Honda pe DYNO

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by akebono View Post
    Avand in vedere ca pe google "k20z2a" are ca rezultat 5-6 elemente dintre care 1 este discutia asta, altele 2-3 din RO de pe acest forum sau similare si cateva nelizibile, deduc ca este vorba de o gresala de redactare a k20z2 intr-o perioada pentru toate CL7-urile. Probabil cei ce scriau carti de identitate la masini in perioada aia aveau in sistem k20z2a .

    Deci nu-i nimic magic in spatele acelui "a" - (nu-i nici un Easter-Egg) .
    Eu sunt sigur ca ai dreptate, dar vroiam sa vad daca are razvan p. o explicatie pt aceasta afirmatie, sau doar , ca deobicei, ........
    Daca vrea un operator sa stearga discutia asta cu acest cod de motor, e perfect, I made my point
    Putem reveni linistiti la dyno

    Comment


    • Nu pot sa cred ca din martie nu s-a mai testat nici o honda ....... ?

      Comment


      • criza frate

        Comment


        • Originally posted by dinoc View Post
          criza frate
          Pana si caii putere sunt in criza )))))

          Comment


          • Sa le suim pe dyno ca sa ce? Sa plangem pe urma si sa ne dorim Subaru?
            HONDA Accord

            Comment


            • Originally posted by Ionut R. View Post
              Sa le suim pe dyno ca sa ce? Sa plangem pe urma si sa ne dorim Subaru?
              Pai de ce sa iti doresti Subaru? Pt ca e 4x4 si nu avem dyno pe care sa il suim in Romania? )))))))))))))))))))))))

              Comment


              • Originally posted by andreicsa View Post
                Pai de ce sa iti doresti Subaru? Pt ca e 4x4 si nu avem dyno pe care sa il suim in Romania? )))))))))))))))))))))))
                pt ca ala n-are nevoie de dyno, de cifre de confirmare...ala chiar fuge, indraznesc sa spun ca un pic mai bine ca Honda

                Si in plus, la cat de mare e interesul pentru tuning printre posesorii de Honda, n-ar trebui sa te mire ca nimeni n-a ajuns pe Dyno.
                Ionut R.
                Senior Member
                Last edited by Ionut R.; 20-08-09, 10:16.
                HONDA Accord

                Comment


                • Pana una alta, de 2 zile va puteti testa puterea si nitel mai ieftin, in sensul ca Politia a bagat un Evo 10 pe A2 si, deci, ii puteti provoca cu o goneta pe langa radar si cu neopritul la semnalele militianului, ca sa vedeti daca va prinde sau nu echipajul cu pricina. Nu de alta, dar femeia aia schizofrenica cu Mertzanul le-a cam dat fum la echipajul cu Leon Cupra, prin urmare putem sa afirmam ca ea si-a testat cu succes capacitatile dinamice ale autoturismului in dotare fara vizite obositoare si costisitoala dyno.

                  Comment


                  • Originally posted by BogdanCTR View Post
                    Pana una alta, de 2 zile va puteti testa puterea si nitel mai ieftin, in sensul ca Politia a bagat un Evo 10 pe A2 si, deci, ii puteti provoca cu o goneta pe langa radar si cu neopritul la semnalele militianului, ca sa vedeti daca va prinde sau nu echipajul cu pricina. Nu de alta, dar femeia aia schizofrenica cu Mertzanul le-a cam dat fum la echipajul cu Leon Cupra, prin urmare putem sa afirmam ca ea si-a testat cu succes capacitatile dinamice ale autoturismului in dotare fara vizite obositoare si costisitoala dyno.
                    Si trebuie putina graba, nu lalaiala obisnuita ca au acel EVO X doar 2 luni .... e ca un fel de "promotie" )))))))

                    Comment


                    • Imi miroase a group buy cumva? ))))

                      Ionut, daca as avea mai multi bani, mi-ar creste si mie interesu' pt un Del Sol cu un swap K20, usurat cu carbon la greu, dar asa prefer sa fac si eu ce face tot romanul, adica sa-mi fac casa.

                      Comment


                      • Originally posted by BogdanCTR View Post
                        Del Sol cu un swap K20, usurat cu carbon la greu, dar asa prefer sa fac si eu ce face tot romanul, adica sa-mi fac casa.
                        Ce bine zici
                        '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
                        Fosta:
                        '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
                        Javascript motherfucker in Iasi?
                        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

                        Comment


                        • Sa reinviem un pic threadul asta.
                          In cautarile mele pe net am gasit siteul asta: http://www.rri.se/index.php?DN=29
                          Sunt aici o gramada de informatii interesante cu privire la modul de efectuare a testelor pe dynamometru, precizia acestora fct de tipurile de dynamometre si cum se explica diferentele intre puterea motorului data de producator si rezultatele date de teste.
                          Tot in acest site se gaseste o impresionata baza de date de masini testate de ei si curbele de putere/cuplu obtinute pe "chassis dyno" Rototest (http://www.rototest.com/rototest-dynamometer.php).
                          Am inteles din ce am citit ca testele cu adevarat relevante sunt cele care care presupun demontatul rotilor motrice si cuplarea directa, nu cele cu dyno-uri de tip "rolling road" unde masina ruleaza cu anvelopele pe niste role de metal.
                          Mie mi se par profesionisti si de incredere si multi isi vor regasi acolo curbe de putere stock pentru modelul de masina detinut.
                          Accord 2009 2.4 M/T White Pearl ex Accord 2009 2.4 A/t Black Pearl
                          http://www.hondafan.ro/forum/album.php?albumid=193

                          Comment


                          • Am testat cu o aplicatie de tip Dyno pentru iPhone. Impreuna cu un pasager, am obtinut asta, eu zic ca e bine.
                            "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

                            '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

                            Comment


                            • foarte aproape de datele date de producator
                              inseamna ca aplicatia e super ok

                              Comment


                              • cum se cheama aplicatia si cum se foloseste?

                                Comment

                                Working...
                                X