Senzor turometru

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Senzor turometru

    De 1 saptamana a inceput iara sa faca figuri senzoru(sau ce o fi) de la turometru. Turatia este exact ca inainte(850RPM) dar pe turometru arata vreo 1300rpm. A patit cineva asa ?

    Deci turatia e aceasi doar ca are eroare turometru cu 3 4 sute de rpm

  • #2
    Salutare, as avea nevoie de ajutorul vostru in gasirea unui senzor localizat pe cutia de viteze manuala, raspunzator de afisarea vitezei in bord. Am un prieten cu un CL7 care s-a lovit de problema asta si daca e corect ce zice el si ce am cautat eu, ar parea ca are nevoie de piesa cu codul asta 28820-PWR-013, am gasit-o descrisa ca fiind VSS (vehicle speed sensor) dar oficial e denumita PICK UP ASSY. (MATSUSHITA). Piesa noua este destul de scumpa si cauta o alternativa, second sau aftermarket daca exista, astept niste ponturi de la voi, thanks.

    Comment


    • #3
      Nu are nimeni nici o idee?

      Comment


      • #4
        28820-PWR-013 ți-l pot aduce eu OEM din Japonia cu 250 lei, cam īn 3 săptămāni. Doar să fii sigur că de asta ai nevoie și prețul să fie ok.
        '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

        Comment


        • #5
          Buna seara. Am o problema cu timoneria/ ambreiajul, cel putin asa mi-a zis bogdan_is. Mai precis din cand in cand nu cupleaza in marsarier, schimbatorul intra pe linie dar nu se duce pana la capat sa cupleze. Ambreiajul a fost schimbat pe original undeva prin octombrie de maxim 6-7k, iar eu observ problema cu marsarierul de 3 saptamani. Sa nu fi asamblat ceva corect cei de la asko?
          LE am postat in topicul gresit, trebuia la cel cu ambreiajul, rog un moderator sa-l mute
          Last edited by Ando; 28-01-16, 17:46.

          Comment

          Working...
          X