Hachi Motors (Iasi) - ex dealer

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    desi am mai citit pareri contradictorii (ca sa nu zic negative) despre hachi motors iasi, eu unul am avut doar experiente pozitive, constructive cu dumnealor. Desi am avut o mica problema dupa ce am schimbat lichidul de frana, impreuna cu mecanicii am insistat asupra problemei de 2-3 ori pana am remediat situatia (evident fara nici un cost aditional). Stima.
    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

    Comment


    • #77
      Desi am trecut la AUDI, azi am fost tot la HACHI pentru revizie, inlocuit oglinda (big buba, 2 service-uri m-au "refuzat") si schimbat roti. Recomand maxim in continuare!
      '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
      Fosta:
      '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
      Javascript motherfucker in Iasi?
      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

      Comment


      • #78
        Am fost zilele trecute pe la reprezentanta hachi motors pentru verificarea gratuita valabila in toata tara la modele honda si pentru a schimba cauciucurile de iarna cu cele de vara. am ramas foarte placut impresionat de serviciile lor. Predomina corectitudinea bunul simt si grija fata de clienti.
        Multumesc domnilor de la Hachi!
        Recomand!

        Comment


        • #79
          Acum plec și eu de la Hachi. Am venit pentru revizia de doi ani la Jazz. Au schimbat uleiul, au înlocuit filtrele (ulei, aer, polen) și au completat juma' de litru de antigel, totul cu 584, 75 lei, ceea ce mie mi se pare echitabil. Personalul este foarte amabil iar pentru că nu au o sală de așteptare de unde să poți urmări ce se execută la mașină, îți permit accesul în hală ceea ce e şi mai bine.
          Felicitări echipei de la Hachi si succes pe viitor.
          P.S. ca să nu le fac un deserviciu trebuie să amintesc faptul că au două săli de așteptare, una cu wifi gratuit și una cu TV și computer conectat la internet
          sigpic http://hondafan.etp.ro/gallery/v/danp/Jazz/

          Comment


          • #80
            Salut.
            Cat costa o constatare la un accord disel 2005 ictdi?
            Multumesc!

            Comment


            • #81
              Pt. d-l Ionuț Saviuc
              http://www.motociclism.ro/forum/inde.../#entry3685504

              Sînt sigur că e doar o neînțelegere, dar trebuie rezolvată.
              sigpic http://hondafan.etp.ro/gallery/v/danp/Jazz/

              Comment


              • #82
                Originally posted by Diversion View Post
                Pt. d-l Ionuț Saviuc
                http://www.motociclism.ro/forum/inde.../#entry3685504

                Sînt sigur că e doar o neînțelegere, dar trebuie rezolvată.
                pe o faza dinasta eu le-as retrage licenta, nu-mi vine sa cred ce citesc acolo
                '16 BMW 520xd
                '15 FK2
                ex '10 CU1
                ex '07 CL7

                Comment


                • #83
                  parca refuz sa cred ca-i adevarat (desi e)...nu pot sa cred asa ceva
                  '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                  Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                  Comment


                  • #84
                    Buna seara. Eu sunt pagubitul. Si da este foarte adevarat ceea ce ati citit acolo. Copy/paste pentru cei care nu au citit acolo.
                    In ziua de azi nu mai poti avea incredere in nimeni. Un nume mare nu iti poate garanta seriozitate. Cine si-ar fi inchipuit ca un dealer HONDA face hotii ? Da, am scris bine : Un dealer Honda. Hachi Motors din Iasi.

                    Pe data de 13 decembrie 2013 m-am hotarat sa imi iau motor. Da e vorba de Honda Transalp din avatar care se pare ca acuma nu mai e a mea. Deci vin, vad motorul in curte la dealer, imi place si vreau sa il iau. Dealerul imi face factura proforma pe care o achit integral. Platesc 31595 de lei, cu ordin de plata. Dealerul se arata foarte amabil, ba imi spune ca imi tine el motocicleta cat vreau eu in magazin. Imi zic in sinea mea – ia uite ce oameni cumsecade. O sa vedeti ca nu sunt asa.

