Vreau Accord - discutii, pareri, informatii pentru potentiali cumparatori

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si eu am ascuns numerele de inmatriculare cand am vandut masini, mi se pare normal lucrul asta. Nu inteleg la ce ajuta sa fie vazut
    Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
    Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
    ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

    Comment


    • Ascunsul numerelor nu inseamna mare lucru, poate vrea omul o tranzactie privata, nu sa stie toti vecinii lui ca-si vinde masina.
      Intamplarea face ca il cunosc si pe cel care a postat anuntul si este de incredere, hondar pasionat, avea si cont aici pe forum mai demult, vorbiti cu el

      Comment


      • Era trecut numarul de km in anuntul de pe autovit.
        https://www.autovit.ro/anunt/honda-a...tml#84b0aeb7c3
        ex '92 Civic VTi EG6 & ex '97 Prelude BB9 & ex '05 Civic Sport EP2
        '08 Accord Type S CL9 & '97 Prelude BB9

        Comment


        • Salut. Aceasta masina are istoric pe aici? Vad ca are stiker cu forumul. Multumesc mult.

          https://www.olx.ro/oferta/honda-acco...tml#4ae7f111cc

          Comment


          • Da, era masina lui ady_uaic

            Comment


            • Pacat ca a ajuns la un samsar habarnist. (Distronic, K&M 15-18 cai in plus, etc).

              Comment


              • Mie imi pare rau ca nu a ajuns la mine. (nu s-au asezat astrele...)
                Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                Comment


                • iar a aparut la vanzare? )
                  '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                  Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                  Comment


                  • Daca e cea din postul #1623 (nu pot sa vad link-ul, ca un habarnist a banat juma' de internet la mine la birou), probabil ca da....
                    Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                    Comment


                    • era mai mult retoric Wagner, e sigur CU2-ul meu, ca nu cred ca-si pun multi stickerele cu TypeAccord.co.uk sau hondafan jos pe praguri )
                      '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                      Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                      Comment


                      • Cer un mic ajutor, am facut un raport dupa vin (autoDna.ro) la un accord 2013 executive(autoGeist) si mi-a aratat ca a avut in august 2017 reparatii de aproximativ 13-14 mii roni. Ar putea fi ceva grav, merita sa fac drumul pana acolo sa o testez. Merci mult
                        scher
                        Junior Member
                        Last edited by scher; 03-04-18, 09:42.

                        Comment


                        • Rapoartele astea nu-s tot timpul ce trebuie. Exemplu: am facut o data de curiozitate la o masina pe care o am de noua. Stiu exact ce si cum a fost reparat. Imi apareau daune in ani in care nu am avut si ce mi-a sarit in ochi, una de o suma colosala, ce cu siguranta nu am avut-o. Am copiii dupa toate dosarele de Casco deschise si stiu valorile. Deci, acuratete indoielnica.
                          Acum, revenind la acest Accord. Reparatii de 3000 EUR pot insemna multe. O portiera lovita si revopsita pot ajunge la 1600 EUR. Un far, spoiler si evenetual radiator schimbat sare de 2500 EUR. Deci nimic pana acum grav. Pacat ca nu iti va spune nimeni exact ce a avut. Trebuie sa ai un ochi foarte bun si priceput.
                          Totusi sunt sigur ca poti gasi ceva din 2009-2010 intretinut si cu istoric clar. Ce am invatat de la Honde este ca daca ai una cu istoric clar si intretinuta de un pasionat, valoreaza mult mai mult decat orice diferenta de vechime sau chiar dotari.
                          '09 Honda Accord CU2 Type S A/T
                          ex. '10 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC M/T
                          ex. '09 Honda Accord CU1 Exec A/T

                          Comment


                          • Originally posted by T-Bone View Post
                            Rapoartele astea nu-s tot timpul ce trebuie. Exemplu: am facut o data de curiozitate la o masina pe care o am de noua. Stiu exact ce si cum a fost reparat. Imi apareau daune in ani in care nu am avut si ce mi-a sarit in ochi, una de o suma colosala, ce cu siguranta nu am avut-o. Am copiii dupa toate dosarele de Casco deschise si stiu valorile. Deci, acuratete indoielnica.
                            Acum, revenind la acest Accord. Reparatii de 3000 EUR pot insemna multe. O portiera lovita si revopsita pot ajunge la 1600 EUR. Un far, spoiler si evenetual radiator schimbat sare de 2500 EUR. Deci nimic pana acum grav. Pacat ca nu iti va spune nimeni exact ce a avut. Trebuie sa ai un ochi foarte bun si priceput.
                            Totusi sunt sigur ca poti gasi ceva din 2009-2010 intretinut si cu istoric clar. Ce am invatat de la Honde este ca daca ai una cu istoric clar si intretinuta de un pasionat, valoreaza mult mai mult decat orice diferenta de vechime sau chiar dotari.
                            Merci mult, complicata alegere, vreau maine sa merg sa o vad, dar am dubii

                            Comment


                            • Daca nu e mare efortul, mergi sa o vezi. Nu pierzi decat timp si bani pe transport. Dar sa nu te lasi furat de masina. Pleaca cu ideea ca banuiesti cate ceva si trebuie sa le descoperi. Iar orice explicatie ciudata din partea celui care o vinde e un semnal de alarma. Daca sunt prea multe... walk away. Ca masini sunt peste tot, iar banii nu-s chiar putini.
                              '09 Honda Accord CU2 Type S A/T
                              ex. '10 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC M/T
                              ex. '09 Honda Accord CU1 Exec A/T

                              Comment


                              • Salut, cunoaste cineva masina asta? https://www.autovit.ro/anunt/honda-a...rm#xtor=SEC-81 ? E un pret mic, iar anuntul nu contine nici o informatie, de aceea e un pic cam suspect. Am zis totusi sa intreb si aici. Mersi!

                                Comment

                                Working...
                                X