Noul Honda Civic Hatchback 2011 [facelift 1] 2014 [facelift 2] 2015

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce dracu' o sa mai faca tunerii la asa exterior??

    Originally posted by XSaraa View Post
    Cateva poze










    ....

    Comment


    • @fanatic: O sa ajunga la noi la sfarsitul lui 2015. Deci, teoretic ai timp sa devii zgarcit.
      Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
      Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

      ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
      ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

      Comment


      • Gata, am informat-o pe sotie ca de maine mergem pe jos si mancam covrigi
        ex-FN2 owner
        Loved it every second!

        Comment


        • Asa da. Vezi ca se poate. Ai varianta si de buyback, deci apuca-te sa o lustruiesti.
          Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
          Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

          ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
          ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

          Comment


          • Asa tarziu ? la Sfarsitul lui 2015 ?
            '12 Honda Civic 5D 1.8 M/T Sport, Urban Titanium Metallic

            Comment


            • Eu cred ca 32-34k EUR se apropie prea mult de un AWD cu aceleasi pretentii, gen EVO sau STI. Cred mai degraba ca va fi un pret de lansare de maxim 30k EUR, desi nu m'ar mira ca Doc sa aiba dreptate, avand in vedere cat au sarit calul cu pretul ultimei generatii de Civic..
              sigpic

              HONDA - THE POWER OF DREAMS
              Honda Civic Type-R FN2

              Comment


              • 30 e prag psihologic, daca-l sar nu e bine.
                Eu cred ca o vor lansa la maxim 30, dupa care il trag in jos. Sa nu uitam ca Megane-ul RS e in jur de 26, GTI-ul e sub 30, focusul ST e 29 (toate astea fiind preturi de lista, cu tot cu TVA)
                Iar STI-ul si EVO sunt pe la 40 (de lista), nu prea au treaba cu preturile de la FWD
                Not so bored owner of the last FN2 in Romania

                Comment


                • Toate masinile enumerate de tine mai sus au fost lansate acum 1-2 ani, deci e normal ca pretul lor sa fie mai jos. Type-R-ul in configuratia data ar trebui sa se bata cu Focus RS la pret. Posibil sa fie doua variante de echipare si atunci preturile sa fie diferite, dar topul poate ajunge la valorile acestea.
                  Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                  Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                  ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                  ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                  Comment


                  • Eu oricum cred ca in varianta de strada va arata mult mai bland, eventual ca cea din clipul de pe Nurburing. Iar elementele "fioroase" le vor pastra ca piese de tuning, in stilul Grand Prix Pack-ului pentru FN2.
                    sigpic

                    HONDA - THE POWER OF DREAMS
                    Honda Civic Type-R FN2

                    Comment


                    • Masina arata extraordinar.

                      Am o singura nedumerire/nemultumire - fantele din spatele aripilor, pe unde se vad cauciucurile. Asta inseamna ca cel putin in Romania pe acolo vor arunca la greu noroi, pietricele, etc. si ma intreb cum vor rezista celebrele deja vopsea si lac?
                      '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                      Comment


                      • Fantele au plasa, ca la EVO X.
                        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                        ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                        Comment


                        • Asa da, multumesc Doc!
                          '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                          Comment


                          • Originally posted by Dan P View Post
                            Ce dracu' o sa mai faca tunerii la asa exterior??
                            O sa-i schimbe culoarea )
                            Cred ca ma apuc si eu sa strang.
                            Buy back la Asko au in limita a 4ani sau 80mii km. Asta imi comunicasera telefonic acum vreo 8 luni.
                            The things you are scared of, are usually the most worth while...
                            If you wanna FLY, at least FLY BLACKsigpic ->

                            Comment


                            • Tunerii probabil o sa-i puna la loc jantele de 20". Nu cred ca o sa apara cu 245/35/R20 pe la dealeri.

                              Originally posted by Corbu' View Post
                              Buy back la Asko au in limita a 4ani sau 80mii km. Asta imi comunicasera telefonic acum vreo 8 luni.
                              Pentru Civicuri?
                              Rumburak
                              Senior Member
                              Last edited by Rumburak; 05-03-14, 16:41.
                              Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

                              Comment


                              • Mult prea mult cuplu pe rotile fata iar suspensia pe spate este tot cea depășită tehnologic.

                                Noul WRX sau noul STI 2015, ambele par mult mai interesante
                                Deja noul WRX are niște review-uri foarte bune.
                                dinoc
                                Senior Member
                                Last edited by dinoc; 05-03-14, 17:22.

                                Comment

                                Working...
                                X