Vreau (orice) Civic - discutii, pareri, informatii pentru potentiali cumparatori

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pentru Foka.Am un Accord CU3 din 2009.In prezent are 78k km REALI.Are acea piele de la schimbator roasa de la 50k km de cand am luat-o.In cei 28 k km s-a ros si mai mult in mod foarte urat.De altfel s-a si rupt in unele locuri.La fel si volanul incepe sa arate urat datorita faptului ca pielea de pe el luceste si a inceput sa se cojeasca...Parerea mea sincera este ca aceste detalii nu ar trebui sa fie hotaratoare in alegerea masinii,fiindca la Honda pielea de la schimbator si volan este pur si simplu proasta.Asta comparativ cu VW pe care-l am si are km mai multi.Am echiparea elegance si masina a stat in garaj seminchis de noua.Bafta in alegere.

    Comment


    • @injector
      multumesc, bine de stiut
      "Ethics. That's always so inconvenient."
      Cal Lightman

      Comment


      • Gica contra!
        Originally posted by BlackMagic View Post
        Nu toata lumea care-si tine motorul curat are ceva de ascuns Eu nu suport sa-l vad murdar, prafuit, si sa am restul masinii curata. E ca si cand ascunzi praful sub pres, no offense.
        Esti cred ca printre 5% din proprietari care fac asta.

        Originally posted by BlackMagic View Post
        Stiu un CL7 SSE la nici 40k km revopsit integral pentru corectia micilor ciupituri, zgarieturi, etc., care e si tinut in garaj, fara swirls de la spaltorii, protejat cu extra strat ceramic peste vopseaua ceramica
        Aici procentul cred ca este subunitar.
        The things you are scared of, are usually the most worth while...
        If you wanna FLY, at least FLY BLACKsigpic ->

        Comment


        • Originally posted by Corbu' View Post
          Gica contra!

          Esti cred ca printre 5% din proprietari care fac asta.
          Tot ce se poate

          Originally posted by Corbu' View Post
          Aici procentul cred ca este subunitar.
          As indrazni sa speculez ca e unic, chiar )
          -------------------
          There is no point of having if you can't share.

          Comment


          • Buna ziua! Am renuntat, la Accord, nu ne-am inteles cu pretul, acum am vazut ca a aparut un Civic de vanzare, in poze arata bine masina, daca o cunoasteti ati fi de mare ajutor:http://olx.ro/oferta/honda-civic-200...d_at=216834807. Vreau sa vin sa o vad luni.

            Comment


            • Proprietarul pare sa nu stie cum se reseteaza sistemul de avertizare pana de cauciuc.

              Comment


              • Plusuri :

                - A lăsat nr de înmatriculare la vedere (o poți verifica la casco)
                - anunțul nu conține exagerări (pare onest)
                - este în București => verificare completă Asko și stai liniștit.

                Minusuri :

                - prețul?!
                - cutia automată (ține de gusturi)

                Dacă într-adevăr stă în sectorul 6 înseamnă că suntem vecini dar nu am văzut mașina niciodată.
                Ex: Honda Civic 1.8 i-VTEC

                Comment


                • AT pe acel motor înseamă ca este foarte lenta. Are punte spate semi independenta, pe drum cu denivelări o sa îți dai seama de ce nu vrei asa ceva. Dacă aveai în vedere Accord atunci ramai pe el, este peste Civic, are suspensie double wishbone (mai bun de atât nu găsești). Și recomand un motor din seria K (cele mai bune motoare Honda) pe care le găsești pe CL (k20, k24) sau pe CU (k24, cel de 2.0 este din seria R sub K), sau pe Civic-urile Type-R)

                  Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

                  Comment


                  • Pretul pt Civic e unul corect pentru o masina care nu e de samsar.
                    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                    sigpic

                    Comment


                    • Daca oricum esti aproape de Ungaria, de ce nu arunci o privire si acolo? http://www.hasznaltauto.hu/talalatil...1RQ46UFF/page1

                      Comment


                      • Originally posted by ticker View Post
                        Pretul pt Civic e unul corect pentru o masina care nu e de samsar.
                        Care credeti ca este pretul corect al masinii? Multumesc!

                        Comment


                        • Depinde de nr de kilometri, cat de intretinuta e si cum a avut grija de ea propietarul.
                          Samsarii scad artificial pretul sub 8000 aducand masini lovite sau cu km dati inapoi.
                          Eu m-am invatat minte sa iau doar de la propietar.
                          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Foka View Post
                            Buna ziua! Am renuntat, la Accord, nu ne-am inteles cu pretul, acum am vazut ca a aparut un Civic de vanzare, in poze arata bine masina, daca o cunoasteti ati fi de mare ajutor:http://olx.ro/oferta/honda-civic-200...d_at=216834807. Vreau sa vin sa o vad luni.
                            Nu cunosc masina, dar atat iti zic: nununu! Daca vrei detalii, le dau numai pe privat ca-mi urc in cap pre multi aici.

                            Ps.: sa-ti dea Dumnezeu sanatate Dragos(tane), ca tot ce mi-ai zis cu buna dreptate mi-ai zis!

                            Comment


                            • Spune-ne și nouă. Credeam că treaba asta cu sfaturile merge în ambele sensuri.
                              Ex: Honda Civic 1.8 i-VTEC

                              Comment


                              • Nu. Ar putea iesi o discutie interminabila care nu-si are rostul. Imi pare foarte rau ca te dezamagesc in felul asta!

                                Comment

                                Working...
                                X