Noul Civic Type R 2015

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cam atat mananca si un golf V gti cu 120 de cai in minus (2.0 tfsi/200CP): 16-18%. Acolo zice ca erau in aglomeratie, deci n-ai ce sa-i ceri. Oricum cel mai probabil nu e o masina economica, cum nici type-r ul actual nu e
    ex Accord 2.0 ES M/T 2007 CL7
    Accord 2.4 Executive M/T CU2 2008
    Suzuki SX4 1.6 GLX 4WD 2008
    Mitsubishi Outlander 2.3 Invite 4WD 2012

    Comment


    • Originally posted by rezare View Post
      Cam atat mananca si un golf V gti cu 120 de cai in minus (2.0 tfsi/200CP): 16-18%. Acolo zice ca erau in aglomeratie, deci n-ai ce sa-i ceri. Oricum cel mai probabil nu e o masina economica, cum nici type-r ul actual nu e
      cu type-r-ul actual (vechi, deja) tre sa te chinui un pic sa scoti 16-18, totusi
      FN2-ul papa:

      Comment


      • t. Unfortunately, one thing we did notice is that even with him having to drive like a granny most of the way, we were still only averaging 17mpg!

        Asta inseamna ca forjata nitel sari de 30-40%. Dupa cum zicea si el cam trist cu Earth dreams.
        ....

        Comment


        • Eu pe Cheia cand am venit la intalnire, cu EVO am avut 20%. Nu cred totusi sa sara de 25% in blana la Type-R.
          Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
          Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

          ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
          ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

          Comment


          • Originally posted by mika View Post
            cu type-r-ul actual (vechi, deja) tre sa te chinui un pic sa scoti 16-18, totusi
            Faptul ca nu scoate 16-18% nu inseamna ca e economica
            ex Accord 2.0 ES M/T 2007 CL7
            Accord 2.4 Executive M/T CU2 2008
            Suzuki SX4 1.6 GLX 4WD 2008
            Mitsubishi Outlander 2.3 Invite 4WD 2012

            Comment


            • 17mpg inseamna aproape 14l/100km, mie mi se pare chiar putin.
              Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

              Comment


              • Zice acolo de 17 mpg ce înseamă cam 13.x L la 100 km

                Edit : a luat-o înainte Radu

                Comment


                • Conform https://www.unitjuggler.com/convert-...al.html?val=16 inseamna cam 16%.

                  Voi cred ca ati socotit in US miles

                  Sent from my SM-G920F using Tapatalk
                  Dozer
                  Senior Member
                  Last edited by Dozer; 05-08-15, 18:38.
                  BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

                  Comment


                  • Mda, eu m-am uitat după mpg US care difera cică de mpg UK (de aia sistemul metric este mai bun, ofera consistenta, Canadienii au fost deștepți ca l-au adoptat )

                    http://www.thecalculatorsite.com/con...onsumption.php

                    Comment


                    • Corect, nu e panica oricum.
                      Daca un DOHC aspirat cu 190CP se duce catre 14l in conditiile de acolo, cat sa consume un turbo cu 300CP? S-ar face de ras fara macar un 15-16 litri la suta.
                      Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

                      Comment


                      • Ceva vești legate de un test drive?
                        Am văzut că pe HTR au un formular pentru înscrieri, dar a făcut cineva până acum test drive?
                        În Anglia deja se discută despre masina reală și sunt și posesori fericiți.
                        La noi nici în showroom nu a ajuns?

                        Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk
                        Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
                        Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

                        Comment


                        • Ma scuzati ca ma bag asa in discutie dar mi se pare cel putin hilara partea cu cosumul.
                          Atat am avut de zis.

                          Comment


                          • De ce?
                            ....

                            Comment


                            • De ce mi se pare hilara? Pai pentru ca in discutie este o masina conceputa pe si pentru circuit in primul rand si in al doilea rand "temperata" pentru strada. Care ar fii urmatorul punct al discutiei? Ceva gen "Am mers de la Constanta pana la Satu Mare si parca era mai confortabila Skoda Octavia lu' tata"....?

                              Comment


                              • Am fost sunat azi și din păcate nu au primit încă mașina pentru test drive

                                Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk
                                Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
                                Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

                                Comment

                                Working...
                                X