Kit suspensie Accord 2.0 model 2009

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Conform catalogului: http://db2.japanparts.it/japandb/cat...Japan_mm16.pdf
    RU-488 = 51675-TA0-A11
    RU-489 = 51675-TC0-T01
    Cam ciudate codurile, lings nu le recunoaşte.

    OE, din Japonia, 51675TA0A02 + 51676TA0A02 ajung, cu tot cu transport, cam 350 lei. Deci nu foarte departe de cei 100 euro de la noi.
    '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

    Comment


    • #32
      Am verificat si eu codurile. Apar ca „2012 accord front shock absorber”, sa fie aferente modelului cu facelift?

      Legat de EO din Japonia, nu cred ca merita agitatia.

      Comment


      • #33
        Posibil. Dar cred că sunt compatibile. Trimite la epiesa.ro VIN-ul mașinii, cere-le cotații pe original și aftermarket și vezi ce îți trimit.
        '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

        Comment


        • #34
          Nu stiu sigur nici la epiese. Voi pune OEM. Sunt sanse mari ca flansele actuale, la 125.000 km, sa fie destul de uzate.
          Partea proasta este ca mi-au aparut niste „pocnituri” discrete in fata, la plecare si franare pentru oprire...In mers, viraje nu se aude nimic

          Comment


          • #35
            mergi pe amortizoare koni special rosii. Au la volksparts.ro preturi bune. Am cerut si eu o cotatie de preturi la amortizoare fata-spate si la arcuri joia trecuta.
            cel mai taran taran, este taranul de la oras !

            Comment


            • #36
              Da, am cerut si eu oferta pe Koni, la acelasi magazin, cred ca vineri. Nu am primit insa raspuns, pana acum.

              Comment


              • #37
                mie mi-a raspuns in ziua urmatoare(vineri), preturile pe mail
                cel mai taran taran, este taranul de la oras !

                Comment


                • #38
                  Da, mi-a raspuns omul. 580 Eur kit complet Koni FSD pentru CU1.

                  Comment


                  • #39
                    Am pus Kyb Excel G pana la urma. Intre timp, am facut si un drum de Grecia. Impresie generala buna, masina mult mai silentioasa pe denivelari, iar stabilitatea imbunatatita.

                    Comment

                    Working...
                    X