Noul Civic Sedan (model European) 2016- speculatii

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bogdan77 View Post
    https://www.autovit.ro/anunt/honda-c...tml#ac75979c9c

    Preturile sunt foarte bune dar echiparile fixe te obliga la optiuni pe care nu le doresti. Full LED vine doar cu trapa, spre exemplu. In fine, poti sa treci peste asta dar am gasit o mare problema. Garda la sol la 5D este 110 si la 4D 124. Ori este o greseala la brosura ori chiar asa este setata suspensia. Nu mi se pare ok pentru drumurile noastre. Generatia actuala are 140 garda la sol.
    La 4D este sigur 135 mm. La 5D este 110. Si mie mi se pare putin:
    Originally posted by Delphi View Post
    @kawamoto: ce inseamna "Bodenfreiheit"? Garda la sol?

    LE: da, asta inseamna. 11 cm. e cam putin, zic eu. La sedan e 13.5 cm.
    @botz: stai putin, sa vedem preturile pe site si dupa aia zicem "hop". Da, preturile alea de pe autovit sunt chiar foarte ok.
    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

    Comment


    • Dragi hondari,

      Daca mergeti la showroom Asko veti vedea preturile de lansare si echiparile la fiecare versiune. Sunt cele de pe Autovit si sunt super-mega-corecte pentru ce dotari ofera. Dar ce ne facem cu garda la sol, am cautat si pe brosurile din afara si peste tot vad 110 / 120 mm. Sper totusi sa fie o greseala, nu poti merge cu 110mm pe drumurile noastre. #duamneajuta

      Nivelurile de echipare sunt diferite la fiecare caroserie. La hatch poti lua full LED la nivelul 2 de echipare, deci nu te obliga la piele sau trapa. La sedan, daca alegi full LED mergi la Executive si iei si piele si trapa. Daca vrei monitorizare unghi mort, obligatoriu piele si trapa la ambele caroserii.

      PS. pozele de pe Autovit sunt facute la sesiunea interna a dealerilor. Masinile au plecat deja din tara, deci nu aveti in showroom expus niciun model X.

      Comment


      • Da, e nasol. Piele nu vreau, dupa LED nu ma innebunesc deloc (xenonul e foarte ok), trapa mi-ar placea (dar nu e un capat de tara), iar monitorizarea unghiului mort ar fi grozava.
        "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
        "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

        Comment


        • Prețurile foarte bune intr-adevăr, cam aceleași peturi ca si civic 9g, mult mai mici decât in alte tari din Europa...
          2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
          Ex:
          2014 Honda Civic Executive
          2011 Honda Civic GT

          Comment


          • Originally posted by Delphi View Post
            [...] dupa LED nu ma innebunesc deloc (xenonul e foarte ok) [...]
            Pai daca nu ma insel... nu alegi intre Xenon si LED .. ci intre bec normal si LED.

            Sent from my SM-G920F using Tapatalk
            BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

            Comment


            • Salut
              Saptamana trecuta am primit mail de la Casa Auto Iasi...daca vreau sa vad si sa testez noua Honda civic sedan. Drept urmare, m-am programat , si astazi la 11 am fost sa vad si sa conduc minunea. Era aceeeasi versiune ca cea din pozele de pe paginile anterioare din acest topic : Honda Civic sedan Executive , cea mai cea....
              COncluzii: fata de Honda mea (Civic sedan ES 2015) e alta masina. Mai mare, mai inchegata, materiale mai bune la interior. Spatiu pasageri spate incomparabil mai mare Usa nu se mai umfla cand se inchide geamul , antifonarea e putin mai buna (nu grozava) - la 130 cat am reusit sa-i dau, se aude mai putin zgomot de afara, dar nu cu mult. Volanul putin mai mare, directia mai ferma, franele raspund mult mai bine. Motorul foarte fain....trage mai bine, asta-i clar. Chiar te infunda in scaun. Nu am depistat lagul ala de care se vorbea....E mai bine antifonat decat 1.8 - l meu, deci sunetul nu e asa "sportiv" , chiar si la 5000 ture. Modelul testat are 10 difuzoare (unul in mijlocul bordului , si subwoofer spate , intre cele 2 difuzoare). Scaunele foarte confortabile, mai bine profilate. Pozitia la volan e mai joasa fata de modelul anterior. Displayul central arata bine, era clar. Nu am apucat sa il butonez. Altceva...nu situ ce sa mai spun, Drive-ul a fost destul de scurt.
              Atasez si lista de preturi si dotari, data de Casa Auto Iasi:honda civic sedan 2017 lista preturi si dotari.pdf

              Comment


              • sorry, bad post.

                Comment


                • Super preturile (daca raman asa)!

                  Comment


                  • Nota la preturile de mai sus: Desi se specifica faptul ca ele contin TVA, nu este asa.
                    Si eu am ramas mirat de preturi si cand am intrebat mi s-a spus ca e gresita mentiunea "Tva inclus"

                    Comment


                    • Eram convins in privinta TVA-ului...

                      Comment


                      • Honda - The Power of Dreams

                        Comment


                        • preturi

                          Eu cred ca astea sunt preturile, cu TVA inclus. L-am intrebat pe tipul care a fost cu mine in test drive, si el a spus ca varianta pe care o conduceam era aia mai scumpa, de 26000 euro...
                          Pe Autovit, cei de la Asko spun, sa fie mai clar: "Preturi incepand de la 17.956 EURO + TVA pentru Civic Sedan 1.5 MT", adica 21367 EURO.
                          Pretul celor de la Casa Auto Iasi, ar fi 20.800, cu TVA inclus.

                          Comment


                          • Invitație de la Casa Auto am primit și eu dar nu m-am dus la test ca sa nu ma enervez.
                            Versiunea de 1.5 echipata bine ( aia de 1 litru e o glumă proastă) vad că se duce spre prețul unei Mazda 6.
                            Adio și n-am cuvinte.

                            Comment


                            • Eu tot pe tipul cu care am fost in test drive l-am intrebat si mi-a spus ca preturile nu contin TVA...

                              Comment


                              • Originally posted by rem View Post
                                Eu cred ca astea sunt preturile, cu TVA inclus. L-am intrebat pe tipul care a fost cu mine in test drive, si el a spus ca varianta pe care o conduceam era aia mai scumpa, de 26000 euro...
                                Si eu cred ca astea sunt preturile cu TVA, numai ca pentru culorile metalizate si perlate se mai adauga 468 Euro.
                                "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                                Comment

                                Working...
                                X