Dension, Xcarlink, DMC, Yatour, Gromaudio etc.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Orice ai face īntotdeauna trebuie scoasă cheia din contact...
    apropo daca te consoleaza ...nu esti singurul căruia i s-a īntāmplat...cunosc multi...Asa ca stai liniștit...
    BINE ca s-a terminatcu bine

    Sent from my Samsung Galaxy Note II GT-N7100 using Tapatalk 2
    HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
    CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

    Comment


    • revin cu un update pt Yatour
      montarea am facut-o si eu in torpedou (cablul nu ajunge mai departe de atat); s-ar putea monta cu usurinta in cotiera daca ar avea un cablu mai lung; cu siguranta pe viitor voi duce cablul la cineva sa il prelungeasca cu 30 cm aprox. la montarea in torpedou trebuie tras putin mai in spatele panoului lateral de dupa care il rutezi pt a nu-l strange; este o pozitie in care practic nu e tensionat deloc de panou. despre calitatea audio nu am ce sa comentez, se aude excelent doar ca nu are acelasi volum. eu de pe cd mp3 cu fisiere de 320kbps si setari bass+1 treble +2 ascultam la max 28 volum pt a nu avea sunete neplacute sau distorsiuni; pe yatour cu aceleasi setari ascult cam la 34. ma repet, calitatea e aceeasi, volumul e scazut, ceea ce nu e o crima avand in vedere ca mai e loc de volum pt cine suporta distorsiuni si baraieli peste un anumit prag (34-35 la mine). de asemenea, pt cine se intreaba, device-ul nu stie sa citeasca nici denumirea fisierului, nici informatiile din id3v1 sau v2; cand apesi butonul "display" sau cum e marcat pe playerul masinii, nu se intampla nimic; nici asta nu e o crima, e un detaliu care poate pentru altii conteaza.
      am o intrebare totusi: fabricantul zice 8gb max la card/stick; a incercat cineva sa introduca un card de 8gb + stick de 8gb si sa numeroteze folderele succesiv? de ex: pe stick cd01, cd02, cd03 si pe card cd04, cd05 etc.
      eu unul sunt multumit de achizitie si tocmai am eliberat masina de 500g-1kg de bagaj suplimentar (cdurile care s-au tot adunat in torpedou din 2010 incoace).
      pentru cine vrea sa achizitioneze un astfel de device, recomand alibaba, ebay; pe importplaza e cu 100 ron mai scump. daca credeti ca 2-3 saptamani de asteptat merita 100 ron nu pot sa comentez

      Comment


      • Felicitari pt. montaj, eu tot in torpedou il am, dar cind am desfacut bordul, am tras adicional,cable: din torpedo pina la.cutia pt.coca cola un cablu de audio stereo si un alt cablu cu doua fire pt cazul in care as avea nevoie de 12 vcc.
        In acest fel pot conecta ipod ul k a intrarea yatour,de minijak,iar ipodul este la.indemina linga frina de mina.

        Enviado desde mi LG-D802 mediante Tapatalk

        Comment


        • Salut,
          eu mi-am luat o chinezarie de aceasta : http://www.ebay.com/itm/191710856783...witem=&vxp=mtr
          Dar dupa ce am montat-o radioul mergea normal dar nu mai aveam deloc audio in masina, era complet muta.
          Nici device-ul asta nu dadea nici un semn de viata: nu i se aprindea led-ul, nu era recunoscut de masina,

          A mai patit cineva asa ceva cu ale lor device-uri (grom/yatour...etc) ?
          Mai foloseste cineva din asta cum mi-am luat eu ?
          Oare ar trebui sa ma axez pe ceva mai de calitate (e.g. Grom)?

          Comment


          • Am avut eu o problema de genul asta, atunci cand s-a dezizolat un fir de la subwoofer si atingea caroseria. Toate comenzile radioului mergeau perfect, doar ca nu se auzea nimic. Am gasit firul, l-am izolat si gata problema. Poate ai si tu ceva pe acolo care face scurt-circuit.

            Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk

            Comment


            • Originally posted by 4dri4n View Post
              Am avut eu o problema de genul asta, atunci cand s-a dezizolat un fir de la subwoofer si atingea caroseria. Toate comenzile radioului mergeau perfect, doar ca nu se auzea nimic. Am gasit firul, l-am izolat si gata problema. Poate ai si tu ceva pe acolo care face scurt-circuit.

              Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
              Singurul lucru care ma gandesc ca ar face scurt ar fi device-ul asta in sine, pentru ca raman fara audio doar cand e conectat, daca il deconectez totul merge ca si inainte,

              Comment


              • Atunci...cred ca ai gasit raspunsul :-D

                Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk

                Comment


                • Bună seara oameni buni. Am și eu o īntrebare legata de yatour. Am cumpărat un yatour folosit, īn care vānzătorul specifica ca e pentru Toyota. M-am bucurat sa cumpăr acel yatour īntrucāt avea și modulul bluetooth. Apoi am cumpărat de pe ebay un cablu pentru Honda, și surpriză: cānd la-m montat , nu funcționa nimic. Specific ca am cumpărat acel cablu pentru Honda īn care mai are un switch care comiterea intre cdc și mp3. Am apăsat pe butonul casetofonul pe aux, dar nimic. Atunci cānd am introdus și modulul bluetooth, sa aprins un led rosu pe yatour care a făcut cāteva blițuri dar nu se conectează la telefon. Care e problema dacă știe cineva.

                  Comment


                  • Yatour,la telefon, ....are modul pt Bluetooth?

                    Enviado desde mi LG-D802 mediante Tapatalk

                    Comment


                    • Da are

                      Comment


                      • Da.... In plus daca vrei comoditate tre' sa cumperi si butonul
                        Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalk1453396015.147015.jpg
Views:	1
Size:	72.9 KB
ID:	722130



                        Sent from IP6S+ using Tapatalk !!!
                        HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
                        CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
                        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

                        Comment


                        • Butonul....Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalk1453396106.006113.jpg
Views:	1
Size:	24.0 KB
ID:	722131



                          Sent from IP6S+ using Tapatalk !!!
                          HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
                          CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
                          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

                          Comment


                          • Nu vreau comoditate, nici bluetooth, dar vreau sa meargă și nu īnțeleg de ce nu merge .

                            Comment


                            • Raspunsul era pt colegul care a intrebat daca are Bluetooth [emoji12]
                              .....
                              Poate pare ciudat... Dar... O fi special cu cabluri lipite inauntru si programare pt Toyota?!!!


                              Sent from IP6S+ using Tapatalk !!!
                              HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
                              CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
                              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

                              Comment


                              • Cind ajung acasa o sa ma uit. Insa dac nu e pentru Honda nu o sa l recunoasca.

                                Enviado desde mi LG-D802 mediante Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X