Nelamurire kit xenon

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai si 5D cu xenon de fabrica nu are lupa. Vine doar cu spalator de faruri, varianta care nu este chiar imposibil sa instalat pe masina insa mai ieftin este sa iei capacele de spalator si sa le lipesti pe bara. Autoleveling este este frectie la picior de lemn, la civic face doar reglajul luminii in functie de incarcarea puntii spate, asta ca sa nu uiti sa reglezi farurile cand ai greutate in masina.
    Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
    Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

    ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
    ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

    Comment


    • Nu zic ca nu e asa, dar daca la organu' idiot i-i se pune pata ca nu ai lupa nu mai sta el la discutie ca nici la 5D nu e lupa, te-a ars si cum zicea si takeitblu te pune sa-l dai in judecata si sa te duci la RAR sa te verifice, iar in cazul nostru asta nu e o optiune.
      Intr-adevar, ideea cu lipit de niste capacele pe bara sa para spalatoare e buna, dar mai ramane partea cu lupa. Gasise un coleg niste faruri pt sedan cu lupa, dar probabil sunt chinezarii care nu stiu cum stau pe masina, plus ca s-ar putea sa arata a logan "tunat".

      Comment


      • Mda, unde gasesc niste capacele de lipit pe bara? Eu am venit cu o seara inainte de la Bucuresti, fix pe acelasi traseu, si tot o sa mai bat drumul asta... noaptea
        '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
        Fosta:
        '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
        Javascript motherfucker in Iasi?
        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

        Comment


        • Nu se poate asa ceva frate...este jepcarie pe fata...nu am mai auzit pana acum sa te opreasca pentru xenon...

          Daca ma opreste o sa-i spun ca am fost la RAR si cei de acolo au ras de mine si m-au trimis acasa...pe bune.

          Comment


          • Originally posted by takeitblu View Post
            Si sa stii ca nu a fost intimidare deloc. M-am luat la cearta cu el vreo 15 min. Sa imi arate legitimatie cum il cheama, el a zis ca scrie pe proces verbal, l-am pus sa scotoceasca in masina dupa legitimatie nu sa ma ia cu texte deastea, sa imi arate acte pt a actiona pe rata acelei localitati si la orele respective, a zis sa merg in tribunal si vor fi la dosar, ca de unde stie el daca is originalele sau nu, eu tot sustineam ca asa a venit masina din fabrica.....

            Raspuns final, asta e legea si o zi buna, mergi la masina ca iti iau si permisul

            Si ii zic pe ce baza sa imi iei si permisul, ca nu respectati indicatiile agentului.

            Am plecat cu un mare sa ma f......t pe tot neamul vostru de agenti

            Eu tot sunt curios ce a scris militianul in PV.
            Iar asta ca de unde sa stie daca sunt originale sau nu mi se pare de porc. Daca nu stie atunci de ce ti-a luat ? Eu l-as da in judecata. Se creeaza precedente periculoase. Nici daca iti pui cu autoleveling si spalator nu e o optiune pt. ca poate fi incadrata tot la modificari la sistemul de lumini si de altfel nu este specificat nicaieri ce fel de lumini are un autoturism. Asa ca arde-l pe taran si acuza-l de reavointa.
            KMR
            Super Moderator
            Last edited by KMR; 14-01-09, 21:03.
            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
            My cars:

            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

            Comment


            • Probabil ca a folosit sisteme de iluminare neomologate, asta daca avea 8 clase.

              Comment


              • Nu inteleg dilema... nu are cum sa fie sistem de iluminare neomologat!

                Nu s-a facut absolut nici o interventie asupra sistemului de iluminare al masini. Doar s-au inlocuit becurile originale cu unele compatibile.
                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                sigpic

                Comment


                • De putere chiar mai mica decat becurile cu halogen.
                  Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                  Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                  ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                  ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                  Comment


                  • Bun, si ce solutie propuneti in caz ca se pune la vreun militian pata pe tine?
                    OK, nu semenzi PV, contesti etc, dar tot iti ia certificatul.
                    Dai xenon jos, dai in judecata ca tu nu ai avut niciodata asa ceva, dar tot pierzi o groaza de timp si trebuie sa te duci si pe la RAR probabil ca sa confirme ca nu ai "instalatii", cozi, programari si timp in care nu ai dreptul sa circuli.

