Vreau Accord - discutii, pareri, informatii pentru potentiali cumparatori

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Taxa nu mai e de ani buni. E in vigoare insa TIMBRUL DE MEDIU.

    Comment


    • La ce te referi prin "rugina pe dedesupt". Rugina superficiala au toate(masinile din Romania, probabil). Rugina in profunzime nu ar avea voie sa apara.

      Poate mai sunt si masini cu timbrul platit, cum e a mea, chiar daca e din 2006.
      Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
      Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
      ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

      Comment


      • @CatalinP acum 1 sapt (aprox.) parca s-a anulat si acea taxa? sau despre ce era vorba?
        '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
        Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

        Comment


        • Daca si cu parca... Toate discutiile sunt despre taxa de poluare si taxa de mediu, adica vechile taxe, ce vor fi restituite in transe, timp de 5 ani de zile.

          Acest lucru nu are legatura cu TIMBRUL DE MEDIU, ce se va plati in continuare la orice autoturism ce nu are acest TIMBRU deja platit, respectiv vechile taxe, eventual nerestituite.
          CatalinP
          Senior Member
          Last edited by CatalinP; 01-09-15, 18:21.

          Comment


          • am inteles, thanks.
            '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
            Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

            Comment


            • .

              Originally posted by dragostan View Post
              La ce te referi prin "rugina pe dedesupt". Rugina superficiala au toate(masinile din Romania, probabil). Rugina in profunzime nu ar avea voie sa apara.

              Poate mai sunt si masini cu timbrul platit, cum e a mea, chiar daca e din 2006.
              Te asigur ca asta era rugina profunda:d
              am o honda civic din 1996 si e bucatarie pe dedesubt pe langa ce avea aceasta...
              Pana la urma ma poate sfatui cineva la ce anume sa ma uit totusi e vorba de o masina mai veche.
              E nemaipomenit cum merge un acord,clar eclipseaza civicul 5d cel putin...
              skara0
              Senior Member
              Last edited by skara0; 01-09-15, 21:54.
              Always aiming for the "Honda" percent
              http://www.hondafan.ro/forum/album.php?albumid=461

              Comment


              • Pai din start iti zic ca nu are VSA pana la facelift si probabil lipsesc unele dotari.
                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                sigpic

                Comment


                • Daca este executive are VSA. Parca si la echiparea Sport era, dar nu bag mana in foc. La facelift a devenit standard pe toate echiparile.
                  Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                  Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                  ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                  Comment


                  • de asta ce ziceti?

                    http://olx.ro/oferta/honda-accord-2-...tml#46d5010980

                    ma tot bate gandul si pe mine sau dau CL7-le pentru un 2.4 ...
                    The Only Easy Day Was Yesterday

                    Comment


                    • Dupa mine, merita vazuta. Interiorul pare ingrijit si curat si totodata pare si pielea tratata.
                      Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                      Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                      Comment


                      • Prețul e bun, parcă prea bun, dar anunțul pare ok de cum e formulat. N-ar strica o privire mai de aproape.
                        -------------------
                        There is no point of having if you can't share.

                        Comment


                        • de asta zic si eu, parca prea bun pretul.
                          desi cumva pare mai normal ca cea cu motr de 2.4 sa fie mai ieftin decat cea cu 2.0, fiind vb de impozit mai mare, RCA mare, consum mare...
                          doar cine a avut honda sau are ar da poate mai mult pe cea de 2.4
                          mai am si optiunea de 2.2 diesel de la un cunoscut, in caz ca se hotaraste sa o vanda.
                          eu avnd diesel inainte, 7-8 ani, nu as zice nu dar nu stiu cum e la honda...
                          ati da benzina pe diesel, fie ea 2.0 sau 2.4?
                          The Only Easy Day Was Yesterday

                          Comment


                          • Daca vrei sa freci diesel-ul in oras cu cutie manuala ia-ti gandul.
                            Daca vrei prin Bucuresti te invit cu a mea la un drive-test. In schimb in afara orasului...e de vis. Consum mic, depasiri linistite in acord cu sunetul motorului si al turbinei (care e in spatele motorului, deci se aude binisor si placut in habitaclu).
                            Eu as da diesel-ul meu, doar pe un 2.4 daca ar scadea numarul de km din vacante.
                            Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                            Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                            Comment


                            • eu mai mult merg in Bucuresti, cam 70-75% din timp.
                              inca nu stiu exact ce e cu mine
                              am 2.0 si sunt multumit, ma bate gandul la un 2.4 numai prin faptul ca se poate face chiptunning la el, eu avand si la skoda mea diesel si am fost super multumit
                              probabil merg sa vad si cea de 2.4 din anunt si poate si cea a lui geoars si ma voi hotari intr-un final.
                              merci de info!
                              The Only Easy Day Was Yesterday

                              Comment


                              • Originally posted by sandreiutz View Post
                                ati da benzina pe diesel, fie ea 2.0 sau 2.4?
                                Da, daca as avea teren arabil.

                                referitor la anunt, m-as mira sa aiba taxa platita.

                                Comment

                                Working...
                                X