                    Pe la inceputul lui februarie (pe 7 februarie mai precis) merg la dealer sa montez niste accesorii (top case si genti laterale). Si atunci dealerul numai lapte si miere, ma lasa sa le montez, etc. De unde sa stiu ce va urma …

                    Bun, undeva pe 10 februarie anunt dealerul ca vreau sa ridic motocicleta. Il rog sa se ocupe de cartea de identitate, exact cum mi-a promis. OK. Trece o saptamana, il sun, imi spune ca nu a avut timp, dar imi promite ca pana la 1 martie ma rezolva. Il sun saptamana trecuta pe luni sa vad care mai e treaba. Imi spune ca a facut programare pe marti 4 martie la RAR. Ok, zic e bine si asa. Vineri il mai sun o data sa imi confirme. Aveam nevoie de confirmare ca sa stiu daca imi iau sau nu concediu. Nu raspunde nimeni. Hopa. Sun la Honda Iasi. Iar nu raspunde nimeni. Sambata fac la fel. Acelasi rezultat. Astazi sun din nou de dimineata. La fel nu imi raspunde nimeni. Atat pe telefonul agentului de vanzari cat si pe telefonul firmei. Sun la Honda Bucuresti. Imi raspunde un domn amabil, il intreb cum sa dau de Honda Iasi. Ii explic ca vreau sa ridic o motocicleta platita. Imi spune ca se va interesa si ca ma va suna imediat. Apoi in 15 minute primesc telefon de la agentul de vanzari. Ca sa vezi ca moto nu merge autentificata la RAR Iasi si ca trebuie sa fie autentificata la RAR Bucuresti. Si ca abia saptamana viitoare e gata. Si ca motocicleta nu mai e la Iasi ci la Bucuresti. Ceva imi suna putred. Iar sun la Bucuresti. Ce imi spun cei de Bucuresti ma face sa cad din picioare. Motocicleta se afla la Bucuresti nu mai e la Iasi deoarece dealerul nu a platit-o. DEALERUL MI-A LUAT BANII PE O MOTOCICLETA CARE NU ERA A LUI. S-a invartit camera cu mine, am platit 31595 de lei pe moto asta. Au voie legal sa faca o factura pe UN PRODUS CARE NU E AL LOR ? IN CE TARA TRAIM ? Iar il sun pe dealer. Il iau direct : de ce m-ai mintit ? Imi confirma ca asa e situatia si ca moto nu s-a platit. Dar ca spera (deci spera, nu e sigur) ca se va plati pana vineri.

                    Oameni buni inebunesc. Nu mai exista oameni cinstiti, firme cinstite ? Daca Honda Iasi trage tepe ce sa mai zic de un amarat care vinde moto second hand pe bikeshop ? Simt ca inebunesc, am dat 31595 de lei, oare s-au dus pe apa sambetei ? Nu mi-am inchipuit ca o firma ca Hachi Motors trage tepe. E Honda, cand auzi de Honda nu iti poti imagina tepe. Si totusi …

                    Cand imi spuneau ca pot lasa motorul la ei cat vreau eu ii credeam cumsecade. Ei ma lasau sa tin motorul acolo FIINDCA NU ERA AL LOR.

                    Agentul de vanzari se numeste Ciprian Enache.

                    Comment


                    • #85
                      Incredibil, dar adevarat !! Cred ca sunt utile justitia si politia in situatia asta, tu stii mai bine. E interesanta finalizarea aventurii, probabil vei reveni cu amanunte !
                      Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                      "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                      "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                      Comment


                      • #86
                        problema e ca el a dat banii in 2 minute, si ii va primi inapoi in luni de zile (sper), ceea ce nu mi se pare corect deloc, dar suntem condamnati sa respectam proceduri de "furtisag"
                        '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                        Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                        Comment


                        • #87
                          Modul in care se vand masinile sau motocicletele la noi mi se pare un mare abuz. Nu e o marfa ca oricare? O vezi, o alegi, ti se face o factura pe care o platesti si ti se da obiectul. Nu asa e normal? Ce, daca ti-o aduce zgariata ti-o schimba cineva?
                          KMR
                          Super Moderator
                          Last edited by KMR; 09-03-14, 19:38.
                          I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                          My cars:

                          '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                          '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                          '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                          '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                          EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                          EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                          EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                          EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                          EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                          EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                          Comment


                          • #88
                            Originally posted by ady_uaic View Post
                            problema e ca el a dat banii in 2 minute, si ii va primi inapoi in luni de zile (sper), ceea ce nu mi se pare corect deloc, dar suntem condamnati sa respectam proceduri de "furtisag"
                            Ai o alta propunere, sau o alta "solutie"?
                            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                            Comment


                            • #89
                              Originally posted by Delphi View Post
                              Ai o alta propunere, sau o alta "solutie"?
                              as vrea sa am alta solutie. Pacat ca inca se mai intampla astfel de chestii pe sume atat de mari.
                              '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                              Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                              Comment


                              • #90
                                din ce am inteles hachi motors nu mai exista. Pentru cei din Iasi, voi unde va duceti sa rezolvati probleme tehnice la hondele voastre?

                                Comment

                                Working...
                                X