                    Comment


                    • In primul rand ca militianul trebuie sa-ti spuna de ce te-a oprit. Daca iti spune ca din cauza farurilor cred ca nu i-as da certificatul de inmatriculare. Si daca scrie in PV ca de-asta iti opreste certificatul inseamna ca e idiot pt ca poti contesta oricand. Daca iti ia certificatul pt. ca ai toba prea zgomotoasa? Sau claxonul i se pare lui ca nu este cel original? . Sau daca iti spune ca defectiuni la sistemul de franare sau directie?Nu e normal sa incurajam tupeul si nesimtirea.
                      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                      My cars:

                      '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                      Comment


                      • xenoane

                        Pot circula fara certificat 15 zile, timp in care tre sa remediez problema. Nu am vazut xenoane pe 5D, interesant ca nu are lupa. La CRV (al unui coleg de serviciu) are lupa, spalator tot ce trebuie din fabrica. Inca nu am fost la RAR, ca vreau sa ii intreb pe aia sa imi zica exact ce parametri trebuie indepliniti. Chiar daca ai spalator si astea sa nu zica ca astea de 6000k is prea albastre, sau nush ce unghi si bullshits.. Sa nu imi montez degeaba toate rahaturile si sa nu imi dea autorizatie RAR-ul.

                        Pana acum am vazut faruri misto intre 250$ - 400$ tot felul de angel eyes si leduri - cu lupa si sau fara auto-leveling.

                        Instalatia de spalat am vazut pret de 100-150 euro. De montat e lejer, trebuie gaurit doar spoilerul, dar dupa ce se monteaza nici nu se cunoaste. Spalatoare cu capace negre matuite, sau mergi si le vopsesti exact in culoarea masinii.

                        Legatura la spalatoare - accesate odata cu stergatoarele de parbriz, desi sunt locuri pt butoane in consola de pe portiera, nu stiu daca se gasesc butoane la honda sa il cuplezi separat (dar nu vad sensul, cand speli, speli tot).
                        Bogdan Savin, designer at Neogen
                        www.colegi.ro
                        ------------------------------------------------------
                        Honda Civic '08 4d 1.8 ES M/T Blue Neutron - B 39 SBL

                        Comment


                        • La 5D faza e asa: bidonul de lichid are 5 Lt la versiunea cu xenon stock; halogen - 3 Lt.
                          Ai 2 pompe -> una ptr faruri, una ptr parbriz.
                          Farurile se spala cand vrei sa speli si parbrizul, dar numai cand ai peste 3 litri in rezervor.
                          Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                          2 roti

                          Comment


                          • Angel eyes, spalatoare, etc sunt tot modificari ale sistemului deci nu vad nimic interesant in asta . Tot in afara legii esti ( daca te iei dupa militian ). Ce ti-a scris in PV?
                            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                            My cars:

                            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                            Comment


                            • Eu zic sa iti dai astea jos, sa iti pui becurile originale, ca oricum ti le-au dat cei de la Honda inapoi cand ti-au montat xenoanele, te duci la RAR iti iei certificatul inapoi si apoi iti pui xenoanele inapoi. O sa mai treaca ani cred pana o sa se mai gandeasca vreun cretin sa te opreasca pentru asta, sincer, eu nu am auzit pana acum de asa ceva, doar prin afara tarii stiu ca isi mai punea lumea intrebari insa la noi absolut nimic.
                              '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
                              Fosta:
                              '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
                              Javascript motherfucker in Iasi?
                              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

                              Comment


                              • Da, cred ca asa e cel mai bine/ieftin/rapid/lipsit de stres, iar in cazul in care iar dai peste vreun idiot ca asta (desi ar fi chiar culmea pt ca nici nu am mai auzit de asa ceva) faci aceeasi manevra din nou.

                                Comment

                                Working...
                                X