Soferi de weekend

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dar daca suntem 3 masini?
    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
    My cars:

    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

    Comment


    • Originally posted by KMR View Post
      Dar daca suntem 3 masini?
      3 e OK !
      Toti Oamenii sunt Trecatori
      Nu toti Trecatorii sunt Oameni !

      Comment


      • 3 suntem sigur, acum depinde cine mai vrea sa vina.
        DelSol 1,6 SIR

        Comment


        • Cred ca vin si eu.
          Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
          Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
          ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

          Comment


          • asteptam candidati
            DelSol 1,6 SIR

            Comment


            • Originally posted by dragostan View Post
              Cred ca vin si eu.
              Welcome to the Team!
              Toti Oamenii sunt Trecatori
              Nu toti Trecatorii sunt Oameni !

              Comment


              • La propunerea lu' KMR a fost stabilita ziua de Sambata , plecare la ivirea zorilor.
                Toti Oamenii sunt Trecatori
                Nu toti Trecatorii sunt Oameni !

                Comment


                • la ce ora mai exact vorbescu cu KMR mai tarziu si vedem cum facem.
                  DelSol 1,6 SIR

                  Comment


                  • din pacate sansele mele de a veni s-au diminuat considerabil, aproape sigur n-o sa pot pleca din bucuresti inainte de 12.
                    Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                    Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                    ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                    Comment


                    • Originally posted by DejaVu View Post
                      Te rog coteaza calitatea asfaltului d.p.d.v Del Sol. S2000, ptr CRV putine drumuri sunt rele.
                      In 2011 August asfaltul de la dn10 la Vulcanii Noroiosi era numai denivelari(simtite de pe motocicleta), comparabil cu Valenii de Munte Cislau. Noi cautam dorim asfalt gen bd. Aviatorilor, DN1, DN2
                      Scuze de intarziere cu lamuriri necesare, am fost prins cu serviciul si altele ! Drumul e foarte bun, am mai spus-o. DN 10, de multi ani (si multe ierni) arata perfect. Ceva probleme ar fi spre Gura Teghii, ceva pietris, drum neasfaltat, dar nimic deosebit/periculos pt Del Sol, S2000, mers usor. N-am fost din vara trecuta, dar nu cred sa se fii schimbat prea multe. La vulcani e ok, la un moment dat se merge pe un drum betonat al petrolistilor, iar nimic deosebit, voi hotarati, oricum drum bun si distractie placuta. Daca e vreunul care si duminica (atunci ajung si eu) se invarte pe Valea Buzaului, poate sa-mi bata la poarta cu incredere, sunt gazda buna, amanunte pe PM sau la tel !!
                      WillyCR-VFAN
                      Senior Member
                      Last edited by WillyCR-VFAN; 27-04-12, 21:36.
                      Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                      "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                      "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                      Comment


                      • Pana la urma, traseul a fost Bucuresti-Buzau-Brasov-Predeal-Sinaia-Bucuresti. Vremea superba ( f cald ), drumul foarte bun ( ma rog, cativa km cam aiurea dar am trecut fara probleme ). Masinile s-au comportat exemplar ( cu toate ca nu au fost menajate de loc, cel putin Del Sol-urile ). Incerc sa atasez cele 3 poze facute cu telefonul

                        L.E. nu reusesc de pe iPad. Le voi incarca luni, de pe laptop.

                        Click image for larger version

Name:	IMG_20120428_093913.jpg
Views:	1
Size:	99.5 KB
ID:	711637 Click image for larger version

Name:	IMG_20120428_123844.jpg
Views:	1
Size:	64.1 KB
ID:	711638 Click image for larger version

Name:	IMG_20120428_085420-1.jpg
Views:	1
Size:	41.2 KB
ID:	711636

                        Sper ca am reusit
                        KMR
                        Super Moderator
                        Last edited by KMR; 29-04-12, 09:24.
                        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                        My cars:

                        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                        Comment


                        • Da, traseul bun, franele bune, racirea frumoasa.
                          DelSol 1,6 SIR

                          Comment


                          • Originally posted by cata crx View Post
                            Da, traseul bun, franele bune, racirea frumoasa.
                            Da racire cu pocnituri....
                            A fost fain, DAR, nu plecati la drum cu "necunoscuti" fara discernamant: in loc de 300km am facut 750, Del Sol-istii nu discern intre curba si linie dreapta, intre linie intrerupta si linie continua, intre localitate si afara. Ei tot timpu' o tin blana, mai tot timpu' cu motoarele turate la limitare, bine ca au limitat japonezii SIR-urile la 180. Dupa primii 20km de curbe(manastirea Ciolanu) fumegau franele, la Del Sol rosu i-au sarit capacelele de la gentile fata precum dopul la sampanie. Feriti-va de iei caci cu toate ca par normali nu sunt.
                            Urmeaza un filmulet, responsabil cu "urcatu'" KMR
                            Toti Oamenii sunt Trecatori
                            Nu toti Trecatorii sunt Oameni !

                            Comment


                            • Iata filmuletul. Se vede cine depaseste pe linie continua ...
                              http://www.youtube.com/watch?v=S7b5Q...ature=youtu.be
                              I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                              My cars:

                              '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                              '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                              '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                              '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                              EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                              EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                              EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                              EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                              EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                              EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                              Comment


                              • Data viitoare, cand mai faceti trasee de-astea prin zona, daca ne potrivim, poate va raciti franele la poarta mea. Dincolo de poarta, va garantez ca o sa va simtiti bine ! Oricum cred ca v-a placut DN 10 si o sa repetati figura !!
                                Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                                "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                                "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                                Comment

                                Working...
                                X