Noul Civic Sedan (model European) 2016- speculatii

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Păi ăla e mai prost. Probabil d-aia a făcut cineva presupunerea asta. Nu știi că toți nepricepuții se bagă la d-astea și le postează ?
    Ce e mai funny este că softul e făcut de ăia de la Hondata Cam proști )))
    KMR
    Super Moderator
    Last edited by KMR; 18-02-17, 15:28.
    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
    My cars:

    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

    Comment


    • Originally posted by M4R1U5 View Post
      Pai si de unde stiti ca softul ala nu are toate ajustarile astea. In video omul spune de varianta softului pt +6psi nu ca softul creste doar presiunea cu 6psi.
      Posibil sa le aiba. Nu m-am legat de soft, ci am dat un reply mesajului postat de domnul Delphi. Insa pe forum se citeste in diagonala.

      Originally posted by Delphi View Post
      Un filmulet interesant, in care folosind Hondata FlashPro, se creste boost-ul cu 6 psi si un Civic 1.5T sedan CVT este dus de la 176 CP si 220 Nm la 215 CP si 326 Nm:
      Acum legat de filmuletul postat, baietii aia de la Hondata fac reclama la FlashPro (interfata care citeste ecu) si nimic mai mult. Nu iti ofera niciun detaliu tehnic despre mapele modificate. Pe site o sa vezi ca nu comercializeaza software, ci doar aceste interfete. Calibrarile le poti face singur singur si iti asumi eventualele riscuri la care supui motorul sau apelezi la un tuner specializat pe motorizari honda. Eventual vei gasi la instalarea software-ului FlashPro Manager un base map de unde poti sa incepi sa faci modificari.
      Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
      Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

      ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
      ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

      Comment


      • Au mai multe hărți ce se livrează odatâ cu Flashpro https://www.hondata.com/flashpro-2016-civic
        Iar băiatul ăla din clip mergea cu unul din astea
        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
        My cars:

        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

        Comment


        • Au mai multe harti, iar partea interesanta este ca poti sa si modifici acele harti, sau sa-ti creezi propriile tale harti, fara sa fie nevoie de un tuner (daca te pricepi, bineinteles). Se pare ca de fapt ar costa 690 $, nu 800 $ cum am spus mai sus.

          Se pare ca asa ceva a mai facut si Ktuner, dar se pare ca nu e chiar la nivelul lui Hondata, si aici nu pot fi modificate hartile decat de un tuner.
          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

          Comment


          • Ceva mai multe detalii despre Hondata FlashPro: http://www.civicx.com/threads/my-fla...h-oem-ic.7279/
            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

            Comment


            • 0-100 km/h sub 6 secunde suna bine de tot. Pacat ca acest Sedan si-a mai pierdut din agilitate, fata de predecesoarele.

              Comment


              • Cum adica? Adica sunt sedanurile noastre mai agile decat asta?
                "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                Comment


                • Da. Chiar daca rigiditatea caroseriei este mai mica decat la 10th gen.

                  Comment


                  • De unde stii ca e mai putin agila? Tooate informatiile si testele facute pe la altii spun ca masina e mult mai spotiva.
                    Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                    Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                    ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                    Comment


                    • Sportivitatea nu are nimic in comun cu maniabilitatea unui autoturism. De fapt, nici nu stiu ce inseamna o masina sportiva, exceptand un motor mai puternic. Probabil ca la asta s-au referit cei care au testat masina. Jurnalisti umili...

                      Comment


                      • Ok, atunci la ce ne referim cand vorbim de agilitate? Eu cand ma gandesc la agilitate, ma gandesc cat de usor imi este sa asez masina unde vreau eu pe o sosea virajata.

                        Si sportivitatea dpmdv este mai degraba despre manevrabilitate decat despre putere. Mie unul, un suzuki swift sport mi se pare mult mai sportiv decat un accord CU2, chit ca are 136cp, fata de 201cp.
                        Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                        Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                        ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                        Comment


                        • O masina cu multi cai nu înseamnă neapărat o masina sportivă.

                          Comment


                          • Oare la cat va ajunge un sedan cu motorul de 1,5 si CVT?
                            Sunt sanse de programul rabla anul acesta?

                            Comment


                            • In postul 261 de pe pagina 18 vei gasi un pdf cu preturile. 1.5 CVT 24.300e sau 25.700e in functie de echipare. Pret cu tot cu TVA. Eu cred ca se poate cu rabla de anul asta, nu vad de ce nu.
                              Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                              Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                              ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                              Comment


                              • Mersi. Cam maricel pretul.

                                Comment

                                Working...
                                X