Siguranta bricheta la ´06 Accord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Siguranta bricheta la ´06 Accord

    Buna seara,
    sa-mi spuna si mie cineva unde este siguranta de la bricheta la Accord CL7 2006. Multumesc!
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 12-12-18, 18:10.

  • #2
    Păcat ca nu prea mai e activ pe forum userul CatalinP, ti-ar fi spus el ca meritai răspunsul.

    Comment


    • #3
      Pe undeva sub volan e o cutie cu siguranţe, care pe dosul capacului are "harta" siguranţelor. Ceva de genul ăsta:

      '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

      Comment


      • #4
        Am verificat in ambele cutii cu clestele pentru sigurante ! Multumesc pentru indicatie , este corecta dar nestiind care semn de pe capace este bricheta le-am verificat pe toate si nu am gasit niciuna arsa,atit din cutia din laterala interioara a masinii cit si de la motor.. Mai este si alta siguranta pentru ca nu mi se mai aprinde nici ecranul radio ?!

        Comment


        • #5
          o intrebare suplimentara.......cite cutii de siguranta are accordul ?

          Comment


          • #6
            Pai pe randul de jos, antepenultima... e o tigara care fumega si zice de 15A... doesn’t ring a bell?!?

            Comment


            • #7
              multumesc asa este ......nu se rezolva....cred ca mai are pe undeva o alta protectie......

              Comment


              • #8
                va multumesc pentru sfaturi ,au fost corecte ....am rezolvat problema ....invatare de minte......siguranta aparent buna era arsa ...am verificat-o pe tester ... mai am afisajul de clima ..functioneaza clima dar nu se vede......va rog

                Comment


                • #9
                  am rezolvat bricheta ......dar intrucit am umblat la cd player ca nu mai merge cred ca am lasat un contact imperfect si nu se afisa functinarea climei.....am impins de la usor la tare si s-a rezolvat . apropo se poate repara cd playerul ?.....MULTUMESC HONDA FAN:

                  Comment

                  Working...
                  X