Discutii anvelope de iarna

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pana la urma am renuntat la varianta cu jante de 16 si cauciucuri pe 16' si o sa merg pe cauciucuri de iarna pe 17' incaltate pe janta stock
    Honda Accord 2.0 M/T Sport SE 2007, Honda Jazz 1.4 M/T ES 2002

    Comment


    • Originally posted by gociu75
      La Accord-ul Sport nu merg jantele pe 16' de tabla, nici baremi cele aduse de Honda. Singura varianta sunt cauciucurile pe 17. Aviz amatorilor.. :!:
      La mine la Accord executive au mers jante de tabla
      Honda Accord 2.2 i-ctdi Nighthawk Black Pearl Executive-2007

      Comment


      • Eu mi-am cumparat 4x Toyo SnowProx 205/45/R17 noi, 520 RON bucata pt ca doar pe astea le-am gasit la dimensiunile de mai sus... sunt multumit de ele si se misca chiar bine

        Pt Accord am luat 4x Continental 195/65/R15 si iarasi e o diferenta enorma intre Michelin Energy si astea

        Pe mini am pus doua Dunlop WinterSport M2 (pe care le aveam inainte pe TypeR) 205/50/R17 si pe fata doua Pirelli SnowSport de aceleasi dimensiuni luate de la un prieten care aduce cauciucuri de iarna (http://www.hondafan.ro/phpBB2/viewto...?p=51928#51928) ...
        The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



        DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

        Comment


        • Achim... ce pui pe Prius? :lol:
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • m-am gandit si la asta da' momentan merge si asa ca nu il folosesc decat in oras :P
            The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



            DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

            Comment


            • Originally posted by Achim
              Eu mi-am cumparat 4x Toyo SnowProx 205/45/R17 noi, 520 RON bucata pt ca doar pe astea le-am gasit la dimensiunile de mai sus... sunt multumit de ele si se misca chiar bine

              Pt Accord am luat 4x Continental 195/65/R15 si iarasi e o diferenta enorma intre Michelin Energy si astea

              Pe mini am pus doua Dunlop WinterSport M2 (pe care le aveam inainte pe TypeR) 205/50/R17 si pe fata doua Pirelli SnowSport de aceleasi dimensiuni luate de la un prieten care aduce cauciucuri de iarna (http://www.hondafan.ro/phpBB2/viewto...?p=51928#51928) ...
              Diferenta in bine sau in rau ?

              Comment


              • Cum v-ati decurcat cu anvelopele de iarna prin Bucuresti zilele astea? Eu pe Laguna din dotare am Dunlop Wintersport 3d si au fost excelente. 10+ din partea mea pentru comportament pe zapada/mazga/gheata.
                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                sigpic

                Comment


                • foarte multumit de vredestein wintrac extreme si pe ce a fost in Buc in ultima saptamana, si la 160 la ora pe asfalt uscat
                  "Ethics. That's always so inconvenient."
                  Cal Lightman

                  Comment


                  • Originally posted by ticker
                    Cum v-ati decurcat cu anvelopele de iarna prin Bucuresti zilele astea? Eu pe Laguna din dotare am Dunlop Wintersport 3d si au fost excelente. 10+ din partea mea pentru comportament pe zapada/mazga/gheata.
                    si eu dau un vot de incredere pentru dunlop wintersport 3d ; super multumit
                    225/45/r17 - jante stock
                    2007 Accord Executive 2.2 iCDTI M/T, Dark Mocha
                    -= PH 33 GZS =-

                    Comment


                    • La fel de multumit de Dunlop 3D. Aderenta si control al directiei foarte bune pe zapada sau zapada amestecata cu apa.
                      If Honda built people, nobody would ever die.

                      Comment


                      • trebuie sa marturisesc ca iarna m-a luat total prin surprindere, in sensul ca nu credeam ca dimensiunea asta de cauciucuri este asa de pretentioasa (scumpe in draci si mai greu de gasit)... :?
                        probabil ca daca-mi faceam si eu sania din vara/toamna era mult mai bine...acuma nu se mai gasesc de niciunele...
                        nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

                        Comment


                        • Incearca aici: http://www.ipso.ro/anvelope/lichidare.pdf

                          Poate ai noroc :wink: Tel. 232 23 77
                          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                          sigpic

                          Comment


                          • nup...
                            merci oricum...
                            nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

                            Comment


                            • Ramane atunci cauciucuridirect.ro sau alte site-uri online.
                              Aduc la comanda :wink:

                              500-550 lei/buc (ceva mai ieftin 205/50R17 fata de 225/45R17)
                              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                              sigpic

                              Comment


                              • Si eu am patit la fel. M-am trezit intre Craciun si Revelion ca imi trebuie cauciucuri de iarna si NIMENI nu mai avea pe stoc. Asa ca mi-am facut treaba cu Michelin Energy-urile din dotare... De cand cu nametii astia mari de pe stradute in schimb, masina sta in garaj. La drum lung mai merg, mai faci o frana de motor, mergi mai incet etc, dar pe stradute unde e zapada mare, raman blocat...
                                '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                                Comment

                                Working...
                                X