Zgarieturi Geam si Consola Centrala

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    cica exista un polish de plastic...in special pentru farurile cu geam de plastic care se matuiesc/zgarie in timp...
    poate cu ala...dar o sa fie destul de dificil de lucrat, doar sa scoti ceasurile...
    nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

    Comment


    • #17
      ALOOOOOOOOOOO

      Sa nu incerci cu smirghel ca am glumit :lol: :lol:

      Acum serios ... stiu ca exista niste substante pentru ecrane de plastic (daca stiti folosesc cei de la Swatch cand polisheaza ceasul .. ma rog .. cadranul).
      Totusi imi e teama ca s-ar putea sa se duca din stratul ala anti reflex

      LE: Sunt usor de scos
      ex-FN2 owner
      Loved it every second!

      Comment


      • #18
        Măi de ce strat protector UV vorbești? Este pus să nu se bronzeze ceasurile de la soarele care conduce mașina sau cum?

        Vă zic că nici la Accord nu e mai breaz plasticul de acoperă cesurile. Eu am reușit să-l zgârii cu un prosop de hârtie (dintr-ăla de se vinde la sul ca hârtia igenică). Avea niște urme de ”dește” și am dat cu ăla pe uscat... au apărut microzgârieturi instantaneu.

        Cred că plasticul ăla nu trebuie atins! Poate scrie și în manual dar nu am găsit io :twisted:
        Honda Accord 2.0, Elegance, Blueish Silver

        Comment


        • #19
          My mistake
          Am modificat
          ex-FN2 owner
          Loved it every second!

          Comment


          • #20
            eu am o carpa super moala din piele de caprioara. la spalatorie le dau intotdeauna carpa cand e de curatat interiorul. a fost nevoie de o singura stergere de praf cu uneltele lor si m-am ales cu niste super zgarieturi.

            asta e, nu prea avem ce face.
            honda civic 5d 1.8 champagne silver, senzori parcare

            sibiu SB-11-WAW

            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/vladone/

            Comment


            • #21
              Am si eu o intrebare: voi ce Civic aveti: HB sau Sedan? E valabila si la Sedan faza cu zgarieturile pe ecranul de plastic?
              "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

              '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

              Comment


              • #22
                Originally posted by octi_b
                Am si eu o intrebare: voi ce Civic aveti: HB sau Sedan? E valabila si la Sedan faza cu zgarieturile pe ecranul de plastic?
                Da e foarte sensibil geamul ala protector asa ceva mai rar. Si daca dai cu servetel de hartie imediat iti apar zgarieturile.

                Fanatic - ai reusit cu ceva substanta sa ameliorezi situatia sau nu am inteles eu bine.
                Honda Civic 1.8i Sport an 2007

                Comment


                • #23
                  Eu am incercat sa ii pun folie si nu am reusit
                  ex-FN2 owner
                  Loved it every second!

                  Comment


                  • #24
                    Si eu am uitat sa le zic celor de la spalatorie sa nu se atinga de geam si l-au zgariat rau de tot.
                    Am incercat cu mai multe solutii pentru plastic si s-au dus toate proprietatile geamului .
                    Asa ca pana la urma l-am shimbat de un an si il curat cu un material care este folosit la curatarea ochelarilor si de atunci nu mai am nici o problema.
                    Cand il stergi sa nu apesi doar iei praful de pe el.
                    Civic Boy

                    Comment


                    • #25
                      Cat a costat ecranul nou?
                      ex-FN2 owner
                      Loved it every second!

                      Comment


                      • #26
                        Am mai zis eu pe undeva pe forum: se curata super bine cu Pronto Pamatuf. Garantat nu mai apar zgarieturi, plus ca e super comod de sters praful prin toata masina.
                        Civic K20 Black Pearl
                        Stage 1: <Eibach><Skunk2><Injen><Invidia><OMP><Ferodo><Tarox><O∙z><Recaro>
                        Stage 2: <Skunk2><Gruppe-M><Toda><Tarox><HKS><O∙z><Recaro>

                        CRX delSol ESi Black
                        <Eibach><Aeroworks><Injen><Invidia><Ferodo><sparco>

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by adryan_at
                          Si eu am uitat sa le zic celor de la spalatorie sa nu se atinga de geam si l-au zgariat rau de tot.
                          Am incercat cu mai multe solutii pentru plastic si s-au dus toate proprietatile geamului .
                          Asa ca pana la urma l-am shimbat de un an si il curat cu un material care este folosit la curatarea ochelarilor si de atunci nu mai am nici o problema.
                          Cand il stergi sa nu apesi doar iei praful de pe el.
                          Chiar cat a fost inlocuirea geamului?
                          Honda Civic 1.8i Sport an 2007

                          Comment


                          • #28
                            galileo... asta vreau si eu... un pamatuf Pronto, numai ca de-al dracului nu gasesc nici in Cora (Lujerului) nici in Carrefour (Militari). Stie cineva de unde sa iau? Help!!! ops:
                            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              domnilor,eu o sterg prsonal cu piele de caprioara si nu are nici o zgarietura.de ce nu incercati?
                              Honda accord tourer 2.0 i vtec

                              Comment


                              • #30
                                Din cate imi aduc aminte parca am dat in jur de 450 ron pentru plasticul din fata turometrului.
                                Am vrut sa il comand si pe ce cel de langa el dar nu era foarte zgariat.
                                Pretul era in jur de 100 euro.
                                Civic Boy

                                Comment

                                Working...
                                X