Honda HR-V 2015

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • REVIEW: HR-V shows Honda still has a little magic :

    http://www.nsnews.com/news/review-hr...agic-1.2161869


    The 2016 Honda HR-V is a punchy little number:

    http://www.examiner.com/review/the-2...-little-number


    2016 Honda HR-V EX-L Navi Review By John Heilig +VIDEO

    http://www.theautochannel.com/news/2...w-by-john.html
    Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
    ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

    Comment




    • un mexican suparat...
      ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

      Comment


      • Mi se pare mie sau jantele atit de "goale" o pocesc de-a dreptul in partea din spate?
        "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

        Comment


        • Jante prea mari pentru franele alea de bicicleta.
          Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

          Comment


          • e un stil pe care doar anumiti americani il intaleg...alte explicatii sunt de prisos. Daca ai vedea rotile din fata ai crede ca si ele sunt de bicicleta, asa sunt de inguste la diametrul ala.
            Pe grupul de pe facebook de pe care e luat poza toti sunt dezamagiti de noul model, si nici un posesor de prima si a2-a generatie nu si-a comandat inca generatia 3. Se pare insa, ca are succes, pe pietele unde vechile generatii nu au fost vandute.
            dacliber
            Senior Member
            Last edited by dacliber; 16-03-16, 14:23.
            ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

            Comment



            • cum am zis multe posturi in urma, noroc cu americanii, ei nu stiu multe, pun turbo...
              ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

              Comment


              • ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

                Comment


                • magnifica treaba cu centurile alea
                  Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                  '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                  Comment


                  • Da, eu am fost atent doar la jante.

                    trimis prin telepatie
                    ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

                    Comment


                    • M-am invartit ieri un pic pe langa una alba, echipata maxim, si cu ceva optionale, nu prea am fost atent, si drept sa spun proportiile sunt in regula, arata foarte bine interior, exterior, plina de tehnologie, o masina corecta. Mi se pare o restilizare foarte reusita a CRV 3. Din pacate inutila fara 4x4 si motor adevarat, decat daca esti femeie si te fatai prin oras cu copii in spate. As schimba rotile si antena aia penibila shark in secunda 2.
                      dacliber
                      Senior Member
                      Last edited by dacliber; 23-03-16, 14:29.
                      ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

                      Comment


                      • si eu as pune farurile LED standard pt faza scurta (iar se gasesc doar pe Executive...). Nu mai suntem in secolul 19 sa avem halogene. Saftey at night first!

                        Ma refer la farurile LED OEM:

                        ticker
                        Administrator
                        Last edited by ticker; 23-03-16, 14:53.
                        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                        sigpic

                        Comment


                        • Corect, faruri led, bodykituri, eleroane, pt mine intra la capitolul 2. In prima faza rotile si antena se gasesc usor la noi. O antena shark de audi A3 era mai potrivita. Si niste jante OZ, sau Enkei.
                          Era elegance de nu stiu care, led pe faza scurta, arata mai bine decat deloc, dar in combinatie cu bec normal pe lunga. Era scump sa puna o lupa, ceva?!!!
                          dacliber
                          Senior Member
                          Last edited by dacliber; 23-03-16, 15:44.
                          ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

                          Comment


                          • Am mers eu cu una în week-endul trecut, vreo 130-140 km, ca pasager. Mașina este destul de mare la interior ( am fost 4 persoane și am avut loc suficient, inclusiv loc la picioare pentru cei de pe bancheta spate). Am fost cu cea pe benzină, motor 1,5. Este absolut suficient motorul pentru 4 persoane dar nu e o mașină sportivă, consumul a fost de vreo 5% ( jumătate din timp în praș, jumătate afară dar cam 20% din km au fost în oraș și restul afară). Mie mi-a plăcut ( mai puțin consola dintre scaunele din fața ).
                            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                            My cars:

                            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                            Comment


                            • Si mie imi place ,,Mulberry Metallic,, ca si culoare, desi am observat ca orice culoare inchisa nu o avantajeaza de loc. De exemplu albul ii venea foarte bine. Referitor la consola treaca mearga, pozitionarea butoanelor, dar maciulia schimbatorului e oribila. De schimbat. Consumul ala e fantastic la asa o masina!
                              ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

                              Comment


                              • Oare vor monta si niste motoare mai "sanatoase" pe modelul asta ?
                                Una peste alta, mie unul imi place machineta asta si daca ar fi macar "batranul" 1.8 i-VTEC pe ea, ar fi clar pe lista scurta la proxima achizitie ( undeva la anu' pe vremea asta ).

                                Comment

                                Working...
                                X