Polish faruri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Polish faruri

    Salut,

    Nu stiu daca am deschis un topic ok cu scuzele de rigoare.

    Trebuie sa fac un polish la faruri (civic 1.8, a/t 2007) si nu stiu unde sa ma duc. (sunt din bucuresti)

    As ruga daca a mai facut cineva pe undeva si a iesit bine va rog sa ma indrumati.

    Multumesc anticipat.
    "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

    The Power of Dreams

  • #2
    Am facut eu de curand la Aikonelutzu si am fost foarte multumit. Recomand.
    CR-V e:HEV
    JAZZ GD1 CVT
    Ex: CR-V RE6

    Ex: RDX TB1
    Ex: Civic FD1

    Ex - JAZZ GD1
    Ex - ACCORD Type-R
    Ex - DEL SOL EH6

    Comment


    • #3
      Originally posted by maruta View Post
      Am facut eu de curand la Aikonelutzu si am fost foarte multumit. Recomand.
      Ms mult, i-am trimis un pm sa vad ce si cum...

      Alte sugestii sunt bine venite.

      Mersi
      "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

      The Power of Dreams

      Comment


      • #4
        Hm... do it yourself?
        Eu mi-am facut singur la 307. Smirgheluit in 2-3 pasi, la final finisat cu pasta speciala pentru pexiglas. Iesisera ca noi.
        Ideal, parerea mea, ar fi ca dupa de pus folie transparenta peste, pentru protectie(UV in mod special). Eu unul nu am facut-o.
        BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

        Comment


        • #5
          Am mai vz si auzit de asta dar... nu prea vreau sa stric ceva si nu ma pricep deloc la materialele pe care trebuie sa le folosesc + ca daca ma duc undeva poate (doar poate) imi pun si ceva pt protectie dupa polishat.
          "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

          The Power of Dreams

          Comment


          • #6
            youtubu e plin de filmulete cum se face polish la faruri cu pasta de dinti.
            Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

            … Jazz do it ...

            Comment


            • #7
              profesional sa inteleg ) le-am vz si eu dar.. sincer mai bine o folosesc in alte parti
              "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

              The Power of Dreams

              Comment


              • #8
                Aveti cumva si recomandari pentru folie UV dupa polish-ul pe faruri? Unde ati pus, ce marca/tip, cum s-a comportat in timp.
                Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

                Comment


                • #9
                  Folie transparenta se gaseste f ieftin (30l m2) dar in timp se comporta f prost (se arde si farurile vor arata mult mai rau decat cand erau matuite). Mai e o varianta de la 3M, Venture Shield, ajunge intre 100 si 300 lei pt doua faruri. E cineva care importa in Ro si chiar taie dupa tip de masina (google it)

                  Comment


                  • #10
                    Eu am pus acu mai bine de un an si jumate folie dupa polish, una special conceputa pentru faruri, a costat 100 lei de far. Are putine zgarieturi dar in rest e Ok. Un coleg nu a pus si acum ar trebui sa le polisheze iar.
                    ACCORD 2.2 I-DTEC 2010 M/T Executive

                    Comment


                    • #11
                      Eu mi-am polishat farurile la Accord pe Bdul Expozitiei si au iesit ca noi . Este si o spalatorie langa Facultatea Romano-Americana

                      Comment

                      Working...
                      X