HONDA LEGEND

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asa e, nu are manuala. Greseala mea.
    Du-te si ia-ti A6 atunci. Produs VAG, super fiabil...nu?
    Eu ma duc sa-mi iau un Legend, ii trantesc un set de amortizoare sport, pachet entertainment cu dvd, jante mai maricele si gata. Sigur n-o sa ma fac de ras pe strada, zic eu.

    Comment


    • pai da, nu cred ca am sa-mi mai iau...urmatoarea mea masina trebuie sa fie in clasa mare si ma gandeam ca ma rezolv cu un Legend de la Honda...mi-ar parea rau sa-mi iau altceva decat Honda...dar...
      Honda Accord 2.0i Sport

      Comment


      • si ce faci cu cutia aia automata in 5 trepte?? nu prea ai ce-i face...


        nu-i vorba ca te faci de ras pe strada ca sunt o multime de serie 5 cu 520d sau 523i, sau E 200 cdi :lol: :lol:
        Honda Accord 2.0i Sport

        Comment


        • Ai fi mirat, dar sa stii ca te poti infunta linistit cu un 530i cu automata. Si BMW-urile, daca sunt automate, sunt patetice la acceleratie.

          Comment


          • Nu e nici septembrie, nici octombrie, e august! Deci bolidul sta deja la dealeri (cel putin la mine in oras), pret final 55.200, singurele optionale posibile (tipic acestei masini): culoarea, interior si exterior.
            HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

            Comment


            • Pretul ala include taxele? Daca da, atunci e la limita de sus a pretului corect. Daca nu, atunci e prea scump.

              singurele optionale posibile (tipic acestei masini): culoarea, interior si exterior.
              Navi, pachet entertainment cu dvd, night vision? Nimic din astea? :? N-o sa faca prea multi purici modelul, in cazul asta. Pacat. O sa fie o simpla alternativa la motorizarile pe benzina de la A6/Seria 5.

              Comment


              • Originally posted by hondatu
                pret final 55.200
                Vtec Junkie B16a2.

                Comment


                • Masina are tot ce-ai enumerat tu Bogdane, si mai mult decat atat, sa vedem daca a aparut pe honda.co.uk si-si pot face oamenii o imagine mai clara. Pret final ete pret cu taxe incluse, da!
                  Mizeria incepe pentru cei din tara care ar mai cumpar-o anul asta.....full of tax..... ops: ops:

                  Deci:

                  http://www.honda.co.uk/legend/
                  HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                  Comment


                  • Pai in cazul asta, e super pret, cu toate taxele si cu toate sistemele in standard!

                    Comment


                    • http://www.honda.de/specials/car/legend2006/index.html

                      Comment


                      • Preturi si dotari (Deutsch, natuerlich):

                        http://www.honda.de/specials/car/leg...usstattung.pdf

                        EUR 54.600 cu tot cu TVA nu pare chiar super expensive.

                        Comment


                        • cred ca au renuntat la intelligent night vision - nu il vad pe nicaieri.

                          Pentru mers cu spatele au preferat o camera in loc de senzori - pacat, mie imi plac tare mult senzorii de pe seria 5.

                          Alta chestie ciudata: manerele exterioare si nterioare ale usilor sunt luminate?! Apropos, lumina albastra din interior e spectacol!!!

                          Volan si tetiere spate electrice - buhahahahah!

                          Comment


                          • Pacat ca au renuntat la INVS, acu se poate bate S-Klasse cu pumnii in piept ca are si stie........
                            Restul detaliilor o sa le studiez sambata, eventual insotite de niste fotografii.
                            HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                            Comment


                            • Revenire !

                              Am copiat mesajul meu de pe LEGEND 2006-2007.............se pare ca l-am postat prima data gresit.Mii de scuze si sper sa va ajute cu ceva!


                              Am in fata numarul 517 din revista auto croata <?>,are pe coperta viitorul FORD KA negru,2 usi..... AUTO KLUB in care la pagina 52-59 prezinta noul Legend,care la motor de 3.5 V6:
                              - 3471 cc
                              - 295 cp
                              - 351 nm
                              - dim 4,96-1,85-1,45
                              - ecart 2,80 m
                              - port 452 l
                              - vit max 250 km/h
                              - accel 7,3 sec
                              - consum mediu 11,5 l/100 km
                              - PRET la ei in Croatia = 65.000 euro

                              Si era in tabel cu :

                              - audi a6 3.2 fsi quattro = 57.605 euro

                              - bmw 530 xi = 57.340

                              - mercedes e 350 4matic = 63.845

                              Sunt tare,nu? Glumesc!
                              A venit fratele meu cu revista de prin Brasov............si ghici ce-am citit prima data,la cata croata stiu.....Honda Legend.
                              Are cauciucuri 235/50 r 17 yokohama advan sport,jante 8X17 aluminiu,cred ca raza de bracaj 12,3-12,5 m......rezervor 73 l,masa propie 1856 kg,si transp 454 kg..........
                              consum 16,5-8,6-11,5.in testul lor 14,3 l , noxe co2 282 g/km-euro 4.

                              acceleratie:

                              - 0-80........5.6 sec
                              - 0-100...7,9
                              - 0-120......10,8
                              - 0-140..14,5
                              - 0-160.18,6

                              400m in 16,0 sec....................vit intrare 148 km/h

                              - 1 km in 28,5 sec la vit intrare 203 km/h

                              - cred ca franarea de la .............. in m:
                              60 km/h.....................13,9 m
                              80..............................24,5
                              100............................37,9
                              120.............................53,6
                              140.............................73,2

                              masa dispusa 58 % spijeda............... 42 % straga <?>

                              - si ce e interesant anunta noul sistem 4x4 de la honda - SUPER HANDLING ALL WHEEL DRIVE...............

                              mai are ABS........EBD.....BAS.........ESP...........RADIO CD..........SISTEM NAVIG/DVD.........CLIMA AUTOMATA..........ETC...........nu mai inteleg,altele le banuiesc.
                              Sper sa va ajute cu ceva!
                              Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                              ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                              Comment


                              • Acum aprox 5 luni cei de la Asko estimau un pret CIP la Legend de aprox 40.000 euro , banuiesc ca atunci cand o sa ajunga in RO o sa fie ceva mai mic dat fiind ca acum exista Honda Trading si au si inceput sa scada preturi la toata gama
                                2006 Honda Accord 2.0 ES MT
                                2007 Suzuki Swift Sport
                                2008 Subaru Forester 2.5 XT 4-EAT

                                Comment

                                Working...
                                X