A schimbat cineva bucse and stuff la Accord 2009?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A schimbat cineva bucse and stuff la Accord 2009?

    Accordul meu (martie 2009) a trecut de 100.000 km si a devenit cam zgomotos, mai ales ca in ultima vreme asfaltul prin Bucuresti este jalnic.
    Pe drum bun, totul merge perfect, insa la gropi, guri de canal si linii de tramvai.... devine migalos. Merg mai incet pe drum prost, insa nu-mi place cum se aude, mai ales cand imi aduc aminte cum se comporta la inceput.
    Cauze, solutii?

  • #2
    Eu le-am schimbat la a mea, 2007 - 110 k. Nu am sesizat la mers, la service insa mi-au spus ca sunt crapate si ca masina o sa devina zgomotoasa in cateva mii de km. Probabil ca ale tale s-au rupt deja.

    Comment


    • #3
      Imi poti spune ce a implicat asta? Stat in service, costuri...tks.

      Comment


      • #4
        Cred ca 1-2 ore am stat, ceva de genul. De pret insa nu-mi amintesc neam, desi se intampla in primavara.

        Comment


        • #5
          Daca nu iti amintesti, probabil ca nu a fost traumatizant

          Comment


          • #6
            Sau sunt traumatizat eu de felul meu si asa ca nu a mai contat. Tin minte ca am platit vreo 2200-2500 parca, dar pe langa astea am mai avut placute fata/spate , si lucrarile de revizie, ulei si filtre. Si nu m-am uitat cat au fost bucsele.

            Comment


            • #7
              Ok, inteles. Revizia mare + placute de frana face pe putin jumatate din suma. Citisem pe un post similar o valoare pe la 1000 EUR, dar tind sa cred ca omul schimbase mai multe pe sub masina.

              Comment


              • #8
                La a mea (CL7) bucsile barei stabilizatoare spate au fost 22 de lei bucata. Asko. Dureaza ceva peste jumatate de ora.
                "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

                Comment


                • #9
                  Prin urmare, se impune o vizita la service pentru o evaluare.

                  Comment


                  • #10
                    Am schimbat si eu bucsi la bascula inferioara fata, bara stabilizatoare fata si ceva pe spate
                    Bucsile au fost febest, manopera cam 200 de lei, daca tin bine minte

                    Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
                    EX. Accord '05 CL9 Satin Silver
                    Del Sol '94 ESI
                    CIVIC X 1.5 Sport Plus CVT
                    BMW Z4 '03 Titan Silver

                    Comment


                    • #11
                      Si se comporta mai bine masina acum?

                      Comment


                      • #12
                        Daca iei in calcul lipsa troncanitului ... dap se comporta mai bine
                        EX. Accord '05 CL9 Satin Silver
                        Del Sol '94 ESI
                        CIVIC X 1.5 Sport Plus CVT
                        BMW Z4 '03 Titan Silver

                        Comment

                        Working...
                        X