Official CL7/CL9 member's journal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Official CL7/CL9 member's journal

    Aici va posta fiecare 3/4/5 poze cu Accord'ul CL7/CL9 proprietate personala + lista de modificari. Spor




    model: http://www.ddss.ro/forum/showthread.php?t=23

    Edit by Cryo: Lista de modificari e optionala, ramane la latitudinea fiecaruia ce anume vrea sa faca public.
    Last edited by cryo; 24-02-10, 09:06.
    The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



    DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

  • #2
    E CN 1 si stiu ca pentru o parte din voi e o blasfemie dar eu totusi voi pune cateva poze. Sunt facute in Septembrie 2009 cand a implinit 100.000 km. Tot cam atunci a primit si un kit de suspensie Honda OEM, jante 17 de la SSE, discuri de frana EBC Turbo Groove si placute Green Stuff.
    Pot sa va spun ca ma simt excelent in masina asta desi am condus si am avut multe alte masini pana acum. Cu toate ca a primit revizii la 10 mii sau chiar mai des a mai facut si fitze(becuri multe, ambreiaj, caseta directie) dar ar fi fost chiar plictiseala fara toate astea
    In schimb nu are greierasi, totul e perfect functional, motorul merge la fel ca in prima zi sau chiar mai bine . Ar mai fi multe de spus dar poate ma incumet la un moment dat sa-ifac un topic la My Accord. Chiar merita.

    L.E. Mi-am dat seama prea tarziu ca trebuia sa postez la member's journal. Rog un moderator sa mute post-ul meu nu de alta dar cu pozele astea in jur puse de Achim nu se mai uita nimeni la a mea
    Sorin
    Senior Member
    Last edited by Sorin; 24-02-10, 07:50.
    '05 S2000
    '05 Accord LS i-CTDI
    '08 Lexus RX 400h

    Comment


    • #3
      2006 Accord CL7, initial "Kobe Tai", mai nou "Zero"
      75.000 km si inca ma mai face sa ranjesc sau sa ma uit peste umar dupa ce o "parasesc".





      Mods:
      Injen CAI
      Comptech Short shifter + Skunk2 weighted knob
      Xenon + LED
      Jante Kei Racing Force 10 7x17" cu gume Falken FK452 225/45/R17
      Jante vechi: Borbet XL Design Schwartz 7.5x17" cu gume Goodyear Eagle F1 225/45/R17
      Ducktail OEM replica
      XCarLink USB adapter

      Planuri:
      Coilovers (probabil KW)
      Discuri EBC TurboGroove cu furtunase Goodridge
      Grila OEM Euro-R (o caruta de bani, dar frumoasa in draci)
      Last edited by cryo; 24-02-10, 09:20.
      2006 Accord CL7 2.0 MT

      Comment


      • #4
        Foarte frumos baieti! Felicitari! Eu mai astept un an sa ma apuc de ea! Sa ies din garantie! Nu stiu exact ce pot eu sa fac la diesel... dar contez pe parerea pasionatilor de pe forum!
        Ce este TOTUL? Nimic... Dar NIMICUL?... Totul este!... Pentru ca din Nimic se naste Totul!...
        ... mi s-a parut interesant, d-aia am si scris-o aici...

        www.astrocafe.ro! Aruncati o privire acolo! S-ar putea sa va inspire!

        Comment


        • #5
          Originally posted by Sorin View Post
          E CN 1 si stiu ca pentru o parte din voi e o blasfemie dar eu totusi voi pune cateva poze. Sunt facute in Septembrie 2009 cand a implinit 100.000 km ...
          Apropo de kilometraj, eu fac colectie. Mai jos doua de la vechea masina si unul de la Accord.
          Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

          Comment


          • #6
            Mods:
            -Ducktail OEM replica;
            -H&R springs;
            -Jante: Mak Extra Light Racing-Ice Black, 7X17'', ET 45. Anvelope: Vredestein Ultrac Cento 215/45 R 17'';
            -K&N air filter.
            tibi savoiu
            Senior Member
            Last edited by tibi savoiu; 20-03-10, 15:52.
            Honda Accord, 2007, 2.0 M/T-155CP, Royal Blue Pearl

            Comment


            • #7
              nice... mi se pare mie, sau "ducktail-ul" e din ala ingust, flexibil, tip M3?
              2006 Accord CL7 2.0 MT

              Comment


              • #8
                thanks!, asa e...,ai ghicit...!



                -am uitat ceva la mods: HID 6000k. (am vrut sa completez ulterior,dar nu mai am optiune de "edit" la postul cu pozele...)
                tibi savoiu
                Senior Member
                Last edited by tibi savoiu; 21-03-10, 23:33.
                Honda Accord, 2007, 2.0 M/T-155CP, Royal Blue Pearl

                Comment

                Working...
                X