece peste !!
        Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
        "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
        "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

        Comment


        • Originally posted by cerevelu View Post
          Cu tot respectul, ideea cu luminile din fatza si prelungirea aia a mastii motorului care intra peste pozitia portocalie cu coltzu` mi se pare o idee de designer care a tras cam mult sake si i-a alunecat pixu` de veselie... nu intra in conceptul de design unitar Honda... cel putin asa mi se pare.[ATTACH=CONFIG]29047[/ATTACH]
          Design asemanator am vazut si la Accordul facelift, deci nu e intamplator. S-ar putea ca in realitate sa arate chiar bine. Oricum, de la volan nu prea se vede
          2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
          2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
          2000 Honda S2000 Berlina Black
          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

          Comment


          • La faza asta sunt de acord cu nolty. Eu conduc din interior masina. Daca e macar decenta pe afara dar faina in interior si comfortabila la condus ma intereseaza mai putin detaliile exterioare.

            Si da, si mie mi se pare ca se inscrie cumva pe un curent unitar cu accord si civic.
            "Ethics. That's always so inconvenient."
            Cal Lightman

            Comment


            • Originally posted by El_Hakim View Post
              Sanatate si putere de munca sa ne dea ca facem noi sa ne pice unu' in parcare Dar mai avem de asteptat pana prin toamna sa il vedem in Europa...
              Lansarea va avea loc in vara (poate august).

              LE: va fi disponibila si cu motorul diesel de 1.6.
              maruta
              Senior Member
              Last edited by maruta; 28-02-12, 13:33.
              CR-V e:HEV
              JAZZ GD1 CVT
              Ex: CR-V RE6

              Ex: RDX TB1
              Ex: Civic FD1

              Ex - JAZZ GD1
              Ex - ACCORD Type-R
              Ex - DEL SOL EH6

              Comment


              • Probabil doar tractiune fata pt 1,6... E cam mic motorul pt 4x4 cu 120CP.

                Oricum de abia astept sa ma urc in el
                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                sigpic

                Comment


                • Originally posted by ticker View Post
                  Probabil doar tractiune fata pt 1,6... E cam mic motorul pt 4x4 cu 120CP.

                  Oricum de abia astept sa ma urc in el
                  Da, pe hartie pare cam micut motorul, dar va avea cuplul in jurul valorii de 300 Nm.
                  CR-V e:HEV
                  JAZZ GD1 CVT
                  Ex: CR-V RE6

                  Ex: RDX TB1
                  Ex: Civic FD1

                  Ex - JAZZ GD1
                  Ex - ACCORD Type-R
                  Ex - DEL SOL EH6

                  Comment


                  • Duster si Qashqai cum au in echipare 1.5 dci. Cred ca va super ok motorul pe CRV si este foarte posibil ca odata cu venirea acestui motor vor creste si vanzarile.

                    Comment


                    • Macar acest motor 1.6 diesel turbo va fi de constructie pura honda ,nu cum este la Qashqai si Duster(facute prin colaborare , aceleasi motoare)

                      Comment


                      • 1.6-le HONDA cred ca va avea mai multe avantaje fata de batranul 1.5. Unul dintre ele fiind CP in plus. Acest 1.6 resoftat la 140 - 150 CP va fi chiar foarte decent.

                        Comment


                        • si Renault are 1,6dci de 130 CP. Ma rog tot cred ca e prea greu CRV-ul pt 4x4 pe motorasul asta.
                          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                          sigpic

                          Comment


                          • Magaoaia asta cu 1.6 diesel si 118CP? Pffuuuuuu.........
                            HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                            Comment


                            • Originally posted by El_Hakim View Post
                              Sanatate si putere de munca sa ne dea ca facem noi sa ne pice unu' in parcare Dar mai avem de asteptat pana prin toamna sa il vedem in Europa...
                              Ce atata asteptare?!
                              Nu are nimeni in program "Salonul Auto Geneva"?
                              '18 BMW X1 18xd
                              '15 BMW i3 range extender
                              ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

                              Comment


                              • Ba da, ba da, dar acolo va fi doar expus si nu condus.
                                HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                                Comment

                                Working...
                                X